דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת תרגום>פ>פעמון הזכוכית>
אסתר גרינווד היא בחורה בת 22. תלמידת קולג` מצטיינת, משוררת-סופרת מבטיחה בתחילת דרכה, ומקסימה. היא מגיעה לניו יורק, שם אמורים להתחיל חייה באמת, הנקודה בה היא אמורה להגשים את הפנטסיה האמריקאית- נערה מרקע פשוט, מצליחה לעלות ולפרוח בזכות הכישרון שלה. ובכל זאת, משהו לא עובד. צעד אחר צעד אסתר מאבדת את אחיזתה במציאות. מגעיה עם הסובבים אותה הופכים למבולבלים, עמוסי ניואנסים קטנים, רווים בפנטסיות מנופצות שלה. כשהיא חוזרת הביתה בתום אותו חודש בניו יורק, היא כבר על השביל להתרסקות. היא מגלה שהיא לא יכולה לישון, לא יכולה לאכול, ולא יכולה לכתוב. היא לא מתקלחת, לא מחליפה בגדים. היא מנסה להתאבד מספר פעמים, ולבסוף מאושפזת בבית חולים לחולי נפש.

פעמון הזכוכית הוא רומאן אוטוביוגראפי. תיאור נאמן להפליא של תהפוכות - הנפש שפקדוה בנעוריה (בהיותה בת 22, ניסתה להתאבד). בזכות האישי והסגולי שבה מעניקה יצירה זו חווייה אמנותית עמוקה.

סילביה פלאת`, משוררת, סופרת ונפש מעונה, פרסמה בשנת 1963 את הספר פעמון הזכוכית (the bell jar) ספר שהוא ברובו אוטוביוגראפי.
סילביה פלאת נולדה בבוסטון שבארה"ב ב-1932. בסיום לימודיה זכתה במילגת - לימודים בקמברידג', אנגליה, שם הכירה את בעלה- המשורר האנגלי טד יוז. הם נישאו ב-1956. שנתיים שהו בארה"ב. לאחר שובם לאנגליה ב-1959 פירסמה את קובץ שיריה הראשון - הקולוסוס, שזכה להערכה רבה.
בשלהי 1962 חל משבר בחיי הזוג. סילביה ושני ילדיה התגוררו בלונדון בבית ישן ורעוע.
בינואר 1963 הופיע פעמון הזכוכית. באותו חורף קשה, כשמצב בריאותה ותנאי - חייה קשים ביותר, שמה קן לחייה.
לאחר מותה הופיע קובץ שיריה אריאל ושלוש נשים (1965), שהציב אותה בשורה הראשונה של המשוררים בשפה האנגלית. 


"עכשיו האישה מושלמת./ גופה המת/ עוטה חיוך של הישגים/ אשליית נחיצות יוונית", כתבה בשירה האחרון, "קצה", שישה ימים בלבד לפני מותה (מתוך ספר השירים אריאל ושלוש נשים)

  למי צלצל הפעמון
אדם קירש, הארץ, על פלאת


שם ספרפעמון הזכוכית
שם הספר בלועזיתThe Bell Jar
מחבר/תסילביה פלאת
שם המחבר/ת בלועזיתSylvia Plath
הוצאהספרית פועלים
עורך/תנתן יהונתן
מתרגם/יםהלוי יואב
עיצוב עטיפהתמיר להב-רדלמסר
מספר עמודים240
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד31-4788
מועד הוצאה לאור1975
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור