ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  ספרי ילדים מומלצים לט"ו בשבט >
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  עטיפת הספר כמה זמן אפשר לברוח מאיש אפור
  כמה זמן אפשר לברוח מאיש אפור  / אריאב קרייג
  בתנופה רעננה וסוחפת שוזר קרייג אריאב בספר הביכורים שלו שרשרת סיפורים מקורית, צבעונית ומלאת חן, המתחברת לרומן מקורי על חיי צעיר ישראלי העולה עם משפחתו מדרום אפריקה המדושנת אל אדמתה הצחיחה של דימונה בשנות השבעים של המאה הקודמת. משם הוא מרחיב – שלב אחרי שלב - את גבולות חייו הגיאוגרפיים, הנפשיים והרגשיים.
  את הרומן-בסיפורים הזה משרטט אריאב בקו שאינו ליניארי, אלא עושה זאת בפסיעות הלוך-חזור מדודות – וכך מוסיף מתח וייחוד לסיפור. המהלך הזה מתקבל אצל הקורא בטבעיות ובנוחות, מכיוון שהסיפורים מסופרים לחבר נעורים של המספר, המתעניין יותר בעלילתם מאשר בסדרם הכרונולוגי. כך מרחיק המספר אל מעבר לים, בחפשו אחרי הרפתקה מרתקת או משמעות עמוקה לחייו, ואחר כך 'נסוג' אל ימי הנעורים בדרום תל אביב ואל חוויות ילדותו, וחוזר חלילה.
   לאריאב כישרון סיפור טבעי וקולח. הוא מתאר שורה מגוונת ומפתיעה של עלילות וסצנות המתרחשות בזירות רחוקות זו מזו, ומצרף פסיפס מסקרן, לעתים משעשע, של דמויות ואירועים. אף שהוא מעדיף, כביכול, את העלילה, האווירה וההווי, על פני הפנמה-פסיכולוגית מודעת, הוא משכיל לגעת נגיעות רגישות ורוויות תובנה בפנימיותם של גיבוריו. הדבר בא לידי ביטוי, מסקרן ומעיק כאחד, ב'התגנבותו' הסמויה של 'האיש האפור' אל כל סיפור וסיפור. נוכחותו המסתורית והכפייתית מאיימת על המספר, וכמיהתו של זה לחיים מוארים ונטולי עכבות משתבשת לא אחת, בעטיו של הצל הארוך והאפל שמטילה עליו דמות זו. יחסי רודף-נמלט הנרקמים בין השניים מעניקים לסיפורים מימד של עומק ותהייה.
  שם ספר:  כמה זמן אפשר לברוח מאיש אפור
  מחבר/ת:  אריאב קרייג
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  310004698

  מחיר :  82 
  מחיר באתר:  57 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור