דף הבית >קטלוג>ילדים ונוער>לנוער (גילאי 10 - 15)>אליס בעניינים>
חופשת הקיץ, בין כיתה י' לכיתה י"א: אליס מצפה בכיליון עיניים לחודשיים של התרגשות, חוויות חדשות ומרטיטות עם חברותיה וחבריה, ולמפגש משמח ומרגש עם קרובי משפחתה המפוזרים בכל קצות הארץ, אך עד מהרה מתברר שמזומנים לה לא רק בילויים חסרי דאגה, אלא גם אתגרים שלא ציפתה להם.
האם תצליח להתמודד אתם? האם תעמוד בקשיי המפגש עם "המציאות הממשית" במקום העבודה החדש שלה? איך תגיב על השפלה נוראה שחוותה, על תופעות ההתבגרות הפרועות, המתגרות, של הבנים, על סכנת ההתמכרות לשתייה, לעישון ולסמים? איך תתחמק עם חברותיה מצעירים שיכורים העוקבים אחריהן בשעות הלילה? ומי יעזור לה להתמודד עם החסר הגדול בחייה - מות אמה בגיל צעיר? כיצד מתמודדות חברותיה עם בעיותיהן המשפחתיות? וכיצד משפיעות דעות קדומות וגזעניות על חיי אנשים קרובים לה? ומה כל אלה לעומת חברה שמתגלה אצלה מחלת הסרטן?.

אכן, במהלך חודשי הקיץ נחשפת אליס לבעיות ולחוויות שמעולם לא חלמה על קיומן. נתמכת במשפחתה האוהבת ובחברותיה הטובות היא עוברת תהליך פנימי מורכב המעניק לה בסופו של דבר תחושה שעולמה התעשר בניסיון חיים ובתובנות, שלא היו לה בסוף הקיץ.

עוד ספר מרתק בסדרת "אליס" (הספר הראשון בסדרה, ייסוריה של אליס ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד בסדרת קריאת עשרה), רצוף הרפתקאות ומתח, שזור הומור ואירוניה דקה, החושף בסגנון קליל ושוטף ובהרבה אהבה ורגישות את בעיות גיל ההתבגרות, על גירוייו, מצוקותיו, מבוכותיו, פיתוייו, משובותיו והנאותיו.

פיליס ריינולדס ניילור כתבה למעלה משמונים ספרים, וביניהם הספר "שילו" שזכה בפרס ניוברי, ואת סדרת ספרי "אליס". זכתה בציון לשבח מטעם איגוד הסופרים האמריקני ונחברה כסופרת מצטיינת על ידי איגוד הקוראים הבינלאומי.


שם ספראליס בעניינים
מחבר/תריינולדס ניילור פיליס
הוצאההקיבוץ המאוחד
מתרגם/יםרחל אהרוני
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד310004626
מועד הוצאה לאור2008
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור