ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  מה שחושבים שירה
   
   
   
   
   
  יופיו בהחלט ידוע
   
   
   
  זו לא הדאגה שלי
  שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
  בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
   
  אמריקה כפי שהיא 
   
   
   
   
  דליה הנביאה
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  השקר הקדוש

  "השקר הקדוש" הוא שקר חיי האנוסים שהתנהגו כלפי חוץ כנוצרים אך בפנימיותם נותרו יהודים. כך גם דונה גרסיה מנדס, שבני דורה קראו לה בהערצה "לה סניורה". "השקר הקדוש" הוא מסע התרפקוּת אינטימי אל תוך נפשה של גרסיה מנדס, תוך התחקות אחר פיתולי עלילותיה של בת אנוסים זו באירופה של המאה השש-עשרה. הספר מתייחד בתקופת חייה בליסבון, פורטוגל, בה נולדה. לאחר התאלמנותה בגיל עשרים ושש מבעלה פרנסיסקו מנדס שהיה גדול סוחרי פורטוגל, נטלה את המושכות של אימפריית הסחר שלו ופרשה עליה את מנהיגותה. תוך כך הבריחה יהודים מתנצרים נרדפים מתחת לאפה של האינקוויזיציה, וכשהאדמה החלה לבעור מתחת לרגליה, נטלה את בתה ריינה ואת משפחתה ונמלטה אל גיסה דיוגו באנטוורפן.

  יצחק גורמזאנו גורן סופר ואיש תיאטרון וקולנוע. הקדיש את עשרים השנים האחרונות לדמותה של דונה גרסיה: במחזות מסכות בוונציה והסניורה אהובתי; בתסכית חלום מלכות טבריה; בארבעת ספרי קוורטט הסניורה ובתסריט שרשה לה סניורה. בין ספריו - קיץ אלכסנדרוני, בלאנש, בדרך לאצטדיון, מקלט בבבלי ואלחכם מבגדד. ממייסדי תיאטרון בימת קדם וכתב-העת הכיוון מזרח.

  הספר השני בסדרה: מלכת הפיננסים  סיפורה של דונה גרסיה - אשת עסקים ממולחת ומבריחת אנוסים, רוכשת קרקעות ומטרימת המהלך הציוני - אינו מוכר לרבים. ספר חדש אף טוען להתעלמות ממסדית מכוונת...
  ... מדובר ברומן חשוב ומשמעותי, הממשיך מסורת ארוכה של ספרות ודרמה על הפרק היהודי־ספרדי,על האנוסים, האינקוויזיציה וגירוש ספרד, מאז ׳עמק הארזים׳ מאת אגילר (1850) ועד ימינו. ספרו הנוכחי של גורמזאנו תורם תרומה חשובה לנושא חשוב מכל הבחינות. נמתין בסקרנות לרומן השני.

  בן עמי פיינגולד, מקור ראשון, אוק' 2010  להיות אישה. להיות יהודיה. להיות לבדה. ליצור עושר מדהים. לפרוץ כל מסגרת, להתגבר על כל מכשול. ולחזור לזהותה, ולרומם את בני עמה.
  דברי הנשיא פרס באירוע לציון 500 שנים להולדת דונה גרציה
  חוזת המדינה
  הכיצד נדחקה דונה גרסיה בליסבואה אל הצל על ידי ההיסטוריה היהודית הרשמית והלא-רשמית?
  היד הנעלמה של דונה גרציה
  האשה העשירה בעולם במאה ה-16 נכשלה בחידוש היישוב היהודי בטבריה, אבל היום היא מצליחה לחדש את פני התיירות בעיר
  דונה של היהודים

  דמותה של דונה גרסיה, אשה פורטוגלית שלא ויתרה על יהדותה והצילה אנוסים בתקופת האינקוויזיציה, ריתקה את יצחק גורמזאנו גורן, על אף שנדחקה מדפי ההיסטוריה היהודית. הרומן ההיסטורי שכתב עליה איפשר לו גם למצוא קול נשי בתוכו.
  ורד לי, הארץ, בחמש שאלות ליצחק גורמאזו- גורן
   
  שם ספר:  השקר הקדוש
  מחבר/ת:  יצחק גורמזאנו גורן
  שם המחבר/ת בלועזית:  Yitzhak Gormezano Goren
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  סדרה:  הכבשה השחורה
  מספר עמודים:  342
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5158
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  88.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור