ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
  בדידותה של הגיבורה סינגולרית לחלוטין
  בספרה השני מתארת אורית וולפיילר בחוכמה ובאומץ את התמודדותה של בת יחידה באמצע החיים, ששבה לגור עם הוריה המזדקנים. שפתה של הסופרת יוצרת עולם הרמטי המאפשר להרגיש את המחנק שבשהות המשותפת.
  נטע הלפרין על את המוות אני רוצה לראות בעיניים | אורית וולפיילר
   
   נובלה רגישה ומדוייקת שמצטיינת בשפה ובגיבורים ייחודיים
  חבצלת פרבר, ב"מקור ראשון" , על חלק כמו מים | טלי שמיר ורצברגר
   

  זרם חילופין של חום-קור
  "קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ...הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

   
  מלהטטת במילים
   
     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  כל השירים 3  / דוד אבידן

  עורכים: ענת ויסמן ודוד וינפלד

  כרך זה מכנס את יצירתו של אבידן מן השנים 1978-1974. נכללים בו ספריו 'הפסיכיאטור האלקטרוני שלי – שמונה שיחות אותנטיות עם מחשב'
  (1974), 'תישדורות מלוויין-ריגול – שירים, תישדורות, מיסמכים' (1978), מבחר של דיגומים (מונח שאבידן טבע) וחטיבה של תרגומי שירים.
  בשני הקבצים שכונסו בכרך בולט הממד הטכנולוגי. כך, למשל, ב'הפסיכיאטור האלקטרוני שלי' מתעד המשורר את הדיאלוג שלו עם תוכנת-המחשב החלוצית 'אלַייזה' בניסיון יחיד במינו ל"תקשורת יעילה בין אדם לבין מכונה" (כהגדרתו).
  הדיגומים הם חיקויים בעלי נופך קומי-פארודי של יוצרים, סגנונות, אסכולות ונוסחי תרגום מן השירה העברית במאה העשרים ובכלל זה פארודיה של אבידן על סגנונו-הוא. יוצאים מכלל זה דיגומים על-פי מדרשים ופתגמים וכן על-פי סגנונו של ש"י עגנון. הדיגומים נוצרו רובם ככולם בשנים 1981-1976 במסגרת תרגיל-סדנה שאבידן הנחה בחוג לתורת הספרות באוניברסיטת תל-אביב ואחר כך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חלקם ראה אור בכתבי עת וחלקם מתפרסם כאן לראשונה. 
  תרגומי השירה של אבידן – רובם מאנגלית ומיעוטם משפות אחרות (רוסית, פולנית, בולגרית) – חורגים מן המסגרת הכרונולוגית של הכרך: הם פורסמו משנת 1952 ועד 1988. בכרך הם מופיעים מן המוקדם אל המאוחר לפי תאריך פרסומם כדי שהקורא יוכל לעמוד על עשייתו וטעמיו של אבידן כמתרגם בהתפתחותו.

  במהלך שנת 2011 צפוי להסתיים המיזם הייחודי של הוצאת כתבי דוד אבידן, המשותף להוצאת הקיבוץ המאוחד ולמוסד ביאליק, עם פרסומו של הכרך הרביעי. בכרך זה, האחרון, יכללו שיריו של אבידן מהשנים 1991-1985 ובין השאר יראו בו אור לראשונה שירים מעזבונו.

  השורות הכי יפות בעברית

  עַכְשָׁיו אֲבִידָן דָּוִד
  גּוֹזֵר עַל עַצְמוֹ שִׁכְחָה
  וְנִזְכָּר בְּעַצְמוֹ מֵחָדָשׁ
  בְּעוֹד אַלְפַּיִם שָׁנָה
  וְעוֹלֶה מִן הַמָּוֶת חַלָּשׁ
  בְּעֵינַיִם דְּבוּקוֹת מִשֵּׁנָה

  נכון שהכרך החדש של כל שירי דוד אבידן ("כל השירים 3", מוסד ביאליק והקיבוץ המאוחד, בעריכת ענת ויסמן ודוד וינפלד) מכיל כמה מן הפחות מעניינים והפחות מבריקים בשירתו, טקסטים פטפטניים, יהירים, זחוחים וחסרי ערך, מ"הפסיכיאטור האלקטרוני שלי" (שבכלל איננו שירה ולא היה צריך בכלל להיכלל במסגרת זו), דרך ה"דיגומים"(שירים בנוסח משוררים אחרים) המייגעים למדי, ועד לשירי "תשדורות מלוויין ריגול", הגרועים ברובם, ובכל זאת, גם בכרך זה מופיעים כמה שירים נפלאים ממש, גאוניים ממש.

  בנוסף, אנחנו זוכים כאן למנה מצומצמת אמנם אך מפוארת של תרגומים ממיטב משוררי העולם, מאליוט ופאונד עד אודן ומאיאקובסקי. בקיצור, כדאי בכל זאת.

  השורות המובאות כאן לקוחות מן השיר האבידני הנפלא, "מנת-קרב" הפותח את "תשדורות מלוויין ריגול", ובו מספר אבידן איך יקום מן המוות בעוד אלפיים שנה, וידבר עם הדור החדיש ההוא כדבר איש עם רעהו, בשפת השירה המשוכללת, שניבאה מזמן את האנרכיה המאושרת ונטולת החוקים של העתיד (כי כשכולם בסדר, אין צורך בחוקים):
   
  ושותה מים שקופים
  ונושם צי חלל רחוק
  ורואה יפים וחשופים
  חיים ללא סדר וחוק
  ואז הוא מחליף איתם
  מילים אחדות בשפתם
  .  

  מנחם בן, NRG, אוק' 2010


  לספריו
  כל השירים - כרך 1
  כל השירים - כרך 2

  כל ספריו של דוד אבידן באתר>>

  שם ספר:  כל השירים 3
  מחבר/ת:  אבידן דוד
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  מוסד ביאליק
  עורך/ת:  ענת ויסמן, דוד וינפלד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5232
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  98 
  מחיר באתר:  69 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור