ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  ואז הבליח אור | אברם קנטור
  ואז הבליח אור  / אברם קנטור
  אבינועם כבר לא בטוח אם זהו חלום המחזיר אותו אל רגע פציעתו, או סיוט דמיוני שלא עוזב אותו. בכל מאודו רצה למחוק את המראֶה הזה מזיכרונו, אבל הוא כבר נחקק עמוק בנפשו, ועולה לעינֵי רוחו שוב ושוב. 

  אור גדול ובוהק פורץ לפתע בבת אחת להכרתו, ומשגר חלחלה אל כל גופו, ואז הוא פוקח את עיניו, ומוצא עצמו רטוב מזיעה בחשכת חדר השינה השקט שלהם, ונעמי ישנה בשלווה גדולה כאילו כלום לא קרה, והרי עכשיו, באמת כלום לא קרה. 

  האם ייתכן שדווקא ההכרה שמחוללת בו האימה הזאת, סוללת את דרכו להצלחה? האם יוליכו אותו הרגישות החָכָמָה של נעמי ואהבתהּ החמה ללמוד לחיות עם הסיוט המאיים לשתק אותו?

  ואז הבליח אור הוא רומן חדש ומפעים של אברם קנטור מחברם של רומנים וספרי ילדים.


  שירי לב-ארי מארחת את אברם קנטור
  בתוכנית "המוסף לספרות", רשת א'
  האזינו לאברם קנטור
  משוחח על ספרו עם ציפי גון גרוס בתוכנית ספרים רבותי, ספרים 
   
  טעימה מהספר
  תמיד זה התחיל דווקא באור הגדול הזה שמציף הכול בלי קול. דממה ואור — זה הכול. אבינועם כבר לא היה בטוח אם זהו אירוע שחוזר  אליו בחלום, או סיוט דמיוני שלא עוזב אותו


  הספר שגרם לי להזיל דמעה ובהחלט להנאה מיוחדת במינה...
  הספר הזה הוא מיוחד במינו. אפשר לומר שזהו ספר על טראומה.
  אותו אבינועם שעליו מסופר לא יודע אם זה חלום שמחזיר אותו אל הפציעה או לא, על כל פנים הוא רוצה למחוק את המראות האלה ואת הזיכרונות, אבל זה בנפשו. שוב ושוב עולה אור גדול, והוא רואה את מה שקרה לו במלחמה ואת מי שנפל על ידו, וחודר להכרתו ומשגר חלחלה לכל גופו. הוא רטוב מזיעה, ואילו אשתו, נעמי, ישנה בשלווה, כאילו כלום לא קרה, והרי באמת עכשיו כלום לא קרה. 
  אבל דווקא ההכרה הזאת סוללת את דרכו להצלחה ודווקא אשתו שיודעת לטפל בו מובילה אותו ברגישות החכמה שלה ובאהבה החמה שלה ללמוד לחיות עם הסיוט שמאיים לשתק אותו.
  זהו ספר באמת, על פוסט טראומה, ספר נוגע ללב, והלוואי שאני הייתי יכול לכתוב כמו אברם קנטור.
   
  (שמואל שי בתכניתו "שי לשבת" ב 18.07.2015)


  "אברם קנטור הוא מספר טוב, מעולה למעשה. הוא הצליח לגרום לי ״להקשיב״ לו לאורך כל העלילה. להתפעם מהסיפור הפשוט, הלא מתוחכם והכל כך אמיתי שהוא שזר, עד כדי כך שהשתכנעתי שאין בו דבר מן הבדייה, שגיבור הסיפור, אבינועם, הוא אברם.
   ואכן ״אביק״ הקרוי כך בפי אשתו, נעמי, מצליח להעביר לנו את הלך רוחו מהרגע שהשתחרר מבית החולים לאחר פציעה קשה ועודו נתון בהלם קרב מהמלחמה בה נטל חלק. נסיונותיו הנואשים ומכמירי הלב לחזור לחיים נורמליים ניכרים לאורך כל העלילה.
   הוא לא משתף את משפחתו בסיוטיו ובלבטיו אלא מנסה להתמודד עמם באופן עצמאי ובריא: לצאת לרוץ בשדות בשעות בין ערביים, להתחבר לתמימות המתוקה של ילדיו ולתקשר ברמה הכי אישית והכי נוגעת עם אשתו האהובה, העיקר שלא לפגוע בסובביו שמא יהפוך חלילה לנטל. 
   
   סיפורו כה אנושי ונוגע, כה אינטימי ומינימליסטי במובן החיובי של המילה, במובן של ״לא רוצה להעיק עליכם יותר מידי ואם יש לכם מעט זמן אולי תיאותו לקרוא אותי״.
   
  shila1973 בסימניה
  שם ספר:  ואז הבליח אור
  שם הספר בלועזית:  Let There Be Light
  מחבר/ת:  אברם קנטור
  שם המחבר/ת בלועזית:  Avram Kantor
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עיצוב עטיפה:  דוד בן הרא"ש
  ציור/צילום העטיפה:  Taufeeq Hussain
  מספר עמודים:  209
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5978
  מועד הוצאה לאור:  יולי 2015

  מחיר :  68.00 
  מחיר באתר:  34.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור