דף הבית >קטלוג>ילדים ונוער>לנוער (גילאי 10 - 15)>אף פעם לא מלכה>
הילי, ילדה בכיתה ו', מתמודדת עם ליקוי למידה המעיב ומקשה על חייה במשפחה ובבית הספר, פוגע בתדמית העצמית שלה וגורם לה אכזבות, חוסר ביטחון וייסורי נפש. סיפור מרגש המשקף, דרך עיני הגיבורה, את הקשיים וההתמודדויות שחווים ילדים במצבה.

ברכה אלחסיד גרומר איירה את הספר בהבנה וברגישות לכאב של הגיבורה, ואיוריה הקטנים מאירים מלבד מצוקה וקושי גם את הרגעים היפים שלה.

זוכה פרס אקו"ם לספרות ילדים ונוער. מנימוקי השופטים:
 "מתוך הבנה פסיכולוגית דקת אבחנה, הזדהות עמוקה וביכולת מרשימה לבנות עולם ולטוות עלילה, מגוללת ציפי גון-גרוס, סופרת ופסיכולוגית, בספרה "אף פעם לא מלכה", את סיפורה של ילדה דיסלקטית המתמודדת עם ליקוי הלמידה שלה, מאבקה בדימויה העצמי, בדעות קדומות של הסובבים אותה, בעוינות של חבריה לכיתה, באטימות של מוריה ובהיעדר תמיכה ראויה של הוריה. כל אלה עושים את הספר מסמך אנושי וספרותי ראשון במעלה".

 "ציפי גון-גרוס משרטטת ברגישות ועדינות את עולמה הפנימי של הילי – "ילדה אחרת", את משפחתה וחבריה. סיפור מרגש ומרתק שבמרכזו ילדה שהיא אף פעם לא מלכה, אבל תמיד נסיכה. ספר חשוב לילדים והורים." דבורה עומר.

"ילדה שהיא כמו הקשת שנולדה בשלוליות ולא בשמים. ספר מכמיר לב על המאבק העיקש של השונה למצוא לעצמו מקום של חיבוק וקבלה ללא תנאים."
 נאוה סמל.

"עלילה מרתקת החושפת אותנו לעולמם של רבים מהילדים המתקשים והסובלים מביקורת על לא עוול בכפם. למרות עולם התוכן הלימודי אין זה ספר מטיף ודידקטי. קוראים אותו בעניין ובכיף."
פרופ' עמירם רביב.
שם ספראף פעם לא מלכה
מחבר/תגון גרוס ציפי
הוצאההקיבוץ המאוחד
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד310004750
מועד הוצאה לאור2008
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור