ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
עמרי הרצוג ברשימה יפה על ממלכת האי-רצון >
 

ממשיכה למגנט עד הסוף


עין אוהבת על חיי הקיבוץ 


 כמו כובע בתחת
 "יצירת מופת, בית-ספר אנושי וספרותי להתבוננות, לחמלה, לחסכנות בכתיבה." - דרור בורשטיין על האיש הזקן | נגה אלבלך  
>
 
"אני ידועה בתור המשוררת הנורמלית"
איה אליה מראיינת את  אגי משעול 
>
 
על "הרואין, הישארות הנפש". רות אלמוג מנסה להסביר מדוע תמיר גרינברג  משורר גדול >
 
               

 המלצות קודמות >>>
 
 
עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
 
הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

המשך >>> 

להמלצות נוספות >>


ספרים בתכנון>
ספרי ספטמבר 2017
Share
חדשים הפצה ספטמבר 2017

 

 

הספריה החדשה

ליל הנשים השרות | לידיה ג'ורג'
זו פעם רביעית שאנו זוכים לראות בעברית עד כמה לידיה ז'ורז' – הסופרת הגדולה של פורטוגל – פשוט יודעת לכתוב. כוחה הלשוני, המנעד הרגשי שלה, החשמל של ההתרחשות, אוחזים כאן בקוראים בעוצמתם הטהורה.
דומה שמעולם לא תוארה בחיות מרתקת כזאת היווצרות של להקת נשים, שהזמרות פועלות בה באובססיה, בהתבטלות גמורה בפני ז'יזלה, המנהיגה הכריזמתית המוליכה אותן לכבוש את העולם, ובפני הכוריאוגרף המהולל, רקדן הבלט הבינלאומי לוסנה. הן מקריבות הכל, עוצרות את החיים, אפילו נשבעות להתנזר מגברים – שבועה שסולאנז', התמלילנית של שירי התקליט, תפר בסתר לטובת חוויה אחרת ממחוזות המוחלט: האהבה התמה שלה ושל הכוריאוגרף לוסנה.

סיפורת

המועמד | מירון איזקסון
מכאן, אישה מבוגרת, בשלה ומרשימה, אלמנתו של מוזיקאי גדול. ומכאן אישה צעירה ויפה, חרדית ואם חד- הורית. שתיהן מחפשות את קרבתו של גיבור הספר אריה וייסמן. הוא עצמו מועמד מפעם לפעם לתפקידים מסוימים, אבל גם מועמד להגשמת חלומות של עצמו או של אחרים. אריה וייסמן הוא בעל מודעות עצמית גבוהה, אפילו אובססיבית, אבל באותה עֵת גם מסוגל לנהוג בילדותיות. דווקא בו מוצאים ענין רב אנשים ונשים שונים לגמרי, כולם מהפסיפס המגוון של החברה הישראלית. 

ברנר 24 | יוחאי אופנהיימר
ברנר עשרים וארבע הוא סיפורה של משפחה אחת ומסעה מפולין של שנות העשרים עד ישראל של שנות החמישים. העלילה מתנהלת על פני צירים היסטוריים גדולים – הגירה, מלחמת העולם, הקמת המדינה – אבל פרטיה נחשפים רק מנקודות המבט האישיות לחלוטין של ארבעת הגיבורים, האב, האם, הבת והבן, מתוך עולמם הפנימי, האפל לפעמים, שאינו גלוי אפילו ליקיריהם. והחיבור הזה בין ההיסטורי לבין הפרטי, האינטימי, הוא שמעניק לרומן את ייחודו ויופיו הנדיר.


פושקין מרוקאי | אברהם בר-אב
הסופר אברהם בר-אב (בן-טאטה), מחבר הרומן המצליח "רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר", מפתיע בקובץ סיפורים קצרים, מרגשים, נועזים ושופעי הומור.

ילדים

יולנדה דה מיאו | נטעלי גבירץ
חיות הקרקס מעלות את המופע המפורסם שלהן, וכל הקהל מתלהב – חוץ מגברת אחת מגונדרת שמשום מה אינה מרוצה. האם יצליחו החיות לגרום ליולנדה דה מיאו להגיד "וואו"?
סיפור קצבי ומשעשע לילדי הגן עם סוף מפתיע ואיורים מרהיבי-עין.


שירה

אני מיא | מיא שם-אור
אני מיא, ספרה השלישי של מיא שם-אור. ברֶצֶפשִׁיר מתקיים מה שנדמה כמפגש אהבה מסחרר ומשחרר, עמוק וחושני בין גבר לאישה. היכן שהוא בנשף רב רושם, במקום לא־מקום, ספק יער, ספק גן פלאים, מרצדת דרמה ארוטית, פנטזיה גדולה, ונשיות עצומה מן החיים. אני מיא הוא יצירה אקסטטית, מסע נפשי ופלסטי של רוח וגוף אל האני,.שם ידעתי חמדה | דליה רביקוביץ
מבחר שירים - מסדרת 'מבחר'
מבחר חדש משירי המשוררת הגדולה בסדרה החדשה של מבחרי השירה, בה ראו אור זה מכבר המבחרים של לאה גולדברג ונתן אלתרמן שזכו תוך חודשיים להדפסה נוספת.


קורים דברים | אגי משעול
מבחר שירים - מסדרת 'מבחר'
מבחר חדש משירי המשוררת האהובה, בסדרה הפופולרית של מבחרי השירה.


אחותי יהונתן | סיון בסקין
ספר השירה השלישי של סיון בסקין הוא ספר בשל ומרגש של משוררת העומדת בשיר כוחה היצירתי. זוהי שירה של לב ושל מוח, שירה של רגש ושל תבונה, יצירתית ווירטואוזית.


מכלול שירים ג' | מאיר לויזטיר
הכרך השלישי של כל שירי ויזלטיר, החותם, לפי שעה, את מכלול שיריו.

כתבי עת

הו! גיליון 15 | דורי מנור (עורך)
גיליון עשיר במיוחד של כתב העת הספרותי המרכזי בישראל: 350 עמודים של מסות, שירה ותרגום, כולל מדור ייחודי על שירת הגוף של אנה הרמן


בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור