ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
עפרה עופר על ילדות של נסיכה
 
 ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
ענת עינהר על
 נורות שרופות | יונתן הראל
 
 
בליץ על הנפש
איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
 
 
טריפטיך לספר של פתיחת הלב
 
 
מה לך נשמונת | אגי משעול
עטרה אופק מתלהבת
"את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
 
משקיף מלמעלה
עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
 
 
קול חדש - חם ובהיר וחכם  
 
 
מה שחושבים שירה
 
יופיו בהחלט ידוע
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
 
עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
 
הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

המשך >>> 

להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי ינואר 2019
Share
ספרי ינואר 2019

חמדת  |  טוני מוריסון
הקוראים יֵחטפו כאן ללא־רחמים לתוך סיפורה של סֶתָּ'ה, שההווה שלו מתחיל ב־1873 – 17 שנה לאחר שהקימה את המצֵבה לתינוקת בת השנתיים שלה, חסרת השם. כתוצאה מן האופן שבו שילמה סֶתָּ'ה לחָּרַת המצבות, היא קיבלה מידו רק ארבע אותיות חרותות: "חמדת" (במקום "חמדת ליבנו").
בסדרת הספריה החדשה

מר פלומר | איטאלו קאלווינו
מר פלומר, ספרו האחרון של איטאלו קלאווינו, הוא ספר פיוטי, מלא יופי, חמלה והומור. מר פלומר מתבונן בעולם, ומשתאה אל מול הקיום. גלי הים, גורילה בגן החיות, חזה של אישה, נעל בית – כל אלה מעוררים את סקרנותו.
ספר יפהפה וחכם של אחד מגדולי הסופרים במאה ה-20.

סדר היום | אריק ויאר
סדר היום, זוכה פרס הגונקור (צרפת 2017) ,מספר את ההיסטוריה בדרך שלא הכרנו: אריק ויאר מציב בקדמת הבמה את "אחורי הקלעים", חושף את השתלשלות העניינים של המאורעות ההיסטוריים הגדולים באמצעות הפרטים השוליים לכאורה. 
הסיפור מתחיל ב-1933 בגרמניה, בתיאור ההון- שלטון בגרמניה – התגייסות צמרת התעשייה לניצחונו של היטלר בבחירות, ומסתיים בשנת 1938 , באנשלוס )סיפוח אוסטריה(. סדר היום הוא ספרות סוחפת, חכמה ונוקבת. בסדרת פועלים - סיפורתתמיד יישאר סדק | צבי גילת
בכל סיפור מאלה המכונסים בקובץ זה מתרחש רגע של הארה: חייל משוחרר שיוצא עם הבוס שלו לעבודות מסגרּות,; שלושה חברים מבוגרים מתוודים בגילוי לב, בטיול משותף, על הפנטזיות המגלומניות שלהם; 'צייד' של סיפורי שואה - שהוא 'הכבשה השחורה' במשפחתו; ועוד שורה של דמויות, ששלל סיפוריהן האישיים נצרף למעין 'תמונת מצב' ישראלית של כאן ועכשיו.

ספרי ילדים

אני בריא / יורם טהרלב
יורם טהר לב כתב אל"ף בי"ת של בריאות ובו שירים מחורזים, מלאי הומור. לצד מונחים שכמעט כל ילד מכיר כמו הקאה, חום, כוויה, נזלת ושלשול, ישנם מונחים פחות רווחים כמו ליקוי ראייה, זעזוע מוח, פלטפוס, טיפול נפשי, קרני רנטגן.
ילדים קטנים וגדולים ייהנו מההומור, מהחריזה ומהאיורים המשעשעים המלווים את השירים.

עוגה עד השמים / נעמי בן-גור
ליום הולדתו ביקש איתן מהוריו שיכינו לו עוגה עד השמים. אבא ואמא צחקו, והכינו לו עוגה עד השמיים – תאווה לעיניים. האם הגיעה העוגה עד השמים?
וכיצד יגיע איתן כדי לנשוף על הנרות?

איפה הביצה / רות אורן
תכירו את שחורת נוצה,
תרנגולת חרוצה!
כל יום היא מטילה ביצה, אך היכן היא? מי ימצא?
ספר קרטון

הבית הגבוה והבית הנמוך / נורית זרחי
קֹדֶם גַרְנּוּ בַּבַיִת הַּגָבֹוּהַ, אֲבָל אִּמָאָ אמְרָה שֶהּוא קְצָת שָבור
וְעַד שֶּיתַּקְנו אֹותֹו נֵלְֵך לַבַיִת הַנָמּוְך. 
בַבֹקֶר יָצָאתִי לֶחָצֵר שֶל הַבַיִת הַנָמוך. 
לא רָאִיתִי אֶת הַיָם וְלא רָאִיתִי אֶת הַמְכֹונִיֹות ׁשֶנֹוסְעֹות לְמַטָה בַכְבִיׁש.
אמַרְתִי לְאִמא: ”אֵין פֹה ׁשום דָבָר.“
אִמָא ָאמְרָה: ”תִסְתַכְלִי טֹוב.“


עיון

מבקר חופשי /| אריק גלסנר
הספר מבקר חופשי מכנס מסות אישיות, טקסטים פרשניים ורשימות ביקורת פרי עטו של אריק גלסנר, מבכירי מבקרי הספרות בארץ. הספר משרטט מפה ספרותית מעמיקה ועשירה ונקרא כספר מרתק על חיינו כאן ועתה. הקריאה בו ממחישה את חשיבותו של תפקיד המבקר, תפקיד "שומר הסף", הנחוץ כל כך כדי להאיר את חיינו.

כחומה עמודנה | דנה אולמרט
כחומה עמודנה: אימהות לחיילים בספרות העברית עוסק במופעיה השונים של דמות אם החייל, אם הלוחם, בספרות העברית החדשה. הספר דן ביצירות מאת י"ח ברנר, מ"י ברדיצ'בסקי, אביגדור המאירי, נתן אלתרמן, משה שמיר, עמוס עוז, חנוך לוין, יהודית הנדל, יוסף אל דרור, אורלי קסטל בלום, בתיה גור ודויד גרוסמן לצד דיון בטקסטים לא בדיוניים מאת יוכבד בת-מרים, רבקה גובר ומרים פרץ.
בסדרת מגדרים

ריקוד העקרב | רויטל איתן
מזה יותר מחמישים שנה נמצא יוסי יזרעאלי במרכז העשייה בעולם התיאטרון.
יזרעאלי התחיל את דרכו כבמאי פורץ דרך, ובהמשך עסק גם בניהול תאטראות, בהוראת תיאטרון ואף בכתיבת שירה. הוא ביים הצגות רבות במיטב התיאטראות בארץ ובעולם.
ספר זה הוא ביוגרפיה אישית ובעיקר מקצועית של יזרעאלי, ומקרב את הקורא אל תפיסותיו ואל שפת הבימוי ושיטת הלימוד הייחודית שפיתח.
רויטל איתן היא חוקרת תיאטרון אשר פרסמה כבר מספר ספרים .

כתבי עת
גילוי דעת גיליון 14
גילוי דעת הוא כתב עת מדעי שפיט היוצא לאור במשותף על ידי המכון לחינוך מתקדם במכללת סמינר הקיבוצים והוצאת הקיבוץ המאוחד, מתוך מטרה להעשיר ולהעמיק את הדיון בסוגיות מהותיות – חינוכיות, חברתיות ותרבותיות – הנוגעות לחברה הישראלית והעולמית בעשור השני של המאה ה־21.
שירה

אשה נשואה ושירים בודדים | אפרת מישורי
ספר שירים חדש של המשוררת בעלת הקול הנשי הייחודי.

צחוק שדיי המופלאים | גדי שטיינברג
. בתופעה של שירי גדי שטיינברג יש משהו מסקרן ומרתק: ביטוי רגשי ואמנותי של צעיר אוטיסט, שאינו מדבר כלל, אך כותב טקסטים שיריים המפתיעים במקוריותם ובייחודם, ומאפשרים מגע נדיר עם עולם נפשי הסגור ואטום, לרוב, בפני הזולת. להציץ ולהפגע.

נבחרים | אורי ברנשטיין
מבחר שירים מקיף של אחד מבכירי המשוררים של "דור המדינה"

ספר ההדים | אשר רייך
לראשונה בעברית – ספר שירים אורגינלי המבוסס על האפקט של ההד. חדש ומפתיע.

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור