ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  חדשים>
  שירים משירים שונים	 / לב חקק
  שירים משירים שונים  / לב חקק

  קריאת שיריו של לב חקק היא כסיור העובר דרך ילדות של הגירה אל המעברה ומגיע לגיל השלישי בקליפורניה. קולו של הדובר בשירים, המלווה את הסיור, חסר יומרות ושואף להיות מתון, גם כאשר הוא מסתייג מאנשים או ממציאות, גם כשהוא מלא הערכה אליהם, וגם כאשר הוא מתייחס אל עצמו באירוניה. יש שקול זה הופך לצווחה מאופקת על מכת הגורל, או לקול מתריס על תעלולי אדם. השירים מציירים תמונות מפה ומשם בעיני מי שהיה כאן ונמצא שם, אך גם כשהוא שם הוא כאן. לאט-לאט הופך הסיור ב״קרעי תולדות חיים״ - זהו שמו של אחד משערי הספר - לגילוייה של יריעה שלמה שבה רקומות תמונות למכביר. יש שהמילים רקמו תמונות אישיות של הנפש על עימותיה עם החיים, ויש שהן רקמו תמונות שמשקפות מבט רחב על מצבים חברתיים.

  ספר שיריו הקודם של לב חקק הוא להוריש שיר עברי בלוס אנגילס והרומן האחרון שפרסם הוא בית על גבעה. בהוצאת הקיבוץ המאוחד יצאו ספריו איגרות הרב שלמה בכור חוצין, חסיד מול חוטאים - ספר התוכחות של עזרא הבבלי (שניהם בספריית הילל בן חיים) והספר ששון מרדכי משה - משלים וסיפורים.

   

  לב חקק הוא פרופ' לספרות עברית באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנגילס ועורך הדור: השנתון העברי של אמריקה. מבין ספריו יוזכרו עם ארבעה משוררים, ירודים ונעלים, פרקים בספרות יהודי המזרח, ניצני היצירה העברית בבבל, המעטה מתוק והתרופה מרה. כן יצאו ספריו:

  Equivocal Dreams, Modern Hebrew Literature Made into Films, The Emergence of Modern Hebrew Creativity in Babylon, Reading

  Modern Hebrew Poetry and Prose

  הוא גם עורך-דין בישראל ובקליפורניה.


  שם ספר:  שירים משירים שונים
  שם הספר בלועזית:  Sundry Poems
  מחבר/ת:  לב חקק
  שם המחבר/ת בלועזית:  Lev Hakak
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מספר עמודים:  116
  מקור / תרגום:  מקור
  מועד הוצאה לאור:  2019

  מחיר :  72.00 
  מחיר באתר:  50.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור