דף הבית >קטלוג>עיון>חינוך, פסיכולוגיה ומגדר>טכנופולין>
טכנופולין (Technopoly) הוא מושג המתאר חברה ותרבות המתמסרות בהתלהבות נטולת ביקורת לטכנולוגיה. בטכנופולין הטכנולוגיה מגדירה מחדש את המוסדות החברתיים ואת מושגי היסוד של התרבות - משפחה, עבודה, חינוך, דת, פוליטיקה, היסטוריה, שפה, אמנות, אמת, תבונה, פרטיות - ומשתיקה צורות מחשבה וצורות חיים חלופיות. הספר שלפנינו בוחן את שורשיו ההיסטוריים של הטכנופולין ואת מופעיו השונים בתרבות ובחברות האמריקנית והמערבית. הוא מציע לחתור תחת הרודנות של הטכנופולין באמצעות חינוך אחר - חינוך המתרכז בסיפור ''עלייתה של האנושות''.

הספר טכנופולין: כניעתה של התרבות לטכנולוגיה מהווה נדבך נוסף בביקורת התרבות האמריקנית והמערבית של ניל פוסטמן. הספר מבקר את התרבות הזו מזווית מפתיעה הנראית כסיפור הצלחה הגדול ביותר שלה - הטכנולוגיה. כמו ספריו האחרים של פוסטמן, גם ספר זה כתוב בסגנון סוחף, מבריק ומשעשע.

ניל פוסטמן מכהן כראש המחלקה לתרבות ולתקשורת באוניברסיטת ניו-יורק. הוא פרסם עד כה עשרים ספרים. ארבעה מהם ראו אור בעברית בהוצאת ספרית פועלים: אובדן הילדות, קץ החינוך, בידור עד מוות וטכנופולין.

הסדרה מחשבות על חינוך בהוצאת ספרית פועלים - הקיבוץ המאוחד מגישה לקוראיה מבחר ספרים בני-זמננו, תרגום ומקור, המציעים רעיונות מעוררי מחשבה על חינוך.
שם ספרטכנופולין
מחבר/תפוסטמן ניל
הוצאההקיבוץ המאוחד
מתרגם/יםצוקרמן אמיר
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד310003823
מועד הוצאה לאור2003
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור