דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת מקור>ל>לפעמים פצע לפעמים סוּפה>

בקובץ  הסיפורים לפעמים פצע, לפעמים סופה,  מזמינה  שושנה גוטשלק-סבג  את הקורא להתבונן בהוויית חיים טעונה מתח מתמיד, המתרחשת בקיבוץ הררי,  בו  מתנגשים זה בזה: כניעה לצו היחד, עם כמיהה לביטוי אישי משוחרר מכבלים,  אטימות לב עם מרד במוחלט וקריאה לחמלה ולקשב, אחיזה בעקרונות מוצקים והטלת ספק בהם.

ביכולת תיאור מרשימה, בסגנון סוחף ומענג,  בכישרון רקימת עלילות מרתקות הנשזרות זו בזו, מיטיבה המחברת להפגיש את  הקורא עם ילדה, שאינה משלימה עם ההוויה הכובלת, ובדרכה הסמויה מתייצבת נגדה, כשהיא חוברת לדודה קלרה, העירונית הססגונית והשנונה, שרוחה חופשית ופורצת גבולות, ושואבת ממנה כוח להעז לבטא את עצמיותה.

אם שכולה התובעת את עלבונה, חבר מרכזי המתגלה בקלונו, אלמנה  צעירה המוצבת מול מציאות נקמנית, מכתב הפוער פצע שאין לו סליחה  וסיפורים אחרים,  בונים את חלקו השני של ספר זה, המדייק לבטא את המציאות המורכבת ורבת הסתירות,  בה נאבק היחיד על זכותו לבטא את כאבו ואת עולמו הפרטי והאינטימי.

לפעמים פצע, לפעמים סופה, הוא ספר  פרוזה ראשון של שושנה גוטשלק-סבג, בת קיבוץ רמת- רחל, המתגוררת בצור-הדסה. עובדתכרופאה ,,,, בבית החולים שערי- צדק בירושלים. 

  טעימה מהספר 
זורעים פֶּצע, קוצרים סוּפה
שושנה גוטשלק-סבג, רופאה יוצאת קיבוץ רמת רחל, פותחת באיזמל מנתחים את קרביו של הקיבוץ, כפי שהכירה אותו בשנות ילדותה, וחושפת את המתרחש בתוך קהילה שאנשיה כרוכים זה לזה בתפרים אידיאולוגיים נוקשים
  חוזרת לקיבוץ
הרופאה שושנה גוטשלק-סבג החליטה לחשוף את חיי הקיבוץ המורכבים בספרה הראשון "לפעמים פצע, לפעמים סופה". "בספר שלי יש אהבה וגעגוע - אבל גם הרבה ביקורת", היא אומרת בראיון לידיעות אחרונות
 
א. פרידמן ממליצה על הספר 
  המלצה על הספר 
 שושנה גוטשלק-סבג: פרופיל ספרותי

שם ספרלפעמים פצע לפעמים סוּפה
שם הספר בלועזיתSometimes Wounds Sometimes Storms
מחבר/תשושנה גוטשלק-סבג
הוצאההקיבוץ המאוחד
עורך/תלאה שניר
מספר עמודים208
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-5555
מועד הוצאה לאור2012 / תשע"ב
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור