דף הבית >דף הבית>חדשים>אני בדרכי אלך>
אולם התיאטרון, האורות כבים, המסך עולה והקסם מתחיל. עולם התיאטרון, כמו עולם המשפט ועולם הפסיכולוגיה עוסק בנפש האדם. אלו עולמות מרתקים, יצריים גועשים וכובשים, המצויים לא פעם בסתירות פנימיות, ומלמדים אותנו שעלינו לראות לא רק את המוצג באופן שטחי אל מול פנינו, אלא להתבונן פנימה ובכך לראות גם את עצמנו.
התיאטרון מראשיתו היווה מקור משיכה. ספר זה עוסק בששה מחזות המעוצבים ביד אמן. ששת המחזות, נכתבו במקור ביידיש אולם תורגמו לשפות רבות ושונות, הועלו בהצלחה גדולה ברחבי העולם ובכך הראו את כוחו האוניברסלי של הטקסט. ספר זה בוחן לראשונה את הטקסטים במבט משפטי ופסיכולוגי, אשר מעניק לטקסט מבט חדש ומרענן, ומעמיד באור חדש את היצירה התיאטרונית כמו גם את הקונפליקטים שבין הדמויות.

קריאה הנכנסת למורכבות הפסיכולוגית של המחזה והמחזאי מגלה את עומק החוויה הספרותית והתיאטרלית של הסיפור, ובכך מסייעת לצופה כמו גם לבמאי ולשחקן, להתמודד עם מורכבותן של הדמויות ולהבינן באור חדש. המבט הפסיכולוגי משתלב עם המבט המשפטי, ובכך מתגלות תובנות ומסקנות משפטיות חדשות, הייחודיות למחקר אינטרדיסציפלינרי זה.

ד״ר יניב גולדברג, רב, עו״ד וחוקר תיאטרון יידיש, מרצה במרכז האקדמי פרס ובמרכז ליידיש באוניברסיטת בר אילן.
ד״ר נוגה לוין־קייני, פסיכותרפיסטית, חוקרת ומרצה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, ומרצה בכירה במכללת אשקלון.

התמונה על העטיפה: מימין לשמאל בכיוון השעון: חנה רובינא בתפקיד לאה בהצגה הדיבוק, צבי פרידלנד בתפקיד חנן בהצגה הדיבוק, ליא קניג בתפקיד מירהל׳ה אפרת בהצגה מירהל׳ה אפרת, דליה פרידלנד בתפקיד חווה, בהצגה טוביה החולב, כולם בתיאטרון הלאומי הבימה.

שם ספראני בדרכי אלך
כותרת משנהעיון משפטי ופסיכולוגי בששה מחזות תיאטרון יידיש
שם הספר בלועזיתI Shall Do it My Way
כותרת משנה בלועזיתa legal and psychological study in six Yiddish plays
מחבר/תיניב גולדברג | נוגה לוין-קייני
שם המחבר/ת בלועזיתYaniv Goldberg | Noga Levine Keini
הוצאההקיבוץ המאוחד
בשיתוף הוצאתהילל בן חיים למדעי היהדות
מספר עמודים144
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד31-6716
מועד הוצאה לאוראוגוסט 2019
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור