ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דוד אבידן - כל השירים 4
  כל השירים 4  / דוד אבידן

  בהוצאת הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק-ירושלים רואה אור הכרך הרביעי והאחרון במהדורת 'דוד אבידן: כל השירים', בעריכת ד"ר ענת ויסמן וד"ר דוד וינפלד – מיזם שהחל בשנת 2009.

  כרך זה כולל את הקבצים האחרונים שראו אור בחיי המשורר: 'ספר האפשרויות - שירים וכו'' (1985) ו'המיפרץ האחרון - שירי סופת המדבר ושבעה שירי רקע' (1991). כמו כן מובאים כאן שירים שפרסם המשורר בשנות חייו האחרונות, ושירים, מסמכים וטיוטות מן העיזבון.

  'ספר האפשרויות' כולל שירים מלוטשים הנאמנים לצורות הליריות המסורתיות, כגון הסונטה, לצד מחזורי שירה בנוסח הרטוריקה של הדיבור הישראלי הטבעי, סגנון שאבידן השפיע על התקבלותו בשירה העברית. מחזורי השירה עוסקים במגוון רחב של נושאים מן המרחב הציבורי והאישי, ובכלל זה מחשבות על  השירה  "הפוליטיקאים של הלשון", על היחסים בין המינים, על העונג, על השיעמום ועל הכאב, על מלחמת הקיום בעיר הגדולה ועל הגעגוע אל העתיד ואל לידה חדשה. אלה הם שירי וידוי פיכחון וחשבון נפש השומרים עד הנימה המיוחדת לאבידן של עוצמה וחולשה, הומור עם כובד ראש.

  'המיפרץ האחרון' כולל ברובו שירים שנכתבו ופורסמו לפני מלחמת המפרץ הראשונה (1991) ובמהלכה.

  לספר מצורף תקליטור-שמע ובו שני אלבומים נדירים של אבידן הקורא משיריו: 'דוד אבידן מגיש דוד אבידן' (משנת 1962) ו'דוד אבידן בעברית ובאנגלית' (משנת 1994). בין השאר ניתן להאזין למשורר קורא אחדות מן הנודעות ביצירותיו: "הפוליטיקאים של הלשון", "טיוטה להספד" ו"ייפוי כוח":

  מַה שֶּׁמַּצְדִּיק יוֹתֵר מִכֹּל
  אֶת הַבְּדִידוּת, אֶת הַיֵּאוּשׁ הַגָּדוֹל,
  אֶת הַנְּשִׂיאָה הַמּוּזָרָה בְּעֹל
  הַבְּדִידוּת הַגְּדוֹלָה וְהַיֵּאוּשׁ הַגָּדוֹל,
  הִיא הָעֻבְדָּה הַפְּשׁוּטָה, הַחוֹתֶכֶת,
  שֶׁאֵין לָנוּ בְּעֶצֶם לְאָן לָלֶכֶת

  בכרך א' במהדורה כונסו שיריו מהשנים 1965-1951 ונכללו הקבצים 'ברזים ערופי שפתיים', 'בעיות אישיות', 'סיכום ביניים', 'שירי לחץ' ו'משהו בשביל מישהו'. כמו כן הובאו פזמונים מתוך מחזותיו ושירים שלא נכללו בספריו, בכללם שירים שפרסם בשם עט.

  כרך ב' מכנס את יצירתו של דוד אבידן מן השנים 1973-1968. נכללים בו הקבצים 'שירים בלתי אפשריים+דוח אישי על מסע ל.ס.ד', 'שירים חיצוניים' ו'שירים שימושיים'. התקופה שאותה מקיף כרך זה היא הנסיונית וה"מעבדתית" ביותר במפעלו של אבידן. 

  הכרך השלישי כולל את ספריו של אבידן שראו אור בשנים 1978-1974 – 'הפסיכיאטור האלקטרוני שלי' ו'תישדורות מלוויין ריגול', וכן מבחר מקיף של תרגומים ודיגומים (חיקויים ו"כתיבה על פי" יוצרים אחרים).

   

  "מה זו גאולה?/ אולי אל-אס-די זו גאולה?/ לא אל-אס-די זו לא גאולה/ רק יציאה ארעית מהכלא", כתב דוד אבידן שנים רבות לפני כן בשיר מן העיזבון, המתפרסם כעת בכרך הרביעי והאחרון של מהדורת כל שיריו ומשקף במידה רבה את מאבקו התמידי למצוא גאולה מבלי להסכים לטשטש את סורגי הכלא. כרך אחרון זה כולל שירים שכתב בשנים 1991-1985 ומלמד שגם כשלא היה בפסגת יצירתו, אבידן התנשא הרבה מעל קו האופק של השפה העברית ומעל המציאות שבתוכה היא מתחוללת. לכרך מצורפים דיסק, בו הוא נשמע קורא משיריו ב-1962 וב-1994, בהקלטות מרתקות ונוגעות ללב שהיו זמינות עד כה בעיקר לאספנים, ומפתח מקיף לשירי ארבעת כרכי המהדורה.

  בזאת תם ונשלם מפעל האדירים החשוב הזה, ובו מכונסת יצירתו של משורר, שאת גדולתו הצליחה לבטא דליה רביקוביץ ביום הלווייתו. "הוא היה ענק", אמרה אז לעיתונאי שנופף מיקרופון לנגד פניה. "ענק ביחס למה", שאל זה, ותשובתה היתה מופלאה: "ענק ביחס ללוויתן".

  .ארז שוייצר, הארץ 

   

  שם ספר:  כל השירים 4
  שם הספר בלועזית:  Collected Poems 4
  מחבר/ת:  דוד אבידן
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  מוסד ביאליק * ירושלים
  עורך/ת:  ענת ויסמן, דוד וינפלד
  מספר עמודים:  343
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5317
  מועד הוצאה לאור:  2012 / תשע"ב

  מחיר :  98.00 
  מחיר באתר:  68.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור