דף הבית >קטלוג>ילדים ונוער>עשרה פלוס>גלויות משטח ההפקר>

המפגש עם אמסטרדם החופשית והמתירנית גורם הֶלם לגֵ'ייקוב טוֹד, צעיר אנגלי ביישן בן 17 המזדהה עמוקות עם הדמות של אנֶה פרנק. להולנד הגיע כדי להשתתף בטקס זיכרון ללוחמים שנהרגו בקרב אָרְנְהֶם במלחמת העולם השנייה, ובהם סבו. אל הסיפור בן ימינו נוסף פרקים-פרקים סיפורה של צעירה הולנדית, אשר סיכנה את חייה כשטיפלה בסבו הצנחן לאחר שנפצע. בסיפורהּ הדרמטי – שהיא מגוללת חמישים שנים לאחר מעשה – נמהלים אהבה, סכנה ובגידה, והוא מתפתח במקביל לחוויות שעובר ג'ייקוב. השילוב של שני הקולות, יחד עם היחסים המתפתחים בינו ובין הצעירים ההולנדים, מניחים את היסוד למהפך המתחולל בנפשו של ג'ייקוב, ועמו באות תובנות עמוקות על עצמו ועל מקומו בעולם.
 

איידן צ'יימברס הוא מהבולטים בסופרים לנוער באנגליה וחתן פרס אנדרסן. גלויות משטח ההפקר הוא ספרו הראשון המתורגם לעברית, ומתאים גם למבוגרים. הספר זכה בפרס מייקל פרינץ ובפרס קרנגי היוקרתי.

סדרת "מפרש" (ספרית פועלים/ הקיבוץ המאוחד) מביאה לבני 18-16 ממיטב הספרות העולמית ובהם מגוון עלילות, דמויות ובעיות המעסיקות את בני גילם. 

עורכי סדרת "מפרש" : יחיעם פדן ואיילין מוסקוביץ
ראו אור בסדרה:
 עפות בלילה  מאת  ריטה מרפי  העובדות מדברות בעד עצמן מאת  ברוק קול 
 גנב בבית הזיכרון  מאת טים וין-ג'ונס  התלחשות מאת אליס הופמן 

 ההֵם  מאת סֶסַר פֶרְנַנְדֶס גַרְסִיה
 

   על ידיעה ואי-ידיעה
 "כמה מרענן לפגוש ביצירה ספרותית שאינה מבקשת לחנך, אלא להראות. לחשוף את הרבדים השונים של החיים וההתבגרות בפרט, בעוד היא מותירה את הקוראים תוהים ושואלים ומשאירה בידיהם את ההחלטה באיזו דרך יבחרו ללכת".  יותם שווימר
   לדף הפייסבוק של סדרת מפרש.

שם ספרגלויות משטח ההפקר
שם הספר בלועזיתPostcards from NO MAN`S LAND
מחבר/תאיידן צ`יימברס
הוצאהספרית פועלים
סדרהמפרש
עורך/תיחיעם פדן ואיילין מוסקויץ
מתרגם/יםמאנגלית: יעל ענבר
מספר עמודים360
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד31-5309
מועד הוצאה לאור2011 / תשע"ב
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור