דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת מקור>א>אשה אחת נפלה>

רומאן סיפורים כמו-קולנועי זה נמסר דרך תודעתן של שמונה דמויות, ויוצר דיוקן מורכב וייחודי וגם ישראלי מאד, של שתי משפחות שהן אחת. בהעמקה פסיכולוגית ובלשון עכשווית ומדויקת, טווה המחבר את המארג הנפשי של כל אחת מהדמויות שחוטים גלויים וסמויים מקשרים ביניהן; בין הורים לילדיהם, בין אחים ובין סבים לנכדים. כל אחד מהגיבורים נאלץ להתמודד עם סוד מודחק, פצע נפשי או אובדן, ועם שאלות של אחריות ואשמה באשר לחיי יקיריו ואושרם. 

האם 'גנים נפשיים' עוברים בתורשה? האם  קיים איזה 'חטא קדמון', שרסיסיו עוברים במשפחה כקללה? האם בכוחו של  היחיד להיחלץ מהגורל המשפחתי ולכוון בעצמו את חייו?

אילן עמית , יליד רמת-השרון (1967) הוא בעל תואר שני בביוכימיה.
פרסם מאמרים בטבע ובמדע פופולרי לילדים ולמבוגרים, וכן סיפורים בכתבי עת.
עוסק בכתיבה, תסריטאות ובימוי קולנועי. גר עם משפחתו בתל-אביב.

זהו הספר הראשון בסדרת הספרנית

"כתיבתו של עמית רגישה וחסכונית. המילים הפשוטות עושות את העבודה טוב יותר מכל מליצה"
                                יואל כהן,  עשרת המומלצים של לאשה

בחזרה אל החטא הקדמון
אילן עמית עורך ניסוי קטן הבודק מה קורה למשפחה כאשר אסון כבד פוקד אותה: כיצד משנה החומר המשפחתי את צורתו? ומה קורה לכל אחד מהאטומים הנפשיים בתוך המבנה המולקולרי?
יעל גבאי על הספר

נפילה לצורך עליה
על ספר הביכורים של אילן עמית, שחלם להיות סופר מדע בדיוני, אבל העבודה עם אביו בעסק המשפחתי גרמה לו לכתוב דווקא על שלושה דורות של ישראלים.


הדור הבא של המילה הכתובה
"סופר הביכורים שמצא חן בעיני הוא אילן עמית", מספרת יהודית קציר. "ייחודו של הספר בכך שהוא 'רומן ספורים'. כל פרק נמסר על ידי תודעה של אחת הדמויות ויכול לעמוד כסיפור בפני עצמו. אולם הדמויות: ארבעה גברים וארבע נשים בני שלושה דורות - הן בנות משפחה אחת, והן מהדהדות זו לסיפורה של זו, מאירות זו את זו ויוצרות דיוקן משפחתי של שתי משפחות שהן אחת.

"הרומן ישראלי מאוד, וקוראים רבים יוכלו למצוא בו הד ליחסיהם המשפחתיים ולבעיות שמעסיקות אותם.

כל אחת מהדמויות מתמודדת עם דרמה אישית ועם שאלות של אחריות ושל אשמה לגבי חיי יקיריה ואושרם. הספר מעלה שאלות מרתקות: האם 'גנים נפשיים' עוברים בתורשה? האם קיים איזה 'חטא קדמון', מעין מפץ גדול שרסיסיו מתגלגלים אל הדורות הבאים?

מתוך YNET - ספרים

 

 

 

 

 

שם ספראשה אחת נפלה
מחבר/תאילן עמית
הוצאההקיבוץ המאוחד
סדרההספרנית
עורך/תיהודית קציר
מספר עמודים173
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-5214
מועד הוצאה לאור2010
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור