דף הבית >קטלוג>עיון>ביקורת תרבות וחברה>מבעד לכוונות הטובות>
 
הספר מבעד לכוונות הטובות- מתווה לחיים משותפים של יהודים וערבים בישראל מתווה מסע תודעתי וחברתי ארוך, מתמונת הציונות האידילית שעליה גדל המחבר בקיבוץ מענית ועד להכרה בעוול שגרמה הציונות לערבים אזרחי ישראל ולצורך בשותפות שוויונית בין יהודים לערבים כדי לכונן בארץ חברה אזרחית ראויה לשמה. בלשון קולחת המשלבת סיפורים אישיים עם עובדות ואירועים היסטוריים, מתאר דיכטר את תחנותיו השונות של המסע הזה, משאיפה אופטימית לדו-קיום, עבור בספקות ובהכרה ביחסי כוח המובנים בין יהודים לערבים בישראל, ועד לגיבוש הצעה נועזת ל“ציונות אזרחית“. באומץ ובכנות חושף דיכטר את אחורי הקלעים של תהליכים לקידום שוויון בין יהודים וערבים בישראל, כמו גם את הקשיים הרגשיים והמעשיים הכרוכים בהם. יותר מכל הספר הוא קריאה לפעולה, המבוססת על התנסות אישית, לבניית יחסים בלתי אמצעיים ושוויוניים בין אזרחי המדינה היהודים והפלסטינים.

שולי דיכטר הוא מחנך ופעיל חברתי, מומחה בתחום היחסים שבין יהודים לערבים בישראל.

ספר מרתק אודות מסע הרואי למען אזרחות שוויונית לערבים ויהודים. מכתיבתו הזורמת והמענגת מתגלה הסיפור מזווית אותנטית ועולות תובנות מרחיקות לכת ומאתגרות ספר מטלטל בכנותו ומרגש באופטימיות המדבקת שלו.
עודה בשאראת

בספר המשלב באופן נדיר בספרותנו המסאית בין החווייתי האישי לחברתי-פוליטי̈ מפרק שולי דיכטר משאלות תמימות בתחום יחסי יהודים וערבים בישראל̈ ובונה מחדש גישה מורכבת̈ למודת-ניסיון ומנומקת היטב לריפוי השבר המסוכן ביותר לעתידה של מדינת ישראל. 
יהושע סובול

ספר בסדרת קו אדום
  
 
איך צריך להיראות פרק ההמשך של הציונות
הצעה לציונות חדשה: חיים משותפים ושוויוניים עם הפלסטינים בישראל
מנער את הדו-קיום ואת הקיבוצים
נחמן גלבוע על ספר שגורם לקורא בו טלטול מחשבתי, שמיטת הקרקע (תרתי משמע) מתחת הרגליים, ערעור מוסכמות וניסיון לעכל חשיבה מחוץ לקופסה.

 אתר האינטרנט של שולי דיכטר
 ההקדמה לספר 
שם ספרמבעד לכוונות הטובות
כותרת משנהמתווה לחיים משותפים של יהודים וערבים בישראל
שם הספר בלועזיתOn Tension and Good Intentios
שם הספר בערביתأبعَد من حُسْن النَوايَا
מחבר/תשולי דיכטר
שם המחבר/ת בלועזיתShuli Dichter
שם המחבר בערביתشولي ديختِر
הוצאההקיבוץ המאוחד
סדרהקו אדום
עורך/תנועם ברוך, דנה פריבך-חפץ
מספר עמודים163
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-5832
מועד הוצאה לאורדצמבר 2014
סטטוסלאחר תקופת ההגנה
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור