ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>הנמכרים ביותר>
  החיים השניים הקצרים של ברי טאנר  / סטפני מאייר

  החיים השניים הקצרים של ברי טאנר - נובלה בסדרת דמדומים

  ברי טאנר, אותה פגשו קוראי דמדומים בספר ליקוי חמה, בקושי יכולה לזכור את החיים שהיו לה לפני שהפכה לבעלת חושים על טבעיים, רפלקסים על-אנושיים, וכוח פיזי בלתי מוגבל, לפני הצמא חסר הרחמים לדם... לפני שהפכה לערפדה.
  כל מה שברי יודעת הוא שבחיים לצד חבורת הערפדים הצעירים יש מעט מאוד אמיתות בטוחות ומעט מאוד חוקים: שמור על הגב שלך, אל תמשוך תשומת לב לעצמך, ומעל הכול -  דאג להגיע הביתה לפני הזריחה אם אינך רוצה למות. 
  מה שהיא אינה יודעת הוא שזמנה כבת- אלמוות הולך ואוזל במהירות.
  בשילוב שלא ניתן לעמוד בפניו, של סכנה, מסתורין ורומנטיקה, מספרת סטפני מאייר את סיפורה של ברי ושל צבא הערפדים הצעירים כשהם מתכוננים לקרב מול בלה סוואן והקאלנים ועוקבת אחר המפגש הזה עד סופו הבלתי נשכח.        
  מעריצי הסדרה דמדומים יעקבו במתח אחרי סיפורה של ברי טאנר ואחרי הצד האפל של עולם הערפדים הצעירים בו היא חיה.

  ".... לרגע החלפנו מבטים בחושך. הפנים שלו היו חלקות ורגועות. עם כל אחד מהאחרים, קווין או קריסטי או מישהו אחר, היה מפחיד לשהות בחלל צפוף, בקרבה כפויה, כשאפשר להרגיש את הריח שלו מכל צד. התוצאה של מצב כזה הייתה יכולה להיות מוות מהיר וכואב כל שנייה. אבל דייגו היה... לא כמו האחרים."
   
  חברוּת היא מילה שלא קיימת בעולמה של ברי טאנר. ככה זה כשאתה חי בתוך קבוצת ערפדים צעירים שעשויים לתלוש לך יד או אוזן בשנייה אחת של חוסר זהירות. ברי התרגלה להשפיל מבט ולהסתתר מאחורי "פְריקי פְרֶד" שמפיץ סביבו  ריח נוראי על מנת להרחיק מעליו את שאר הערפדים. בתוך הבדידות הגדולה הזאת היא מופתעת לגלות את ידו המושטת של דייגו. יחד הם מנסים לגלות את האמת על המניעים הנסתרים של מנהיגיהם. אך כשכל מה שאתה יודע אודות ערפדים מבוסס על שקר, איך אפשר למצוא את האמת? ולמול הסכנות האורבות להם, מה יעלה בגורל אהבתם?


  החיים של סטפני מאייר, יוצרת דמדומים, השתנו באופן דרמטי ביוני 2003 כשהתעוררה מחלום בו הופיעו לפניה דמויות כה מוחשיות שלא יכלה להוציא מראשה. מאייר מספרת: "למרות שהיו לי מיליון דברים לעשות, נשארתי במיטה וחשבתי על החלום. לבסוף לא היתה לי ברירה אלא לקום למטלות היום. ברגע שסיימתי אותן, התיישבתי מול המחשב לכתוב – משהו שלא עשיתי מזה זמן כה רב, עד שכבר תהיתי האם יש בזה טעם." מאייר טוותה את עלילת הסיפור באותו היום בין שיעורי השחייה של ילדיה לבין אימוני הגמילה מחיתולים, והמשיכה בשעות הלילה כשהבית דמם וכולם ישנו. לאחר שלושה חודשים היא סיימה את הרומאן הראשון "דמדומים" שהפך במהירות לרב מכר עטור פרסים ולסרט שובר קופות. בהמשך הצטרפו לסדרה הספרים מולד הירח ליקוי חמה ו-שחר מפציע שגם הם הפכו במהרה לרבי מכר עולמיים. כעת מצטרפת אליהם הנובלה החיים הקצרים השניים של ברי טאנר החושפת בפנינו פרטים רבים על עולמם של הערפדים הצעירים, מנקודת מבטה של ברי טאנר- דמות שבלה פוגשת לזמן קצר ודרמטי בליקוי חמה.

  ___________________________________
  קישורים:

   על סוד המשיכה של הערפדים ושל הספר

  ספרי הסידרה:
   דמדומים
   מולד הירח
   ליקוי חמה      
   שחר מפציע  
   החיים השניים הקצרים של ברי טאנר 
  ____________________________________

  שם ספר:  החיים השניים הקצרים של ברי טאנר
  מחבר/ת:  סטפני מאייר
  הוצאה:  ספרית פועלים
  מתרגם/ים:  רחל אהרוני
  מספר עמודים:  127
  מקור / תרגום:  תרגום
  דאנאקוד:  31-5280
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  78.00 
  מחיר באתר:  54.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור