ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  המוות עכשיו בתוכי
   
   "בשורה התחתונה - ספר מאסט"
   
   כיף לא נורמלי!
   
  עופרה רודנר התכוננה לספר משעשע על חנון מצחיק וגלתה סיפור שעוסק בקרביים של החיים.
  'מיילו - פתקים דביקים ומוח קפוא' - ספר המתחיל בנונשלט ואז לופת ומוחץ אותך כשאתה לא מוכן 
   
   "חוויה מסחררת"
  עמרי הרצוג על המהדורה המחודשת של סיפורי הופמן
   
   

   
  10 בסולם המבקרים של הארץ
  עוצמתו וחולשתו של זלמן ארן -
  על הספר זלמן ארן - פוליטיקאי כאינטלקטואל 
   
  כתיבת ביקורת על הספר היא משימה בלתי אפשרית:
  ליאת אלקיים על טבעו של הכיף | דיוויד פוסטר וואלאס
   
   
  עמרי הרצוג ברשימה יפה על ממלכת האי-רצון >
   

  ממשיכה למגנט עד הסוף
   
                 

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני	 / מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני  / מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  ריכארד קאופמן (1958-1887) היה המתכנן הראשי של פרויקט ההתיישבות הציונית מתחילת שנות ה־ 20 ועד סוף המנדט הבריטי בארץ־ישראל, חלוץ תכנונם של ערים, שכונות, קיבוצים ומושבים ברוח ערי הגנים, ומראשוני האדריכלים המודרניים בארץ־ישראל.

  עבודתו של קאופמן הייתה מעבדת ניסויים של רעיונות ותיאוריות אירופאים. 644 הפרויקטים שלו עבור בנייה כפרית, תכנון עירוני ותכנון בניינים ציבוריים ופרטיים, שכמעט חצי מהם נבנו בפועל, הם חלק בלתי נפרד מן ההיסטוריה של המפעל הציוני. בית ראש הממשלה ובית אוסישקין בירושלים, מושב נהלל, יישובי עמק יזרעאל ועמק חפר, שכונות הדר הכרמל, הכרמל, בת־גלים, נווה שאנן ואחוזה בחיפה, שכונות רחביה, בית הכרם, בית וגן ותלפיות בירושלים והערים רמת־גן, עפולה והרצלייה הם אך מעט מעבודותיו שהגדירו ושעדיין מגדירות את נופה של ארץ־ישראל.

  למרות היקף עבודתו והשפעתו של קאופמן על התכנון בארץ, מעולם לא פורסם חיבור מקיף בעברית על פועלו, ועבודתו עדיין לא זכתה להכרה הראויה. ספר זה בא לתקן במעט עוול זה. הספר הוא המשך לכנס שנערך בטכניון ב־2008 , במלאת חמישים שנה לפטירתו של קאופמן, ומתפרסמים בו מאמרים שנכתבו על ידי חוקרים מהארץ ומחוץ לארץ וכן, תמונות ושרטוטים רבים, שחלקם רואה כאן אור לראשונה. מטרת הספר היא לחשוף חוקרים, מתכננים, ואת הקהל הרחב לעבודתו של קאופמן ולחשיבותו כאחד מחשובי האדריכלים והמתכננים המודרניים.

  העורכים: 
  ד"ר מרינה אפשטיין־פלוש היא אדריכלית ומרצה בכירה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, חיפה, ובחוג ללימודי שימור במכללה האקדמית גליל מערבי, בעלת תואר מסטר ודוקטורט באדריכלות מהטכניון, ראש המרכז לחקר מורשת הארכיטקטורה בטכניון לשעבר. ארגנה מספר כנסים בינלאומיים וזכתה בפרסים אקדמיים ומקצועיים ישראלים ובינלאומיים, התמחותה בהיסטוריה ובתיאוריה של האדריכלות והעיצוב העירוני. חברה פעילה בדוקומומו - צרפת וישראל, ב־ mAAN - ארגון לארכיטקטורה אסייתית מודרנית, טוקיו, וב־EAHN , אגודת היסטוריונים של הארכיטקטורה האירופאית.

  פרופסור מיכה לוין, היסטוריון אמנות ואדריכלות מודרנית ובת זמננו, ראש ראשות המחקר בפקולטה לעיצוב, ראש, מייסד המחלקה לאמנות רב תחומית 2013-2008 , שנקר הנדסה, עיצוב, אמנות; בוגר האוניברסיטה העברית; מוסמך אוניברסיטת פרינסטון, ובעל דוקטורט מאוניברסיטת לונדון; לשעבר, יועץ לראשי עיריות ירושלים ותל אביב בענייני אמנות, אוצר ראשי ומנהל של מוזיאון תל אביב לאמנות; אצר תערוכות בארץ ובחו"ל; לימד באוניברסיטה העברית, בבצלאל ובטכניון.

  דר' צפריר פיינהולץ הוא אדריכל בוגר בצלאל, בעל תואר דוקטור מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, מרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה ומלמד בטכניון ובמכללת אורט כפר־סבא. מחקריו זכו בפרסים רבים, ישראליים ובינלאומיים. מחקרו "לה קורבוזייה והתנועה הציונית" זיכה אותו במלגת מכון לה קורבוזייה בפריס, ובפרס מכון ז'בוטינסקי. שימש כנציג ישראלי בקבוצת המחקר "אדריכלות אירופאית מעבר לאירופה" והיה אוצר שותף לתערוכה "הדר הנעדרת: אדריכלות מודרנית בהדר הכרמל", במוזיאון העיר חיפה.
   

   

  שם ספר:  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני
  שם הספר בלועזית:  Richard Kauffmann and the Zionist Project
  מחבר/ת:  מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  שם המחבר/ת בלועזית:  Marina Epstein-Pliouchtch & Michael Levin
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  ע' משנה: צפריר פיינהולץ
  עיצוב עטיפה:  ערן טל
  ציור/צילום העטיפה:  ר. קאופמן, בית העם נהלל 1929, פרספקטיבה
  מספר עמודים:  223
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5241
  מועד הוצאה לאור:  יוני 2016

  מחיר :  98.00 
  מחיר באתר:  68.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור