דף הבית >קטלוג>סיפורת>סיפורת מקור>א>אהבה על החוף>

בקיץ הזה, בתחילת שנות השישים, כולם חוצים גבולות. בייחוד אסתר וייס, נערה מבית דתי, שערב גיוסה נקלעת למשולש רומנטי עם גבר נשוי מפאריז ועם צעיר שעלה מארגנטינה. סיפור האהבה הסוחף הזה, שמתרחש באשקלון שזה מקרוב קמה, מותח במפתיע גשרים אל רבאט של שנות הארבעים, אל הרי הקַרפָּטים בקיץ 1939, אל עזה שמעבר לגבול – וישנה לעַד את חיי כל הדמויות.


אסתר וייס, שתהפוך בסוף הקיץ ההוא מנערה לאישה, היא החוט המקשר בין כולם. יחד איתה ואף יותר ממנה מגלים הקוראים את הבשלת נשיותה. בהיבט זה, אהבה על החוף הוא גם רומן חניכה של אסתר ואולי, בעקיפין, גם של המדינה הצעירה. 

ברקע לסיפור נשמעים קולות רחוקים וקרובים: השירים של פּול אַנקָה, אַדָאמוֹ ואֶלביס, שלצליליהם רוקדים אסתר וחבריה, ילדיה הראשונים של העיר, את נעוריהם. בקול חרישי נמשכים לצידם לחש התפילות ושורותיו של ביאליק, ומבעד לכול שבים ועולים הדי המלחמות וצללי העבר שהדמויות מבקשות להשתחרר מהם.

אהבה על החוף מהדהד כקונכייה רבת-יופי את בְּלִיל הקולות של העיר הקטנה ואנשיה שנקבצו ממזרח וממערב ושקיוו למצוא בה חוף מבטחים "בהחלטיות עיקשת, לחיות, לחיות!". אולם מעבר לסיפור האהבה המסעיר, החושף את עומק הדחף לאהוב בכל גיל ומצב, זהו רומן מרתק על ההוויה הישראלית בראשיתה, ועל קשרי-הקשרים שמחברים כל אחד מאיתנו לזולתו גם מבלי דעת – גורלו של האדם היחיד בין משברי ההיסטוריה.

הרומנים של מיכל גוֹברין, שיריה ומסותיה תורגמו לשפות רבות וזכו, לצד יצירותיה בתיאטרון, בפרסים חשובים בארץ ובעולם. לאחרונה נדפסה בספרייה החדשה מהדורה חדשה לרומן 'השֵם' פרי עטה, עם אחרית דבר מאת יהודה ליבֶּס. ספרה 'גוף תפילה', שנכתב בהשתתפות הפילוסוף הצרפתי הנודע ז'אק דֶרידָה והמשורר האמריקאי דיוויד שפירו, תורגם השנה לעברית וראה אור בפרסומי מופ"ת והוצאת הקיבוץ המאוחד/קו אדום כהה. בימים אלה התבשרה מיכל גוברין שזכתה בעיטור מסדר האמנויות והספרות הצרפתי, וזאת לאחר שבשנת 2010 בחר בה "סלון הספרים" בפאריז לאחת משלושים הסופרים שהותירו חותם על ספרות העולם בשלושים השנים האחרונות. אהבה על החוף רואה אור במקביל בצרפתית, בפאריז, בהוצאה הבוטיקית רבת המוניטין של סַבִּין וֶספּיזֶה.

* צילום על העטיפה: מתוך "השיר על הים" מאת עליזה אורבך, 2007

על הגירסה הצרפתית:
ליבְר הֶבּדוֹ (שבועון ספרים)
"הרומן לוקח את "הקול והזעם" של העולם ומעניק לנו אותם כסונטה, כפוגה קטנה של התחלות קשות בשמש העזה... וזאת היא המוסיקה האמיתית של ספרות". 

בלוג ספרות מוביל:
נהדר, פנטסטי, מפעים, מרהיב, שירי... הספר האחד שיישאר מכל ספרי העונה. ..כבר מזמן לא ראה אור ספר כה מקסים. ספור אהבה, ספור על עתיד או סיפור חיים –  ומעל הכל טקסט פיוטי יפהפה... 
הקריאה ב"אהבה על החוף" היא מפגש עם שירת החיים והכתיבה. מפגש עם חלום, שמבלי משים ישנה אתכם, וייגע בעומק ליבכם... 


  ביאליק על החוף
מפגש אישי עם מיכל גוברין 
  עומק הדחף לאהוב בכל גיל ובכל מצב
  בין מֶרֶד למֶרְד
האזינו למיכל גוברין בתוכנית ספרים רבותי, ספרים
  האגדה הישראלית של מיכל גוברין 
  איך מתחילה כתיבה של רומן? תמונה מבליחה, עזת מבע, מרגשת עד דמעות – כמו רגע ההתאהבות
מיכל גוברין בטור אישי
  טעימה מהספר 
 
פסקול הספר
 
תֵּל-אָבִיב 1935 | לאה גולדברג 
המוטו לספר

שם ספראהבה על החוף
שם הספר בלועזיתLove on the Shore
מחבר/תמיכל גוברין
שם המחבר/ת בלועזיתMichal Govrin
הוצאההקיבוץ המאוחד
עורך/תגדעון טיקוצקי
עיצוב עטיפהתמיר להב-רדלמסר
מספר עמודים224
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-5514
מועד הוצאה לאור2013 / תשע"ג
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור