ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  שמש חדשה  / שי טובלי, אילון לסטר

  חמישה נזירים טיבטים, גלוחי ראש ועטויי גלימות, מופיעים יום אחד באזור הכפרי של דרום-צרפת, כחלק מחיפושם אחר נער המיועד לשמש כגלגולו של אל עתיק-יומין שבכוחו לגאול את העם הטיבטי מגורלו המר. נרגשים, הם מתדפקים על דלת האחוזה של בית משפחת סלבדורה, שבין כתליו מתחפרים ביגונם שני אחים צעירים, אשר אך זה עתה איבדו את הוריהם בתאונת מטוס טראגית ומגששים את דרכם חזרה, ביחד, אל אוויר העולם.

  הנזירים משוכנעים שסוף סוף מצאו את האל שלהם, ותוך ימים הופך כריסטיאן, האח הצעיר בן השש-עשרה, לישות זרה ומסתורית בעיני ג'רמי, אחיו הבכור. ג'רמי פותח במאבק נואש על שרידי משפחתו, על הסיכוי הקלוש לחיים נורמליים ועל קשר האהבה הדק שהחל נרקם בינו לבין אחיו. במאבקו הוא מוצא עצמו מתנגש בעוצמה בעולם מושגים בודהיסטי אדיש, מלא ודאויות דתיות ורוחניות, תוך שהקרקע הולכת ונשמטת במהירות מסחררת תחת רגליו. כוחות גורל כבירים משבשים שוב ושוב את כל תכניותיו, נתמכים בממשל הסיני הרודף אחריהם עד חורמה, והוא נסחף בעל-כורחו לעולם אחר...

  שמש חדשה הוא יומן-מסע עז מבע הפורש סיפור אהבה סוחף ובלתי שגרתי. שאלות יסוד רבות, כמו גבולות האהבה, רצון חופשי וגורל כתוב מראש, אמונה וספק, מתערבבות בחוויות אינטימיות, בועטות-בבטן, המאלצות את הקורא להיפגש עם כוחה הישיר של האהבה.


  שי טובלי
  הוא מחברו של קובץ הסיפורים שפת הגוף (הוצאת כתר), אשר זכה בפרס משרד המדע והאמנויות לשנת 1996. הוא גם מחברם של ספר העיון רב-המכר בוקר טוב עולם (הוצאת ידיעות אחרונות), ספר-שירה וארבעה ספרי עיון נוספים בתחום הרוחני-פילוסופי. רומאן-ביכורים זה נכתב בשיתוף עם אילון לסטר
  .

   "ספר זה גרם לי התרגשות עצומה. משהו בקריאתו מצליח לשאוב ולחוות חוויה רוחנית מאין כמוה!

  זהו סיפור של אוירה דחוסה, שי טובלי ואילון לסטר מצליחים לערער את החושים ולהכניס אותנו לאט לאט לעולמם של נזירים טיבטיים ואהבה מופלאה בין שני אחים, אהבה ענקית לאישה, אחוזה מדהימה בכפר בצרפת. חמשה נזירים גלוחי ראש עם גלימות אדומות מתייצבים באזור בוילה בדרום צרפת, כדי למצוא את כריסטי בן ה-16. נער יפה תורר, רגיש, מן אליל שכולו יופי מהמם, הוא זה שיהפוך לדמות החשובה ביותר "שמש חדשה" שתביא אור חדש ושלום לעולם, אליל של העם הטיבטי. ג'רמי אחיו הבכור פותח במאבק נואש להציל את אחיו האהוב. קשה לספר את תוכן הסיפור שהוא מין מסע מטלטל על אהבה בלתי אפשרית בין שני אחים. " דבר לא הכין אותי למה שאירע זמן קצר לאחר מכן ורק הלך והתגבר מרגע לרגע, מתפרץ מתוך חזי כמו הר געש רדום ופשוטו כמשמעו, מאכל אותי, משום מקום, מוכר או לא מוכר גם יחד, הגיח לפתע דבר הסוד הנורא של אהבתי לאחי, אהבה יוקדת, מענה משגעת....על אותה משיכה אסורה של הגוף...(עמ' 281)

  שי טובלי, מורה רוחני והוגה הצליח להעביר ספר אהבה חושני שבועט חזק בלב ובנפש, ספר חזק וקסום!"

            איקי שובל, מדף הספרים של סינמטק תל אביב, דצמבר 2010


   

  שם ספר:  שמש חדשה
  מחבר/ת:  שי טובלי, אילון לסטר
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  חיים פסח
  מספר עמודים:  420
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-4906
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  89.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור