ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  אמנות ורוח - יופי ואובדן ב`מוות בונציה`  / שי טובלי

  הנובלה הקלאסית והאלמוּתית 'מוות בוונציה', שבמרכזה סיפור התאהבותו הכואבת של אמן מזדקן בנער כובש ורב-קסם, חוברה על ידי תומאס מאן ב-1911. מאז, נכתבו  אודותיה תלי-תלים של פרשנויות מכל הסוגים – פילוסופיות, פסיכולוגיות, ספרותיות ועוד – במאמץ לפענח את סוד יופייה הנדיר ומורכבותה יוצאת הדופן.

     
  מאה שנים לאחר פרסומה כותב הסופר וההוגה שי טובלי מסה מרהיבה ורבת-יופי,  המעמיקה אל תוך הקשרים הנסתרים של הנובלה. לטענתו, 'מוות בוונציה' צופנת בחובה געגועים אל תרבות יוון הקלאסית - בה דת, פילוסופיה, רוחניות, אמנות וארוטיקה היוו אחדות אחת, בלתי ניתנת להתרה: חלק מנתיב יופי שלם, שהגיונו ומשמעותו אבדו לנו עם חלוף הדורות. לעומתו, הנתיב המשובש, שלאורכו נע גיבורו של תומאס מאן, הוא תוצאה ישירה של אובדן האחדות הזאת. זהו מצב טראגי, המונע מן  האמנות, הארוטיקה והפילוסופיה, להשיג גאולה אמיתית של הנפש. רק אם נחַייה את הנתיב הזה, טוען טובלי, נוכל להשיב להן את כוחן ואת משמעותן המקורית. 

   

  “מה אפשר לומר עוד על 'מוות בוונציה'שטרם נאמר? מסתבר שאפשר, וחשוב שנאמר. המסה של שי טובלי היא לעצמה חיבור רליגיוזי בעל עוצמה הנובעת מהחיבור המיוחד לו – ושהוא מזהה אצל מאן - של יצר ויצירה, של ניתוח אנליטי  נטול פשרות ומשכנע, המונע בלהט ההיקסמות מהחתירה אל הנשגב – דווקא בעידן ציני ובחברה שכבר ויתרה הן על ההיקסמות והן על הנשגב“. 

  חיים פסח, עורך ומתרגם


  "המסה היפהפיה של שי טובלי היא יצירה בפני עצמה. יש לה נשימה משלה, תנועה משלה ושפה משלה. אין זו רק מסה המפרשת ומבהירה את ההתרחשות הפנימית בנפשו של פון אשנבאך אלא זו מסה על האובססיה. היא מטפלת בשורשי הדברים הקורים לאדם מול השלמות הדוממת של היופי, כפי שהיא מתגלמת בנער בן ארבע עשרה החובק במלוא נפשו תום שאין להביעו במלים".

  אשר רייך, משורר ומתרגם

  שם ספר:  אמנות ורוח - יופי ואובדן ב`מוות בונציה`
  מחבר/ת:  שי טובלי
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  דן שביט
  מספר עמודים:  169
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5370
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  82.00 
  מחיר באתר:  57.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור