ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 
בדידותה של הגיבורה סינגולרית לחלוטין
בספרה השני מתארת אורית וולפיילר בחוכמה ובאומץ את התמודדותה של בת יחידה באמצע החיים, ששבה לגור עם הוריה המזדקנים. שפתה של הסופרת יוצרת עולם הרמטי המאפשר להרגיש את המחנק שבשהות המשותפת.
נטע הלפרין על את המוות אני רוצה לראות בעיניים | אורית וולפיילר
 
 נובלה רגישה ומדוייקת שמצטיינת בשפה ובגיבורים ייחודיים
חבצלת פרבר, ב"מקור ראשון" , על חלק כמו מים | טלי שמיר ורצברגר
 

זרם חילופין של חום-קור
"קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ...הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

 
מלהטטת במילים
 
   ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה."
על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
 
סוד המגילות האבודות
ראיון עם יורם סבו, שהקדיש את חייו לחקר הפרשה
עם צאת ספרו
סוחר המגילות  
 
 
 
 סיפורים קצרים בשלים ומלאים
 
הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות
"...במבחר הנוכחי.. היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה"
לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי ספטמבר - אוקטובר 2018
Share


ספרים חדשים - ספטמבר- אוקטובר 2018

סיפורת
צריך לעשות את זה יותר |  אודי שרבני
קורא ספרים אובססיבי, קופירייטר לשעבר וזוג אוהבים - דיאלוגיסט של סדרות טלוויזיה ופסיכולוגית קלינית - נקלעים לשלל מצבי קיצון ומייצרים במו ידיהם סיטואציות על גבול האבסורד. הם נעים במרחב עירוני דחוס, חסר מרגוע, משתתפים בטקסי היומיום בדרך שהיא ייחודית רק להם.
הדמויות האקסצנטריות מהלכות ברחובותיה הצדדים של העיר, בין קבצניה ותמהוניה, כמו גם בסמטאות הנחבאות של תודעתן.
זה הוא ספרו השלישי של אודי שרבני.
פועלים סיפורת

בלדה לארוחת שישי | לילך שריד וייטמן 
בארוחת שישי שגרתית בבית משפחת ינאי, מבשרים הוריה של תּות בת השלושים בשורה המטלטלת את חייה. תות, רווקה המתפרנסת מעריכת סרטי חתונות, היא בתם של עמירם, עיתונאי ידוע ושנוי במחלוקת, ושל תרצה הספרנית. אחותה הבכורה איילה,קרייריסטית, נשואה ואם לילד, היא מראה הפוכה לתות ה'מבולגנת' והאימפולסיבית. אחיה הצעיר דני לומד אדריכלות באמסטרדם וחי עם בן־זוגו.
תות מתמודדת עם השינויים במשפחתה ועם הסודות הקשים המתגלים בה. בה־בעת היא מחדשת את הקשר עם תום ברגר, אהובה המיתולוגי מהתיכון. התנגשות אופניים מגלגלת את העלילה לכיוון בלתי־צפוי.
בסדרת הספרניתילדים ונוער
לחרוט את האות | ורוניקה רות
ריזֶק נואַּ וֶוק הוא רודן השולט ביד קשה בעמו, עַּ ם שוטט. אחותו הצעירה, סיירה, ניחנה בסגולת זרם הגורמת כאב לה ולסובבים אותה, וריזק מנצל את סגולתה זו כדי לעַּ נות את אויביו.
אבל סיירה היא הרבה יותר משֹוט ביד אחיה, היא זריזה, נחושה וחכמה ובלי ידיעתו היא לומדת לנצל את מעלותיה.
אקוס הוא בנם של אורַּ קל ושל איכר מכוכב-האומה הקפוא ת'ובה. גם לו יש סגולת זרם אך כזו המעניקה רוגע. אקוס הוא נער נדיב, שנאמנותו למשפחתו אינה יודעת גבולות. אחרי שלוחמי שוטט שובים אותו ואת אחיו הבכור, הוא נחוש בדעתו לחלץ את אחיו משביו - בכל מחיר.
כך נקלע אקוס אל עולמה של סיירה. האם יסייעו זה לזה לשרוד או יילחמו זה בזה עד אובדן?

צופן המגיפה | ג'יימס דשנר
לאחר שכתב ג'יימס דשנר את שלושת ספרי הסדרה: הרץ במבוך, מבחני הכוויה ותרופת המוות, הוא החליט להיענות לרצונם של הקוראים הסקרנים ולכתוב ספר על האירועים שקדמו לכניסתו של תומס לקופסה: לתאר כיצד נבנה המבוך, להיכנס יותר לעומק הדמויות – תומס, תרזה, ניוט, מינהו, אלבי ויתר הקורחים – ולספר על היחסים ביניהם ועל חייהם בְּמִתחם נתעב לפני שנכנסו למבוך.


דנית הביישנית | טל ניצן
 בְּאֶמְצַע הַשָּׁנָה נֶאֱלֶצֶת דָּנִית לַעֲזֹב אֶת הַבַּיִת, אֶת הָעִיר, אֶת בֵּית הַסֵּפֶר וְאֶת הַחֲבֵרִים, וְלַעֲבֹר עִם אִמָּא וְאַבָּא לְדִירָה קְטַנָּה בַּמּוֹשָׁב וּלְבֵית סֵפֶר חָדָשׁ מָלֵא יְלָדִים שֶׁהִיא לֹא מַכִּירָה.
טל ניצן – משוררת, סופרת ומתרגמת עטורת פרסים. זהו ספרה השישי לילדים.

בדרך למכולת / דן הופרט
אסופת שירים לקטנים וגדולים. אבא ונטע הולכים למכולת.
בדרך הם מסתכלים על השמים,על השכנים ברחוב, מדברים על החיים וכמובן נזהרים לא לדרוך על הפסים הלבנים.


עיון
אבשלומי | שולה קשת
אבשלומי מציע שמונה קריאות של יצירות מן הספרות העברית המודרנית, שמנהלות דיאלוג לא רק עם סיפורי הקרבה במקרא, אלא גם עם סיפורי הקרבה מיתיים מתוך המאגר התרבותי-אלילי של העמים מסביבנו.

כיצד לתכנן סביבה חינוכית / יורם הרפז
הספר כיצד לתכנן סביבה חינוכית בשישה צעדים: המדריך מציע ליזמי החינוך פיגום לתכנון סביבה חינוכית חדשה או מתחדשת. אפשר להשתמש בו בדרכים שונות, לא בהכרח צעד אחר צעד, ולפרק אותו לאחר שהרעיון העיקרי הופנם.
הרעיון העיקרי של המדריך הוא שתכנון סביבה חינוכית מתחיל בהגדרה של מטרת החינוך ועיגונה בסיפור משכנע וממשיך ליישום המטרה באמצעי החינוך.
המדריך מיועד ליזמי חינוך, לאנשי חינוך, לסטודנטים להוראה, להורים ולכל מי שמתעניין בחינוך ורוצה לדעת כיצד חושבים ועושים חינוך.

ורד לאמיליה / זיוה שמיר
מי הייתה אֶ מיליה בָּ סאנֹו-לאניֶיר? האם ידידתו היהודייה של שקספיר היא "הגבירה השחורה" משיריו? לאחר שנים באפלת השִ כחה היא עומדת כיום באור זרקורי הביקורת והמחקר. לפנינו האישה הראשונה באנגליה שהוציאה ספר שירים, ומי שסייעה לשקספיר "מאחורי הקלעים" לקבל תמיכה מחצר-המלכות. שמה ודמותה משולבים במחזותיו, ואפשר שהיא עצמה שילבה בהם רמזים אישיים בעת שסייעה בכתיבתם.

הילד הלז הוא אני / רותם פרגר וגנר
הספר עוסק בילדים וילדּות בספרות העברית החדשה ובתהליך הנפתל של צמיחת שיח הילדות בספרות זו. פרגר וגנר קוראת תיגר על התפיסה המקובלת, שעל־פיה חלוצי הכתיבה על ילדים וילדות בספרות העברית היו ח.נ. ביאליק ושאול טשרניחובסקי, והיא בוחרת להתחקות אחר ייצוגי הילד והילדּות בספרות העברית לאורכה של המאה התשע־עשרה כולה.

שירה
כן, שרתי לך ארצי / סבינה מסג
ספר זה הינו הראשון בסידרת כליל לאקופואטיקה, השמה לה למטרה לעשות מקום ל'שירת מקום', להסב את תשומת הלב לשירה על הסביבה והטבע כנושאים בפני עצמם ולא רק כרקע לעלילות אנוש.  סבינה מסג היא משוררת טבע נדירה. קיומם של הנחלים, הסלעים, הצמחים גורלי לגביה. זה בנבדל מרובה של הספרות העברית- יהודית. מסג רואה גם את הטבע האחר ,הגדול, של חיינו. שירתה מתריעה על יופיו הכביר, על תומו הגמור ועל פגיעותו הנוראה. והיא עושה זאת בשירי טבע מובהקים ונהדרים המבטאים ערבות אמיתית לסובב אותנו.
אריאל הירשפלד

עיר ותנוחת ההר / מאיה ויינברג
תנוחת ההר (טדאסנה) היא התנוחה הראשונה ביוגה, תנוחת הבסיס, המוצא. היא המחברת אל האדמה, המתקנת, הטוענת באנרגיה, המחזירה את האיברים אל המנח הטבעי. מחוץ לעיר, מונח ההר עצמו, בנוחות, בנוף, בעוצמה שהיא גם שלװה. שם מתרחש הטבע: פסגות, מעײן, עץ או יער, ציפור דואה. לעומתו העיר היא המולה, חשמלים, אנשים בכװרת של התרחשױות. בעיר מתמעט הטבע והולך ומתוך הכמיהה האנושית לטבעי — עולה כוחו.
במתח שבין העיר ומחוץ לה, במצבים השונים, בהשתקפױות שלהם — נכתבו השירים.

חמת הספק / דני כספי
שירי חמת הספק, קובץ שיריו של דני כספי, מאופיינים בעמדה מהורהרת, תבונית, מאופקת, לפעמים אירונית ומרוחקת, ומתוך עמדה פנימית זו יש ומבקיע אור רך של געגוע אל החולף והבלתי ניתן להשבה. "... 

היינו בגד אחד / ענת לויט
זהו ספר השירים השביעי של ענת לויט.

11:11  | שירה חרש
שיריה של שירה חֹרש מביאים אל השירה העברית דבר שאיננו שכיח בה דיו: את מסע החיפוש הרוחני. זו שירה שמבלי לוותר על האחיזה בכאן ועכשיו של היומיום פותחת את עצמה אל השאלות הגדולות של הקיום ושל הרוח.
שירה העומדת איתנה מול פיתויי הציניות, איננה מתעטפת בכסות הבטוחה של האינטלקטואלי ונמנעת מלשקוע כל כולה בביצת חיבוטיה האינסופיים של הנפש הפרטית או להסתפק בדיבור הרוחני המופשט.
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור