דף הבית >קטלוג>ילדים ונוער>הילד הקורא (גילאי 10-8)>ג'ק והגאונים בקצה העולם>
מתח, הומור ותגליות מטורפות, בהרפתקה מדעית סוחפת!
ג'ק, אוָה ומֵאט הם אחים יתומים שמגדלים את עצמם. אֵוָה בת ה-12 וּמֵאט בן ה-15 הם גאונים. אֵוָה דוברת מספר שפות ובונה רובוטים בשעות הפנאי, ומֵאט מומחה לאסטרונומיה ואלוף במתמטיקה. באשר לג'ק, האח הצעיר בן ה-12... טוב, קשה להתבלט כשאתה מוקף בגאונים כל הזמן. 
כשהשלושה מחליטים לעקוב אחרי בעל הבניין המוזר-למראה שמול דירתם, הם לא יודעים שחייהם עומדים להשתנות! מתברר שאותו איש מוזר הוא מדען בעל שם עולמי, ד"ר האנק וית'רספון, והוא מגייס אותם לסייע לו במעבדת ההמצאות המדליקה שלו. שלושת האחים נוסעים עם המדען לתחרות יוקרתית באנטרקטיקה. אבל עד מהרה הם מגלים שהדברים אינם כפי שהם נראים: חברתו המדענית של ד"ר האנק נעלמה, כך גם תגליותיה. האם מישהו מנסה להשתמש בתגליות אלה כדי לזכות בפרס היוקרתי? 
במסע מטורף, הכולל אימוני הישרדות בקרח, תגליות מדעיות מפתיעות ותחרויות קריוקי יוצאים ג'ק, אוָה ומֵאט למצוא את המדענית ולברר מי עומד מאחורי התעלומה. 
בסוף הספר תמצאו עובדות משעשעות על המדע העומד בבסיסו של הסיפור וגם הוראות לניסוי עשה-זאת-בעצמך.

ג'ק והגאונים כיכב ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. 


ביל נַיי הוא מדען, ממציא, איש חינוך וקומיקאי, שהתפרסם בעולם בתוכנית הטלוויזיה שלו לילדים, ביל נָני, איש המדע. הוא הקדיש את רוב חייו הבוגרים להנגשת המדע לילדים ולמבוגרים, באמונה שבידור היא דרך מצוינת לעשות זאת. כיום הסדרה שלו בשם ביל נָיי מציל את העולם, שבה הוא מציג ניסויים מטורפים, מככבת ברשת נטפליקס. סימן ההיכר שלו היא עניבת פרפר צבעונית. אתם מוזמנים לעקוב אחריו באינטרנט, www.billnye.com.

גרגורי מוֹן הוא סופר ועיתונאי שכותב על נושאי מדע. מוֹן כתב יותר משלושה ספרי הרפתקאות מדעיות לילדים וכמה ספרים למבוגרים, ונוהג לבקר בבתי ספר בארצות הברית ולהסביר לתלמידים על רובוטיקה, על פיזיקה, על ביולוגיה ימית ועוד. כיום הוא מתגורר עם אשתו ושלושת ילדיו במסצ'וסטס.  
אתר האינטרנט שלו: www.gregorymone.com.


"הרפתקה גדושה בגאדג'טים ובמדענים משני המינים. דמויות ועלילה רבי-עוצמה ותוספות מרתקות על אנטרקטיקה והמדע שבבסיס הסיפור. עבור הסקרנים, יש בסוף הספר אפילו ניסוי שמתקשר לסיפור."
בוקליסט

"קצב העלילה ישבה גם את ליבם של הקוראים הספקנים ביותר. מצליח לרתק את הקורא מבלי להיות דידקטי מדי. מבדר. פתיחה מבריקה לסדרת ספרים." 
קירקוס ריוויו
 
"הקוראים יעריכו את ההומור והכנות של ג'ק. למרות שהוא אולי לא גאון אמיתי, הוא מוכיח את חוכמתו בדרכים אחרות לאורך הסיפור. תעלומה מקורית סוחפת שסובבת סביב נושאים מדעיים מרתקים, תשאיר את הקוראים בציפייה נלהבת  להמשך."
פבלישרס וויקלי
 
שם ספרג'ק והגאונים בקצה העולם
שם הספר בלועזיתJack and the Geniuses
כותרת משנה בלועזיתAt the Bottom of the World
מחבר/תביל ניי וגרגורי מון
שם המחבר/ת בלועזיתBill Nye & Gregory Mone
מאיירניק אילוזדה
הוצאהספרית פועלים
עורך/תנעמי בן-גור
עריכת תרגוםמיכל בלום
מתרגם/יםעפרה דוכין
שפת מקוראנגלית
מספר עמודים287
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד31-6562
מועד הוצאה לאורספטמבר 2020
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור