ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

זרם חילופין של חום-קור

"קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ספר אחרי ספר עסוק גרוסמן בלחלץ את הנפש האנושית מציפורני ההיסטוריה. אני חושב שהוא טועה. אבל המחשבה הביקורתית הזאת הופיעה אצלי רק אחרי הקריאה, לא במהלכה. הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

 
מלהטטת במילים
 
   ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
 
 
סוד המגילות האבודות
ראיון עם יורם סבו, שהקדיש את חייו לחקר הפרשה
עם צאת ספרו
סוחר המגילות  
 
 
 
 סיפורים קצרים בשלים ומלאים
 
ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום". על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
 
הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
 
 דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
עפרה עופר על ילדות של נסיכה
 
 ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
ענת עינהר על
 נורות שרופות | יונתן הראל
 
 
 
קול חדש - חם ובהיר וחכם  
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
 
עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
 
הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

המשך >>> 

להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי נובמבר 2018
Share

ספרים חדשים - נובמבר 2018

סיפורת
עשר אגורות / ליאוניד פקרובסקי
ספר סיפורים מעולה של אחד מגדולי אמניהסיפור הקצר בישראל. בחוטים עדינים של אירוניה מעמת פקרובסקי את גיבוריו עם המציאות הישראלית העכשווית. ספר נדיר בעוצמתו – לא להחמיץ!

פועלים סיפורת
אמי, שלא הכרנו / פיליפ לברו
פיליפ לברו, דמות מרכזית בחיי התרבות של צרפת, סופר פורה ועטור פרסים, משרטט בספר מרתק זה את דמותה של אימו, חסידת אומות העולם, ואת פועלה בהצלת יהודים בצרפת הכבושה במלחמת העולם השנייה.

תמה אפריקה / יעקב שביט
ידיעה בעיתון על ג'וני וייסמילר, השחקן  שנודע בתפקידו הקולנועי כטרזן, המאושפז בסנטוריום במקסיקו, מפגישה בנובלה תַּמָּה אפריקה שלושה חברי ילדוּת שדרכיהם נפרדו עשרים וחמש שנים קודם לכן. הכוח המדמה הוא הקושר ביניהם ומניע אותו לצאת להרפתקה: להפליג בספינת דיג כדי להביא את גיבור ילדותם למות ב אפריקה – שבה לא היה אף פעם.

כאן היה הבית / יונה טפר
סיפורה האוטוביוגרפי של סופרת הילדים והנוער האהובה, יונה טפר, שבו היא מספרת על ילדותה בקיבוץ בימי טרום המדינה והשנים שלאחר הכרזת המדינה. הספר מציע נקודת-מבט אישית על דפוסי החינוך הקיבוצי בשנים ההן ומציג דיאלקטיקה מורכבת של חברת ה"אנחנו" הקולקטיבית. האמורה להכיל בה בעת את שאיפתו-מאבקו של היחיד לפיתוח אישיותו הייחודית והעצמאית.

העין השלישית / יצחק אוורבך אורפז
בספר זה רואים אור מחדש סיפוריו המוקדמים של יצחק אורפז, משנות החמישים והשישים של המאה הקודמת, שהופיעו לראשונה בספריו הראשונים "עשב פרא" ו"ציד הצביה",ובהם נשמע לראשונה קולו הייחודי של המספר.

ילדים ונוער
נופית החשופית / רות אורן
נוֹפִית הַּחֲשׂוּפִית לאֹ מְבִינָּה לָּמָּה לַּחַּיּוֹת
הָּאֲחֵרוֹת יֵשׁ בַּיִת וְלָּהּ אֵין. הַּחִלָּזוֹן גָּר בַּקּוֹנְכִיָּּה,
הַּצָּב בַּשִרְיוֹן, הַּתַּרְנְגוֹל בַּלוּל... וּמָּה אִתָּהּ?
נוֹפִית יוֹצֵאת לְחַּפֵשׂ לָּהּ בַּיִת. הַּאִם תִמְצָּא?
הַּאִם תִהְיֶה מְרֻצָּה?

גונבי הגבול / יוסי גודארד
מי אני? יהודי, ערבי, מוסלמי, נוצרי? למה נטשו אותי הורי?
היכן הם? אלו השאלות שהטרידו את הנער אמיר מקיבוץ אגמון שבגליל העליון. שננטש כתינוק במלחמת העצמאות ואומץ על ידי משפחה ישראלית. בגיל חמש-עשרה אותר והוריו הביולוגים בירדן, שהייתה אז ארץ אויב. במבצע מיוחד אושר לו להיפגש איתם, כדי לשמוע מדוע נטשו אותו כתינוק,כשברחו מכפרם במלחמת העצמאות. הפגישה הייתה קשה מורכבת. בתום הביקור סירב אביו הירדני להתיר לו לשוב לישראל. אביו הישראלי, המאמץ, החליט לגנוב את הגבול ולהחזיר אותו הביתה, ואז העניין הלך והסתבך...

עיון
סירוב / עידית זרטל
סירוב מצפוני הוא אירוע נדיר שמעטים מסוגלים לו. כיצד נעשה אדם לסרבן? מהם התנאים האינדיווידואליים, החברתיים והפוליטיים,
שבהם מבשיל אירוע כזה ומתחולל? איך מהדהד הסירוב במרחב הציבורי ומה הוא מעיד עליו?
בסדרת קו אדום

הרבגוני הוא הסטנדרט החדש / אלוני, גוטרמן, שורק (עורכים)
ספר חינוך חדשני, המציג בתמציתיות את גישת ההוראה הפרטנית, לרבות תשתית תיאורטית שלה והמחשות מעשיות של דרכים להוראתה.
בסדרת קו אדום

סוחר המגילות / יורם סבו
הבמאי ואיש הטלוויזיה יורם סבו יצא למסע חיפושים חובק עולם בעקבות דמותו המסתורית של מוזס וילהלם שפירא: סוחר עתיקות מהולל שחי בירושלים בסוף המאה ה-19  וחשף מגילות עתיקות של ספר דברים, נחשד כנוכל שהוליך שולל את המוזיאונים החשובים בעולם ושם קץ לחייו.

שירה
על שפת הכרך / דוד פוגל
מבחר משירי דוד פוגל, בסדרת מבחרי השירה בפורמט כיס.

עטור מצחך זהב שחור / אברהם חלפי
מבחר משירי אברהם חלפי, בסדרת מבחרי השירה בפורמט כיס.

כל שירי תרצה אתר / עורכת נגה אלבלך
ספר זה משיב אל הקוראים והקוראות את שירתה של תרצה אתר במלוא היקפה. אתר, משוררת ופזמונאית מחוננת ורבת פנים, פרסמה במהלך חייה הקצרים שלושה ספרי שירה וספר רביעי נמצא לאחר מותה כשהוא מוכן לפרסום. מלבדם חיברה עשרות פזמונים, חלקם הולחנו והם אהובים עד היום (בהם "אהבתיה," "בלדה לאישה," "אני חולם על נעמי," "שיר לערב חג" ועוד).

 

ילד / אמיר אור
שירים חדשים של אמיר אור 2018-2015 .
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור