ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
עמרי הרצוג ברשימה יפה על ממלכת האי-רצון >
 

ממשיכה למגנט עד הסוף


עין אוהבת על חיי הקיבוץ 


 כמו כובע בתחת
 "יצירת מופת, בית-ספר אנושי וספרותי להתבוננות, לחמלה, לחסכנות בכתיבה." - דרור בורשטיין על האיש הזקן | נגה אלבלך  
>
 
"אני ידועה בתור המשוררת הנורמלית"
איה אליה מראיינת את  אגי משעול 
>
 
על "הרואין, הישארות הנפש". רות אלמוג מנסה להסביר מדוע תמיר גרינברג  משורר גדול >
 
               

 המלצות קודמות >>>
 
 
עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
 
הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

המשך >>> 

להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי דצמבר 2017
Share
ספרי דצמבר 2017פרוזה

מרקו לודולי | נזירה
נזירה היא הנובלה השלישית המצטרפת לשתי אחיותיה איטליה וענן. כל אחת לחוד ושלושתן יחד הן פנינה ספרותית יוצאת דופן, פרי עטו של הסופר האיטלקי מרקו לודולי.
אַמַרַנטָה היא נזירה, המתמנה על ידי אם המנזר להיות מורה. למרות רתיעתה הראשונית מהתפקיד, היא נטמעת אט-אט בהווי הכיתה שאותה היא מחנכת, לומדת להכיר את תלמידיה והוריהם, ובמיוחד היא נקשרת לתלמיד בשם לוּקָה, ילד שתקן שאינו לוקח חלק בחיי הכיתה. אַמַרַנטָה עסוקה בהתבוננות ובכלל זה היא בוחנת את משמעות היותה נזירה בעולם העכשווי של ימינו. הילד לוּקָה עוזר לה בדרכו המיוחדת. 
 
רוברט זטהאלר | חיים שלמים
בגיל ארבע נקלע אנדריאס אֵגֶר לעמק שלרגלי ההרים ונמסר לידי איכר קשה לב, שבביתו הוא גדל ומתחשל. ילדי העמק אמנם לועגים לצליעתו, אבל עובדה זו לא מונעת ממנו להיות לגבר חסון וחזק ולפועל חרוץ. לאורך העשורים משנה העמק את פניו, הוא נהיה מודרני ורעשני יותר. חייו של אֵגֶר, לעומת זאת, נותרים שקטים ומכונסים בעצמם, הם מושפעים בעיקר מאהבתו הגדולה למָרִי, מעונות השנה ומאתני הטבע.
חיים שלמים הוא רומן אינטימי ופיוטי על חייו של אדם, מילדותו ועד זקנתו. כתיבתו של זטהאלר מפליאה בצלילותה, ברגישותה וביופייה.
רוברט זטהאלר, יליד וינה, 1966, הוא סופר, תסריטאי ושחקן אוסטרי, חתן פרסים ספרותיים רבים. ספרו חיים שלמים נכלל ברשימה הקצרה והסופית של פרס המאן בוקר הבינלאומי ושל פרס ה-IMPAC היוקרתי, דבלין.


בארי ליגה | משחק רצח
שרשרת חדשה של רציחות מתרחשת, הפעם בברוקלין, וחוקר ממחלק הרצח במשטרת ניו יורק מבקש מג'אז לעזור בחקירתן. ג'אז מתקשה לסרב לו. הרוצח, שהשוטרים מכנים כובע-כלב, זורע בהלה ב"תפוח הגדול", והמשטרה ניצבת חסרת אונים.
האם בסייעו לתפוס את כובע-כלב יצליח ג'אז לנקות את מצפונו? ואולי יילכד במשחק הקטלני שמשחק הרוצח?
אבאל'ה היקר, רוצח-על שלימד את בנו את "סודות המקצוע", צופה וממתין אי שם...
הספר, על סגנונו המיוחד – המשך לרב המכר אני צייד רוצחים - מרתק מן הרגע הראשון לא פחות מקודמו.ילדים ונוער
נתן אלתרמן | זה היה בחנוכה
היצירה הידועה של נתן אלתרמן על מסיבת החנוכה שעורכים כלי הבית עם איורים יפהפיים של דני קרמן.

פינה אירצ'ה | למה הבהבה השמש
זה קרה ביום אביב צעיר.
״קוקורי... ״ קרא התרנגול
ובטרם סיים,  נרדם.
טי-טי-טי-טי- טְ -
והשעון המעורר נדם.
אור-חושך, חושך-אור -  כל היום.
מה קרה פה פתאום?

סיפור דמיוני מקסים, מלווה באיורים מרהיבים, על תופעת טבע.


עדנה קרמר | נחשון אוהב לשון
כל בקר כשמעירים את נחשון-הוא ממשיך לישון. אבא פותח את התריסים- נחשון עוצם את העינים..  


עיון

 

סמדר שיפמן | שפוטה ונשפטת
איך מוצגות אימהות בספרות העברית ומדוע לעיתים כה רחוקות הן מוצגות מהפרספקטיבה שלהן, ולא מזו של ילדיהן? מדוע מוצג הקשר עם האם כמעין קשר גורדי, כזה שאין לנתקו ואי-אפשר להפסיק לדבר עליו ולבקר אותו? 
ספר זה מציג את דמות האם בספרות העברית של העשורים האחרונים, שהיא במידה רבה שק החבטות של סופרים וסופרות כאחד. האמהות נשפטות על סמך אידיאלים מחמירים, שחלקם אוניברסליים וחלקם אופייניים לתרבות היהודית לדורותיה ולישראל, המחקר מציע קריאות של דמות האם בספריהם של דויד גרוסמן, אורלי קסטל-בלום, רונית מטלון, אלונה קמחי, דורית רביניאן, אילנה ברנשטיין, סמי ברדוגו, תמר הגר ורבים אחרים.  

שירה

 

סבינה מסג | על היופי הבלתי מצוי של המצוי
למעלה ממאתיים שירים קצרצרים וגבישיים שעניינם היופי הבלתי מצוי של נופי הארץ ויישוביה, מיפו ועד צפת, מחיפה עד עין כרם, מהכנרת ועד כליל.


שי דותן | הון עצמי
שי דותן נולד באילת ומתגורר בירושלים. פרסם שלושה ספרי שירה. "על קצה המותר" הוצאת עם-עובד 2005 (זכה בפרס שרת החינוך לספר ביכורים, תשס"ה), "אחר כך אני מוחק", 2009, אף הוא בהוצאת עם-עובד. ספרו השלישי "בוקר", יצא לאור בשנת 2014 בהוצאת קשב לשירה. שיריו תורגמו לשפות שונות. שי הוא כלכלן בשירות הציבורי ומנחה סדנאות שירה לנוער ולמבוגרים. נשוי לענת ואב להגר ולאסף.


אורית מיטל | הבהוב ההווה
אורית מיטל היא דוקטור לספרות עברית, מרצה באוניברסיטת תל-אביב, מנהלת בית עגנון בירושלים, מנחה סדנאות כתיבה. "הבהוב ההווה" הוא ספר שיריה השלישי.


יהודית בריגס | אוף ברודווי
"אנשים לא־חיים יודעים למות?" שואלת יהודית דריגס באוף ברודווי, פואמה יפה, עדינה וכואבת, המלווה את מותם וחייהם של הוריה. על פני חמישים קטעי שירה בפרוזה, בגוף שני עוצמתי וחשוף, זו שירה צרופה וטהורה המגיחה מתוך שישים מטר מרובע בדירת שיכון, זו שירה המבררת בכוח חריג את קשרי המשפחה, את סביבת החיים הבאים ונעלמים, זו שירה המתקרבת מתוך פחד לבור להסתכל פנימה.  
 

יאיר דברת | מלאך ראשון

 


בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור