ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

משקיף מלמעלה
עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
 
 
קול חדש - חם ובהיר וחכם  
 
 
מה שחושבים שירה
 
יופיו בהחלט ידוע
 
 
זו לא הדאגה שלי
שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
 
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
 
עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
 
הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

המשך >>> 

להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי ינואר 2019
Share
ספרי ינואר 2019

חמדת  |  טוני מוריסון
הקוראים יֵחטפו כאן ללא־רחמים לתוך סיפורה של סֶתָּ'ה, שההווה שלו מתחיל ב־1873 – 17 שנה לאחר שהקימה את המצֵבה לתינוקת בת השנתיים שלה, חסרת השם. כתוצאה מן האופן שבו שילמה סֶתָּ'ה לחָּרַת המצבות, היא קיבלה מידו רק ארבע אותיות חרותות: "חמדת" (במקום "חמדת ליבנו").
בסדרת הספריה החדשה

מר פלומר | איטאלו קאלווינו
מר פלומר, ספרו האחרון של איטאלו קלאווינו, הוא ספר פיוטי, מלא יופי, חמלה והומור. מר פלומר מתבונן בעולם, ומשתאה אל מול הקיום. גלי הים, גורילה בגן החיות, חזה של אישה, נעל בית – כל אלה מעוררים את סקרנותו.
ספר יפהפה וחכם של אחד מגדולי הסופרים במאה ה-20.

סדר היום | אריק ויאר
סדר היום, זוכה פרס הגונקור (צרפת 2017) ,מספר את ההיסטוריה בדרך שלא הכרנו: אריק ויאר מציב בקדמת הבמה את "אחורי הקלעים", חושף את השתלשלות העניינים של המאורעות ההיסטוריים הגדולים באמצעות הפרטים השוליים לכאורה. 
הסיפור מתחיל ב-1933 בגרמניה, בתיאור ההון- שלטון בגרמניה – התגייסות צמרת התעשייה לניצחונו של היטלר בבחירות, ומסתיים בשנת 1938 , באנשלוס )סיפוח אוסטריה(. סדר היום הוא ספרות סוחפת, חכמה ונוקבת. בסדרת פועלים - סיפורתתמיד יישאר סדק | צבי גילת
בכל סיפור מאלה המכונסים בקובץ זה מתרחש רגע של הארה: חייל משוחרר שיוצא עם הבוס שלו לעבודות מסגרּות,; שלושה חברים מבוגרים מתוודים בגילוי לב, בטיול משותף, על הפנטזיות המגלומניות שלהם; 'צייד' של סיפורי שואה - שהוא 'הכבשה השחורה' במשפחתו; ועוד שורה של דמויות, ששלל סיפוריהן האישיים נצרף למעין 'תמונת מצב' ישראלית של כאן ועכשיו.

ספרי ילדים

אני בריא / יורם טהרלב
יורם טהר לב כתב אל"ף בי"ת של בריאות ובו שירים מחורזים, מלאי הומור. לצד מונחים שכמעט כל ילד מכיר כמו הקאה, חום, כוויה, נזלת ושלשול, ישנם מונחים פחות רווחים כמו ליקוי ראייה, זעזוע מוח, פלטפוס, טיפול נפשי, קרני רנטגן.
ילדים קטנים וגדולים ייהנו מההומור, מהחריזה ומהאיורים המשעשעים המלווים את השירים.

עוגה עד השמים / נעמי בן-גור
ליום הולדתו ביקש איתן מהוריו שיכינו לו עוגה עד השמים. אבא ואמא צחקו, והכינו לו עוגה עד השמיים – תאווה לעיניים. האם הגיעה העוגה עד השמים?
וכיצד יגיע איתן כדי לנשוף על הנרות?

איפה הביצה / רות אורן
תכירו את שחורת נוצה,
תרנגולת חרוצה!
כל יום היא מטילה ביצה, אך היכן היא? מי ימצא?
ספר קרטון

הבית הגבוה והבית הנמוך / נורית זרחי
קֹדֶם גַרְנּוּ בַּבַיִת הַּגָבֹוּהַ, אֲבָל אִּמָאָ אמְרָה שֶהּוא קְצָת שָבור
וְעַד שֶּיתַּקְנו אֹותֹו נֵלְֵך לַבַיִת הַנָמּוְך. 
בַבֹקֶר יָצָאתִי לֶחָצֵר שֶל הַבַיִת הַנָמוך. 
לא רָאִיתִי אֶת הַיָם וְלא רָאִיתִי אֶת הַמְכֹונִיֹות ׁשֶנֹוסְעֹות לְמַטָה בַכְבִיׁש.
אמַרְתִי לְאִמא: ”אֵין פֹה ׁשום דָבָר.“
אִמָא ָאמְרָה: ”תִסְתַכְלִי טֹוב.“


עיון

מבקר חופשי /| אריק גלסנר
הספר מבקר חופשי מכנס מסות אישיות, טקסטים פרשניים ורשימות ביקורת פרי עטו של אריק גלסנר, מבכירי מבקרי הספרות בארץ. הספר משרטט מפה ספרותית מעמיקה ועשירה ונקרא כספר מרתק על חיינו כאן ועתה. הקריאה בו ממחישה את חשיבותו של תפקיד המבקר, תפקיד "שומר הסף", הנחוץ כל כך כדי להאיר את חיינו.

כחומה עמודנה | דנה אולמרט
כחומה עמודנה: אימהות לחיילים בספרות העברית עוסק במופעיה השונים של דמות אם החייל, אם הלוחם, בספרות העברית החדשה. הספר דן ביצירות מאת י"ח ברנר, מ"י ברדיצ'בסקי, אביגדור המאירי, נתן אלתרמן, משה שמיר, עמוס עוז, חנוך לוין, יהודית הנדל, יוסף אל דרור, אורלי קסטל בלום, בתיה גור ודויד גרוסמן לצד דיון בטקסטים לא בדיוניים מאת יוכבד בת-מרים, רבקה גובר ומרים פרץ.
בסדרת מגדרים

ריקוד העקרב | רויטל איתן
מזה יותר מחמישים שנה נמצא יוסי יזרעאלי במרכז העשייה בעולם התיאטרון.
יזרעאלי התחיל את דרכו כבמאי פורץ דרך, ובהמשך עסק גם בניהול תאטראות, בהוראת תיאטרון ואף בכתיבת שירה. הוא ביים הצגות רבות במיטב התיאטראות בארץ ובעולם.
ספר זה הוא ביוגרפיה אישית ובעיקר מקצועית של יזרעאלי, ומקרב את הקורא אל תפיסותיו ואל שפת הבימוי ושיטת הלימוד הייחודית שפיתח.
רויטל איתן היא חוקרת תיאטרון אשר פרסמה כבר מספר ספרים .

כתבי עת
גילוי דעת גיליון 14
גילוי דעת הוא כתב עת מדעי שפיט היוצא לאור במשותף על ידי המכון לחינוך מתקדם במכללת סמינר הקיבוצים והוצאת הקיבוץ המאוחד, מתוך מטרה להעשיר ולהעמיק את הדיון בסוגיות מהותיות – חינוכיות, חברתיות ותרבותיות – הנוגעות לחברה הישראלית והעולמית בעשור השני של המאה ה־21.
שירה

אשה נשואה ושירים בודדים | אפרת מישורי
ספר שירים חדש של המשוררת בעלת הקול הנשי הייחודי.

צחוק שדיי המופלאים | גדי שטיינברג
. בתופעה של שירי גדי שטיינברג יש משהו מסקרן ומרתק: ביטוי רגשי ואמנותי של צעיר אוטיסט, שאינו מדבר כלל, אך כותב טקסטים שיריים המפתיעים במקוריותם ובייחודם, ומאפשרים מגע נדיר עם עולם נפשי הסגור ואטום, לרוב, בפני הזולת. להציץ ולהפגע.

נבחרים | אורי ברנשטיין
מבחר שירים מקיף של אחד מבכירי המשוררים של "דור המדינה"

ספר ההדים | אשר רייך
לראשונה בעברית – ספר שירים אורגינלי המבוסס על האפקט של ההד. חדש ומפתיע.

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור