דף הבית >קטלוג>עיון>ביקורת תרבות וחברה>חלומות מאבי>

בספר לירי, מרגש וסוחף, מגולל המועמד האפרו-אמריקני הראשון לנשיאות בארצות-הברית את מסעו המטלטל בעקבות מוצאו המשפחתי. אובמה מתחקה אחר מקורותיה של משפחת אמו הלבנה, שהיגרה מקנזס להוואי, ויוצא משם לגלות את מקורותיו של אביו, אפריקאי שחור יליד קניה, ואת האמת המרה על חייו.

חלומות מאבי הוא סיפור אישי מרתק של חיפוש אחר משמעות וגיבוש של זהות, וגם מסמך מאלף על הקרע הבין-גזעי בחברה האמריקאית ועל הניסיון הבלתי פוסק לאחותו.
האוטוביוגרפיה של ברק אובמה, חלומות מאבי, נכתבה שנים אחדות לפני שדרך כוכבו בשמי הפוליטיקה האמריקאית. היא מספקת לקוראים הזדמנות מאלפת להכיר מקרוב את המועמד המפתיע לנשיאות, שהסעיר את ארצות הברית במסע הבחירות של 2008.
אובמה כותב בנימה אישית ובכנות יוצאת דופן על האנשים והמאורעות שהביאו אותו עד הלום. הוא מספר על אמו הלבנה והוריה, בני המערב-התיכון האמריקאי, שעברו להתיישב בהוואי. הוא מספר על אביו, אפריקאי מקניה, שמעולם לא הכיר, ועל דמות-האב שהצטיירה בעיני רוחו. הוא מתאר את שנות ילדותו בהוואי ובאינדונזיה ואת ימי הנעורים הספוגים בייאוש, שתייה וסמים; וכן, הוא כותב על שנות החניכה לפוליטיקה, השנים שבהן עבד כמארגן קהילתי בשכונות העוני של שיקגו.
 ואולם שיאו של הספר הוא המסע המרתק שאובמה ערך לקניה שבאפריקה, שם גילה משפחה ענפה ואוהבת, והתוודע לסיפור המלא והכואב על אביו, ברק חוסיין אובמה, ועל סבו העריץ: סיפור שבו כרוכים יחדיו קולוניאליזם, פוליגמיה, שבטיות, חיים קשיי יום, ומאבק בלתי פוסק בניסיון לשמור על זהות ועל אופטימיות בעולם אלים ומפורק.
"מה שמצא את דרכו אל הדפים האלה", מבהיר אובמה בפשטות, "הוא עדות למסע אישי ופנימי – חיפושו של נער אחר אביו, ובאמצעות החיפוש, ניסיון למצוא משמעות ממשית לחייו כאמריקאי שחור".

אובמה כתב את חלומות מאבי כשהיה רק בן 33, בתום לימודי המשפטים באוניברסיטת הרווארד. הוא מספק לנו כעת היכרות אינטימית עם נפשו של פוליטיקאי מרשים, הנשיא האמריקאי-האפריקאי הראשון של ארצות הברית.

שם ספרחלומות מאבי
כותרת משנהסיפור של גזע ומורשת
מחבר/תברק אובמה
הוצאההקיבוץ המאוחד
מקור / תרגוםמקור
דאנאקוד310004714
מועד הוצאה לאור2008
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור