דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת מקור>ש>שמש חדשה>

חמישה נזירים טיבטים, גלוחי ראש ועטויי גלימות, מופיעים יום אחד באזור הכפרי של דרום-צרפת, כחלק מחיפושם אחר נער המיועד לשמש כגלגולו של אל עתיק-יומין שבכוחו לגאול את העם הטיבטי מגורלו המר. נרגשים, הם מתדפקים על דלת האחוזה של בית משפחת סלבדורה, שבין כתליו מתחפרים ביגונם שני אחים צעירים, אשר אך זה עתה איבדו את הוריהם בתאונת מטוס טראגית ומגששים את דרכם חזרה, ביחד, אל אוויר העולם.

הנזירים משוכנעים שסוף סוף מצאו את האל שלהם, ותוך ימים הופך כריסטיאן, האח הצעיר בן השש-עשרה, לישות זרה ומסתורית בעיני ג'רמי, אחיו הבכור. ג'רמי פותח במאבק נואש על שרידי משפחתו, על הסיכוי הקלוש לחיים נורמליים ועל קשר האהבה הדק שהחל נרקם בינו לבין אחיו. במאבקו הוא מוצא עצמו מתנגש בעוצמה בעולם מושגים בודהיסטי אדיש, מלא ודאויות דתיות ורוחניות, תוך שהקרקע הולכת ונשמטת במהירות מסחררת תחת רגליו. כוחות גורל כבירים משבשים שוב ושוב את כל תכניותיו, נתמכים בממשל הסיני הרודף אחריהם עד חורמה, והוא נסחף בעל-כורחו לעולם אחר...

שמש חדשה הוא יומן-מסע עז מבע הפורש סיפור אהבה סוחף ובלתי שגרתי. שאלות יסוד רבות, כמו גבולות האהבה, רצון חופשי וגורל כתוב מראש, אמונה וספק, מתערבבות בחוויות אינטימיות, בועטות-בבטן, המאלצות את הקורא להיפגש עם כוחה הישיר של האהבה.


שי טובלי
הוא מחברו של קובץ הסיפורים שפת הגוף (הוצאת כתר), אשר זכה בפרס משרד המדע והאמנויות לשנת 1996. הוא גם מחברם של ספר העיון רב-המכר בוקר טוב עולם (הוצאת ידיעות אחרונות), ספר-שירה וארבעה ספרי עיון נוספים בתחום הרוחני-פילוסופי. רומאן-ביכורים זה נכתב בשיתוף עם אילון לסטר
.

 "ספר זה גרם לי התרגשות עצומה. משהו בקריאתו מצליח לשאוב ולחוות חוויה רוחנית מאין כמוה!

זהו סיפור של אוירה דחוסה, שי טובלי ואילון לסטר מצליחים לערער את החושים ולהכניס אותנו לאט לאט לעולמם של נזירים טיבטיים ואהבה מופלאה בין שני אחים, אהבה ענקית לאישה, אחוזה מדהימה בכפר בצרפת. חמשה נזירים גלוחי ראש עם גלימות אדומות מתייצבים באזור בוילה בדרום צרפת, כדי למצוא את כריסטי בן ה-16. נער יפה תורר, רגיש, מן אליל שכולו יופי מהמם, הוא זה שיהפוך לדמות החשובה ביותר "שמש חדשה" שתביא אור חדש ושלום לעולם, אליל של העם הטיבטי. ג'רמי אחיו הבכור פותח במאבק נואש להציל את אחיו האהוב. קשה לספר את תוכן הסיפור שהוא מין מסע מטלטל על אהבה בלתי אפשרית בין שני אחים. " דבר לא הכין אותי למה שאירע זמן קצר לאחר מכן ורק הלך והתגבר מרגע לרגע, מתפרץ מתוך חזי כמו הר געש רדום ופשוטו כמשמעו, מאכל אותי, משום מקום, מוכר או לא מוכר גם יחד, הגיח לפתע דבר הסוד הנורא של אהבתי לאחי, אהבה יוקדת, מענה משגעת....על אותה משיכה אסורה של הגוף...(עמ' 281)

שי טובלי, מורה רוחני והוגה הצליח להעביר ספר אהבה חושני שבועט חזק בלב ובנפש, ספר חזק וקסום!"

          איקי שובל, מדף הספרים של סינמטק תל אביב, דצמבר 2010


 

שם ספרשמש חדשה
מחבר/תשי טובלי, אילון לסטר
הוצאההקיבוץ המאוחד
עורך/תחיים פסח
מספר עמודים420
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-4906
מועד הוצאה לאור2010
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור