ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
  בדידותה של הגיבורה סינגולרית לחלוטין
  בספרה השני מתארת אורית וולפיילר בחוכמה ובאומץ את התמודדותה של בת יחידה באמצע החיים, ששבה לגור עם הוריה המזדקנים. שפתה של הסופרת יוצרת עולם הרמטי המאפשר להרגיש את המחנק שבשהות המשותפת.
  נטע הלפרין על את המוות אני רוצה לראות בעיניים | אורית וולפיילר
   
   נובלה רגישה ומדוייקת שמצטיינת בשפה ובגיבורים ייחודיים
  חבצלת פרבר, ב"מקור ראשון" , על חלק כמו מים | טלי שמיר ורצברגר
   

  זרם חילופין של חום-קור
  "קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ...הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

   
  מלהטטת במילים
   
     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  עטיפת הספר מין, מיגדר, פוליטיקה
  מין, מיגדר, פוליטיקה  / יזרעאלי דפנה
  עשרים שנה לאחר הופעתו של הספר החלוצי "נשים במילכוד" (קו אדום, 1982) חזרנו לשאול: מה התחדש, מה השתנה ומה נותר בעינו, מה כבר נראה בעין, מה ידוע ומקובל, ומה הן המילים שנמצאו לנו בינתיים כדי לומר את כל זאת? חידוש מבורך הוא הופעתה של המילה "מיגדר", המקפלת בתוכה הגדרה וגדר גם יחד וצלילה מרמז אל מין, מיגזר ו-gender.
  המושג מיגדר מאפשר דיבור על המין כמייצג הבדלים חברתיים-תרבותיים, בשונה ממין המציין הבדלים ביולוגיים. המושג מיגדר מייצג את התפנית התיאורטית והשינוי העמוק שחלו במחשבתנו על ההבדלים בין המינים, ואת המפנה שחל בשיח הפמיניסטי, ההבחנה בין המינים נתפשת עתה כהבנייה חברתית, תרבותית והיסטורית, אשר מתמסדת ויוצרת משטר דעת וסדר חברתי ממוגדרים. הבנה זו חותרת נגד הטיעון האידיאולוגי שהסדר הקיים הוא טבעי והכרחי. היא חושפת את ההעלמה וההשתקה שרווחו בשיח האקדמי והציבורי ביחס למימד המיגדרי בתור ממסד של הסדר החברתי, הפוליטי, הכלכלי והתרבותי ובתור מחולל אי-שוויון ודיכוי. בספר זה חברו יחד שבע חוקרות, לניתוח הסדר המיגדרי הקיים ולבחינת תהליכי השינוי המתרחשים בישראל, בעבודתן הן מצביעות על התנסויות מיגדריות שונות של נשים ישראליות ממגוון של קבוצות מעמדיות, אתניות, דתיות ולאומיות.
  שם ספר:  מין, מיגדר, פוליטיקה
  מחבר/ת:  יזרעאלי דפנה
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  310003114
  מועד הוצאה לאור:  1999

  מחיר :  79 
  מחיר באתר:  55 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור