דף הבית >קטלוג>עיון>יהדות ומחשבת ישראל>עם אלוהים ועם אנשים>

ספר זה הוא תוצאה של עשר שנות מאבק של הרב האורתודוקסי סטיבן גרינברג ליישב את ההומוסקסואליות שלו עם יהדותו האורתודוקסית. מאבק דומה עומד במרכז חייהם של רבים בישראל ובתפוצות, המנסים ליישב בין זהותם לאמונתם.
המחבר מבסס את עמדתו על מקורות היהדות ועל פרשנויות תנ"כיות מפתיעות, לצד קשת רחבה של טקסטים מהתורה שבע"פ, התלמוד, שירת ימי הביניים וספרות השו"ת המסורתית, אשר מכירים בקיומה של אהבה חד-מינית. בהתייחסותו המלומדת, המחבר אינו מסתיר את הגינוי להומוסקסואליות כפי שהוא מוצא ביטוי בספר ויקרא, למשל, אולם לדידו ניתן לפרשו בדרך מקילה יותר.
הרב גרינברג טוען שהקהילות האורתודוקסיות אינן יכולות להיות נעולות בפני אלו שדורשים חיי אמונה אך אינם מוכנים לוותר על אינטימיות, אהבה ורעות. מציאות זו מחייבת לאפשר ויכוח, דיאלוג ודיון על יסוד התשתית של ההלכה.

הרב סטיבן גרינברג הוא מורה בכיר ב-CLAL, המרכז היהודי הארצי ללימוד ומנהיגות בארה"ב, ומנכ"ל Eshel, עמותה המוקדשת לשילוב יהודים הומוסקסואלים אורתודוקסים במשפחותיהם ובקהילותיהם.

זהו ספר מהפכני אשר פותח צוהר רחב לדיאלוג, אשר לא מזלזל בשום צד ומחפש דרך שתספק את כל הצדדים במידה שווה. הוא נועד לכל מי שמאמין כי היהדות האורתודוקסית היא הוויה אשר משתנה על יסוד רעיונות הטמונים במקרא ובהגות, ואשר שואפת לגלות אחריות כלפי בני כל דור ודור.
זיו מילמן, מתרגם הספר

ספר בסדרת קו אדום

  האל שעשני כרצונו לא דוחה אותי
אדמיאל קוסמן על ספרו של הרב סטיב גרינברג
  הארון היהודי
גרינברג הסעיר את העולם הרבני כשיצא מהארון וכתב ספר שמנסה לבחון אם יהודי שומר מצוות יכול לחיות בשלום עם ההומוסקסואליות שלו. ראיון 
 
   המפתח לספר


שם ספרעם אלוהים ועם אנשים
כותרת משנההומוסקסואליות במסורת היהודית
שם הספר בלועזיתWrestling with God and Men: Homosexuality in the Jewish Tradition
מחבר/תסטיבן גרינברג
הוצאההקיבוץ המאוחד
סדרהקו אדום
עורך/תשלומית אביאסף
מתרגם/יםזיו מילמן
מספר עמודים252
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד31-5629
מועד הוצאה לאור2013 / תשע"ג
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור