דף הבית >קטלוג>ילדים ונוער>לנוער (גילאי 10 - 15)>איזה מן שם זה תיאודורה>
תיאודורה שדה – המכונה תוּתִי- בעלת כוחות מסתוריים של ראיית העבר, ודנה בנבנישתי, בתם היחידה של עובדי היי-טק, הן חברות בלב ונפש.
תוּתִי שגדלה ללא אב ואינה יודעת עליו דבר ודנה, שהוריה טרודים בעבודה ובקרירה חולמות להיות אחיות. כשהן מגלות שאולגה, הסבתא הבלגניסטית של תוּתִי וצמח, הסבא הפדנט של דנה, מכורים לאיסוף חפצים עתיקים, הן מחליטות, למרות השוני בין השניים, לנסות ולשדך ביניהם, כדי להפוך באמצעותם לבנות משפחה.
בתוך מזימת השידוך הרומנטית שטוות השתיים, לוקח הסיפור את הקורא משוק הפשפשים ביפו לשכונה עתיקה בטבריה, לחופי הכנרת ולמקומות וזמנים אחרים בארץ ובעולם.
במהלך הסיפור רצוף ההפתעות, מתגלות קופסאות התרמה ייחודיות של 'קרן קימת', שכל אחת ואחת מהן קשורה בקשר הדוק לראשית ההתיישבות בארץ, ונחשפים אירועי העבר המעיבים על חייה של תוּתִי.
 יונה טפר הכותבת מזה שנים לילדים ולבני נוער, זכתה בפרס ראש הממשלה על מכלול יצירתה ופעמיים בפרס זאב על ספריה: "לעזוב בית" ו"בינה נוסעת מבנימינה". ספרה "אבנים קטנות של אהבה", זיכה אותה בעיטור אנדרסן לשנת 2008. ספריה לנוער מתאפיינים בהבנה עמוקה לעולמם של נערים ונערות מתבגרים והיא אינה חוששת להתמודד עם נושאים מורכבים ולא קלים.
ב"איזה מין שם זה תיאודורה?", ספרה ה-41, רוקמת הסופרת סיפור מרתק, מרגש ומושך לקריאה. תוך פענוח הסוד של תיאודורה, נחשף הקורא בעקיפין גם לפרקים מעברה של הארץ, נופיה ואנשיה.
את האיורים הנלווים לספר אייר בסגנונו הריאליסטי המאייר אבי כץ, שאייר במרוצת השנים מאות ספרי ילדים ונוער, ביניהם גם מספריה של יונה טפר כמו: "בקבוק הבושם של אמא" ו"לעזוב בית".
שם ספראיזה מן שם זה תיאודורה
מחבר/תטפר יונה
מאייראבי כץ
הוצאההקיבוץ המאוחד
עורך/תלאה שניר
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד310004804
מועד הוצאה לאור2008
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור