דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת תרגום>ט>טנגי>
טנגי - דראמה פואטית בפרוזה - תיאור נוגע ללב של אבדן אב.
אף על פי שביקש רונגו לא אחת מטאמה בכורו, שיצא לעבוד בעיר הגדולה, לחזור לכפר ולעזור לו בחווה, משום שכוחותיו מתמעטים, לא עלה בדעתו של טאמה כי אפשר שבאמת תשו כוחותיו. הידיעה על מות האב זעזעה את כל עולמו, והוא מגלה כי כל הוויתו נסמכה מאז ומתמיד על אביו שקיומו בעולם מובן מאליו כשמש עצמה.
בדרכו לטנגי, לשבת עם בני משפחתו ההמומים, צפים ועולים בזכרונו חיי העוני והנדידה המאושרים של ילדותו. זכרונותיו, והאופן שבו הוא מתקבל בחיק משפחתו לטנגי, חושפים את קשרי האהבה האמיצים, הרוויים חיוב החיים, בין בני המשפחה הקרובה והרחבה, ובין המאורים בכלל.
בפשטות וברגישות נוגע הסיפור ביום יום של המאורים בניו זילנד, שאחדות המשפחה, ואחוות בני העדה שורים עליו.

וויטי איהימארה נולד בגיסבורן ניו זילנד ב-1944. ב-1971 סיים חוק לימודיו באוניברסיטת ויקטוריה בוולינגטון. באנגליה כתב את קובץ הסיפורים שלו ``פואונומה`` (1972) שנחשב לקובץ הסיפורים המאורי הראשון שראה אור. שני הרומאנים הראשונים של איהימארה טנגי (1973) וונעו (1974) זכו להערכה רבה ולפרסים. מאז עוטר איהימארה בפרסים רבים. ב1982- כתב את הליברטו לאופרה וואיטוהי המבוססת על הרומן וונאו (את המוסיקה כתב רוס האריס). ב1986- ראה אור הרומן השלישי המטריארך וב-1987 בהיותו קונסול ניו זילנד בניו יורק השלים את הרומן רוכב הלוויתנים., שעובד לסרט לרכב על הלוויתן.
שם ספרטנגי
מחבר/תאיהימארה וויטי
הוצאהספרית פועלים
מתרגם/יםלוינסון נורית
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד350001666
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור