דף הבית >דף הבית>הנמכרים ביותר>פָּרַבּוֹלָה של הצלחה>
פרבולה של הצלחה הוא ספרו השני של לאוניד פקרובסקי, שרכש את אהבתם של קוראים רבים בספרו מטאטא וסיפורים אחרים. גם בספרו זה ממשיך פקרובסקי למזג בין החיים לבין האמנות, בין הרגש החי לבין האסתטיקה הנשגבת. לצד עלילותיהם של שומרים, אמנים, עורכי דין, אנשי עסקים ומנקי רחובות הוא מקים לתחייה קלאסיקונים רוסיים ופילוסופים יווניים, אלה נטמעים באלה עד כי אין קיומו של האחד אפשרי בלי זה של האחר. 
הזווית שממנה מביט פקרובסקי על הדברים היא מפוכחת ומלאת כאב מצד אחד, ומן הצד האחר היא נוטה לקריקטוריזם ולפרודיה. בחירת הנתיב בין הפיכחון לבין הפרודיה מביא לכך שהאירועים המתוארים נעים על הגבול שבין מציאות ובדיה, וככאלה משמשים כר פורה להרהורים הגותיים ולהפלגה אינטלקטואלית. בנובלה "פרבולה של הצלחה" מתאר לאוניד פקרוסבקי את הדרך הארוכה שעבר מעלייתו ארצה, אז החל גם בכתיבת סיפורים קצרים, ועד פרסום ספרו הראשון מטאטא וסיפורים אחרים, שעורר עניין רב. 

לאוניד פקרובסקי נולד בקייב בשנת 1947 ועלה לישראל בשנת 1991. הוא בעל תואר שני בתולדות האמנות; במסגרת עבודתו במשרד התרבות בקייב אצר תערוכות רבות. סיפוריו ומסותיו מתפרסמים בכתבי עת נחשבים ובעיתונים בשפה הרוסית וכמו כן במוסף "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ". הוא מתפרנס מעבודתו כשוער ומתגורר בבת ים.

ספר בסדרת ספרית פועלים - סיפורת.
עיצוב הסדרה: תמיר להב-רדלמסר

"פה זה גן עדן. למרות הפיגועים, גן עדן"
בין מנקי הרחובות האריתראים והקבלנים התל אביבים, הוא מעניק נקודת מבט מפוכחת על מצבו של העולה החדש המשתלב בתרבות הישראלית. רחלי ריף בשיחה עם פקרובסקי 
מטרייה עושה עלייה
החיים מהבוטקה
מטריה - טעימה מהספר
אני מודה: אני נרקומן! אם לא אצרוך את המנה שלי בבוקר, כל היום ארגיש חולה ואסתובב כמו ארי בסוגר, מתייסר בתחושות קשות. הסם שאני מכור לו כבר שנים רבות הוא לא מורפיום ולא הֶרואין. אלו הם הספרים 
 בובה
סיפור מתוך הספר
 

שם ספרפָּרַבּוֹלָה של הצלחה
שם הספר בלועזיתParabola of Success
מחבר/תליאוניד פקרובסקי
שם המחבר/ת בלועזיתLeonid Pekarovsky
הוצאהספרית פועלים
סדרהספרית פועלים - סיפורת
עורך/תאברם קנטור, נגה אלבלך
מתרגם/יםטניה חזנובסקי ותומר שריג
שפת מקוררוסית
עיצוב עטיפהדוד בן הרא"ש
ציור/צילום העטיפההבובה: ז'אן אבוטרן מאת סבטלנה פיקרובסקי
מספר עמודים187
מקור / תרגוםתרגום
דאנאקוד31-6102
מועד הוצאה לאוראוגוסט 2015
 
בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור