ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 
תום שפירא, הארץ, על הקסטה השחורה
 
אסירים, שיכורים ונערות הפקר בספר הזמר החדש 
ספרם החדש של תמר ז"ל ועמוס רודנר הוא המשכו הישיר של הספר "זמר'ל", ובו שירי יהדות מ'תחתית החבית'
יעקב בר-און עם צאת הספר
 ממזמר'ל 
 
 
 אולי עוד תצמח מהקורונה תנועת חסידות חדשה
בין לימוד תורה בתנועת המקויה היפנית לעיסוק בשבת דרך זן־בודהיזם, המשורר הרב אלחנן ניר מחפש עניין באזורים "הרחוקים, ללא נקודות ההשקה"
 • לרגל צאת ספר שיריו גוף שנתת בי , הוא מספר על הקיום החדש שהולידה המגיפה ועל חילופי הדורות בציונות הדתית 
 
קווים לדמותו של המוח הישראלי
גמיש אך מבורדק, חכם אך רגשי - ואיינשטיין דווקא היה גאה בו. פרופ' גד יאיר מפענח בספרו החדש את המוח והחשיבה הישראליים, ומסביר למה מדעניות ישראליות נחשבות בעולם ל"סופר וומן" ולמה האקדמיה שלנו היא בסך הכול "פייק אקדמיה"
רן בן-נון עם צאת הספר המוח הסורר- הזמנה לפגישה עם המדע הישראלי' של גד יאיר.  
 
 רציתי להשמיע את קולם של הסובלים מאלימות
בלצאנו על הסיפור שמאחורי ספרו ועל איטליה בימי הקורונה. ראיון עם
 מארקו בלצאנו שספרו לא אזוז מכאן ראה אור לפני מספר שבועות
 
 
 
יצירת מופת מכשפת, שמהדהדת את סבלן של נשים העוברות התעללות באשר הן
תמר רותם על  קוֹרִיגדוֹרָה מאת גֵייל ג'ונס 
 
שירה צלולה ומדוייקת כל כך
שירה המבוססת על איפוק, אנדרסטייטמנט, איזונים פנימיים עדינים, מידה נכונה וצניעות.
 
אלי הירש על
שאשה אינה אלוהים, ספר השירים של רוחמה וייס
 
מתי יונח לך ארצי, ארצי העשנה — שנתיים אחרי מות חיים גורי, ספר חדש
שנתיים אחרי מותו של חיים גורי השלימו אשתו ושלוש בנותיו את הוצאת ספר שיריו האחרון, אל המקום האחר, והן מספרות על לבטי העריכה ועל החיים עם האדם המורכב שידע בעל פה אינספור שירים ושכתב על עצמו: "אני מלחמת אזרחים"

כתבה של גילי איזיקוביץ
 

 
להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי אפריל 2019
Share

ספרי אפריל 2019

 

סיפורת

אִתִּי החיים משחֵק הרבה
דויד גרוסמן 
סיפורן של שלוש נשים חזקות, וֶרה בת התשעים, בתה נינה, ונכדתה גילי. פרשה מרה ומושתקת מרעילה את חייהן, קורעת אותן זו מזו עד שאין להן ברירה, והן יוצאות  – יחד עם רפאל, האוהב הנצחי של נינה, ואביה של גילי – למסע אל אי העונשין גוֹלי אוֹטוֹק, פה היתה וֶרה כלואה ומעונה בעבודות פרך, מפני שסירבה לבגוד בבעלה המת ולהכריז עליו 'אויב העם'.  
הארבעה נסחפים למסע של רגש חשוף אל האימה והאהבה והחסד, שרק משפחות יכולות להפיק מתוכן. 
זה סיפור על פצע שעובר מדור לדור, ועל כוחו הנורא של סוד, ועל אהבה שאינה דועכת גם שנים רבות לאחר שהאהוב כבר איננו בחיים. 
הסיפור הבדיוני המסופר כאן מבוסס חלקית על אשה שהיתה: אווה פָּאניץ' נהיר – שבהשראתה נבראה דמותה של וֶרה – היתה ידידת־נפשו של דויד גרוסמן, והיא זו שסיפרה לו שוב ושוב, במשך עשרים שנה, את הסיפור הלא־ייאמן על חייה ואהבתה.
  
קוּקוֹלְקָה 
לאנה לוקס              
סיפור על כוח רצון, תושייה ותשוקה עזה לחיים. סיפור על ילדים בלי הורים בשולי החברה, המתחיל במעון ילדים באוקראינה, שם מתגוררת סמירה הקטנה והיפה כמו בובה (קוקולקה ברוסית) עם חבריה, המחכים כולם להורים מאמצים. כשחברתה הטובה מרינה נלקחת לאימוץ, משתנים גם חייה. היא מוצאת את דרכה לחבורת ילדים, לומדת לכייס ולגנוב, היא שרה ברחוב כדי לקבץ נדבות.
קוּקוֹלְקָה מרתק את הקוראים  והקוראות אל חייה של סמירה, ילדה יפה כמו  בובה  המיטלטלת תדיר בין תקווה לייאוש, נלחמת ולא מרפה.
לאנה לוקס תגיע לארץ במאי לפסטיבל הסופרים הבינלאומי.
  
חלק כמו מים 
טלי שמיר ורצברגר
רוני ויוֹחי חיים בשני מקומות שונים, בשני זמנים שונים, ולמעשה
נטועים בסיפורים נפרדים. האחד גבר צעיר שגדל במושב בדרום הארץ, והשני פנסיונר המתגורר ברמת גן. לכאורה אפשר שהעולמות האחרים של השניים מציגים עלילות מבודלות. אולם, באקראיות של זמן ומקום,
בנקודות ההשקה ביניהם, מתחיל ונרקם סיפור משותף שאפשר והוא מתאר דמיון, השלמה וניגוד בין יוחי לבין רוני. ספר בסידרת הפרוזה בעריכת סמי ברדוגו.

 

ילדים ונוער

  
מאופסים
סקוט ווסטרפלד | מרגו לַנַגַאן  | דֶבּרה ביאנקוֹטי

מאופסים, דרמה עוצמתית שופעת פעולה לנוער - הראשון בסדרה מרתקת חדשה.

אל תקראו להם גיבורים, אבל לנערים ולנערות האלה מקליפורניה יש כוחות־על.
סקאם נכנס לצרות. היחידים שיכולים לעזור הם המאופסים האחרים, שכרגע הם לא בדיוק חבריו הטובים. בעקבות קריאת המצוקה של סקאם "המנהיג הדגול" של הקבוצה מקבץ מחדש את המאופסים שהתפזרו והם  נסחפים אל שרשרת של היתקלויות בפושעים מסוכנים.
  
טוב להיות רעה? 
חוה חבושי
ניצן מאוהבת בכפיר ורוצה לגרום לו לאהוב אותה.  אבל איך ? אולי בעזרת פטנט 'הארנק' -   זה 'ארנק' בכאילו,  בו ניתן לאסוף מעשים טובים ולקבל גמול תמורתם אבל  לפעמים ה'טוב' מתגלה כ'רע'. ניצן מבוהלת.  מה שווים המעשים הטובים אם בלב היא רעה?  ומה יהיה על אהבתה הסודית?
 
ואז הכל התהפך 
יעל בן ברוך                                      
הטיול לרמת הגולן אמור היה להיות השיא של החופש הגדול שבין כיתה ו׳ לכיתה ז׳. זיו, שי ועופר תכננו אותו לפרטי פרטים. ואז הכול התהפך! 
זיו מגלה ששי ועופר נסעו בלעדיו, ונאלץ להתמודד עם אכזבה קשה ותחושת בגידה. למה הם עשו את זה ואיך ממשיכים מכאן? 
סיפור על חברוּת במשבר והתמודדות אמיצה.

 

עיון


הו! 17
המוזיקה לפני הכל - מדור מיוחד על שירה ומוזיקה
שירה, פרוזה, מסות, תרגומים
בפתח הו! 17: מדור מיוחד על שירה ומוזיקה. מהלחנת שירי משוררים בישראל ועד מסורת הפיוטים היהודיים, מהבלוז של הנשים השחורות בדרום ארצות הברית ועד הרֶמְבֶּטיקו של אנשי השוליים ביוון, מהבארדים הרוסים ועד אריק לביא, פוליאנה פראנק ואהובה עוזרי: מיטב הכותבים מנסחים במילותיהם את הרגע שבו נפגשת המלה עם הצליל
  
 קרקס 
רחל חלפי
ספר שירים חדש לרחל חלפי, המָפנה הפעם אלומת־אור אל שִכבות־קיום ואזורים בלתי מוכרים.

שירתה של רחל חלפי זיכתה אותה בפרס ביאליק, בפרס ברנר ובפרס דליה רביקוביץ לשירה.
  
עוד מעט יבוא נשיא ארה"ב 
ישראל בר כוכב
שירים ופואמות 2018-2015
"ישראל בר-כוכב הוא אחד המעודנים והמעניינים במשוררינו ואני .. מופתע מכישרונו השירי, מהדיוק בלשונו ומהרעננות והמקוריות של שפתו. ...יש בשירתו של ישראל בר כוכב הכוח לראות דברים כדרך שאיש לפניו לא ראה אותם. על כל אלה מרחף הומור עדין". (עמוס עוז)
  
מלאכי 
עמרי לבנת
עמרי לבנת, יליד 1993 , משורר ומתרגם שירה ערבית. חתן פרס שרת התרבות למשוררים בראשית דרכם לשנת תשע"ט. ספר זה הוא ספרו הראשון

 
עיון

 

פרט אחד קטן: מטרת החינוך 
יורם הרפז 
מאמרים העוסקים ב"פרט אחד קטן": מטרת החינוך - הסוגיה החשובה אך הנשכחת ביותר בחינוך. המאמרים דנים בהיבטים שונים שלה, ובנושאים אחרים – עברו ועתידו של בית הספר, איכות ההוראה והלמידה, חינוך החשיבה ועוד – ומוגשים בסגנון רהוט ושווה לכל נפש.
 
על הרודנות           
טימותי סניידר           
עשרים לקחים מהמאה העשרים. 
המבנה הפוליטי של הדמוקרטיות המודרניות מתמודד עם איומים חדשים, ואנחנו איננו יותר חכמים ויותר מחוסנים מן האירופים שחזו בדמוקרטיה הנכנעת לפאשיזם, לנאציזם או לקומוניזם.
המחבר פורש לפנינו עשרים דרכים להבחין באיומים ולהימנע מהם.

ספרי חגים ומועדים 

מיכל מחפשת את האביב 
יונה טפר
מיכל הקטנה שמחה לצאת עם הוריה לטיול לראות את האביב, אבל היא אינה יודעת מי הוא 'האביב' ואיך הוא נראה. לאט לאט היא מגלה את הטבע.

לגילאי 3-6

כשאהיה ראש ממשלה
נרי אלומה
"מה זה ראש ממשלה?" שואלת רונה. אביה מנסה להסביר והיא מבינה את דבריו בדרכה, מתוך עולמה, עולם הילדים. מכאן והלאה היא מדמיינת לעצמה דברים שתוכל לעשות כשתהיה ראש ממשלה.
 

אמא ספרי לי, את היית שם 
אוה ארבן

"קִבַּלנו פְּקֻדָּה לעַזב אֶת הַבית. הִתִּירוּ לָנו לָקַחַת רַק מִזוְָדָה אַחַת קְטַנה לְכָל אִישׁ ואשָּׁה. עָמַדְתִּי בַּפֶּתַח והבטתי, בַּפעַם האחֲרונה, בַּחֲפָצִים שֶׁהִשְׁאַרְנוּ...
הסַּפּוּר שֶׁל אֶוה נולַֹד כהרְצאָה לַילדִים המורכבת מקִטְעֵי זכְִרוֹנוֹת מִימֵי ילְַדותָּהּ והְִתְבַּגרְּותָּה עַל תְּקופַּת הַשּׁואה; לאְַחַר מִכּן נִרְשַׁם עַל יְדֵי הַמְסַפֶּרֶת. הסַּפּוּר הובא לִדְפוּס, עַד כּמה שֶׁנִּתָּן הַדָבר, בְּאוֹתוֹ אֹפֶן שֶׁסֻּפַּר לָרִאשׁונה לַילְָדִים - בִּנשְִׁימָה אַחַת.

 

מי ישאל את הקושיות 
נעמי בן-גור 
לְאֵיתָן, הָאָח הַגָּדוֹל, קָשֶׁה לְפַנּוֹת אֶת מְקוֹמוֹ לָאָחוֹת הַקְּטַנָּה, שֶׁמַּחְלִיטָה שֶׁהַשָּׁנָה הִגִּיעַ תּוֹרָהּ לָשִׁיר אֶת הַקֻּשְׁיוֹת. אֲבָל הִיא אֵינָהּ יוֹדַעַת אוֹתָן.
מִי יִזְכֶּה לָשִׁיר אֶת הַקֻּשְׁיוֹת בְּלֵיל הַסֵּדֶר?
סִפּוּר עַל תַּחֲרוּת בֵּין אַחִים הַמִּתְרַחֶשֶׁת עַל רֶקַע חַג הַפֶּסַח

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור