ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>הנמכרים ביותר>
  כמעט מפורסמת | מיכל בכר
  כמעט מפורסמת  / מיכל בכר

  ועכשיו הסרט!

  "אף פעם לא תיארתי לעצמי שהחיים שלי יכולים להשתנות עד כדי כך, בגלל תוכנית טלוויזיה. כאילו יום אחד הייתי שיר מ-ז'2, שיש לה רק עשרים חברים בפייסבוק וחברה אחת במציאות, ולמחרת הייתי שיר כרמי, אחותו של תומר כרמי, שכולם מכירים מהטלוויזיה..."

  לשיר כרמי בת ה-13 יש חברה אחת טובה, ציונים בשמַים ופרפרים בבטן בכל פעם שהיא רואה את עומרי גבע מ-ז' 1. אבל היא חושבת ש'חוכמה' אינה תכונה שעשויה למשוך מישהו ובטח לא עוזרת לה להיות מקובלת. לעומת זאת, אחיה תומר בן ה-16, מקבל במבחנים בקושי 80. אבל יש לו מראה של דוגמן, המון חברים וכישרון מוסיקלי, שבזכותו התקבל זה עתה לתוכנית הטלוויזיה הפופולרית, "אתה הכוכב הבא".

  האם חייה של שיר עומדים להשתנות, עכשיו כשכולם מכירים אותה בתור אחותו של תומר המפורסם? כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת כדי להתקבל לחבורת הבנות השולטות בכיתה? ומה היא תגלה על חברוּת אמת ועל אהבה ראשונה? 
                                           

  מיכל בכר, שזה ספרה הראשון בפרוזה, מתארת בנאמנות את עולמם של בני הנוער היום, על שפתם, מערכות היחסים שלהם והשפעת תוכניות הריאליטי והפייסבוק על חייהם. המחברת מספרת ברגישות על עולמה של ילדה מחוננת, שאינה יכולה שלא להצטיין בלימודים, אך רוצה להיות גם מקובלת ואהובה בחברה.
  מיכל בכר סיימה בהצטיינות את החוג לספרות ותקשורת באוניברסיטת תל אביב. עובדת כעורכת, כלקטורית וכדוברת בהוצאת הקיבוץ המאוחד. ערכה את הספר "החיים השניים הקצרים של ברי טאנר", מסדרת רבי המכר "דמדומים" ואת סדרת "בני האלמוות" המצליחה לנוער.  

  ספר השירים שלה "מחסומים ואשליות" ראה אור כשהייתה בת 17. כתבה עם שירי מימון ודור דניאל את השיר "חלק ממך" שהגיע למקום הראשון בגלגלצ.    

  כילדה מחוננת עברה בעצמה חוויות דומות לאלו שעוברת שיר, גיבורת הסיפור - שאינה מעריכה מספיק את כישוריה ורוצה יותר מהכול להשתייך, להיות מקובלת, ולפעמים להרשות לעצמה גם לא להצליח.

  יפעת דיין – מאיירת ומעצבת ספרי ילדים ונוער, בעלת "סטודיו גם וגם" לעיצוב גרפי ואיור. לוותה את הספר בשלל רעיונות גרפיים, היוצרים קשר מידי בין הקורא לספר. סטודיו גם וגם הוקם ע "י יפעת ומורן דיין, זוג מעצבים בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצ "ו חיפה. הסטודיו מתמחה בעיצוב לפרינט על שלל גווניו , לתחומי הספרות, התרבות והפרסום.  

   שבוע הספר שלי
  מיכל בטור אישי לכבוד שבוע הספר
   משפחה פוסט-מודרנית: מה עובר על בני המשפחה של כוכבי ריאליטי?
  בזמן שמשתתפי תוכניות מציאות הופכים למפורסמים, לעתים גם בני משפחותיהם נחשפים לאור הזרקורים. בספרה החדש "כמעט מפורסמת‭,"‬ מנסה מיכל בכר לתאר כיצד הם מתמודדים עם החדירה לפרטיות ולבדוק למה כישרון בימתי נחשק יותר מכישרונות א
  חרים
  חכמה זה לא מספיק מגניב
  מיכל בכר בתוכניתה של איריס קול
   חפשו אותנו בפייסבוק
   צפו בטריילר של הספר ביו-טיוב
  טעימה מהספר 
  "לא רק ילדים חולמים להיות סלבס"
  בספרה הראשון של מיכל בכר, "כמעט מפורסמת", היא מציגה את תרבות הריאליטי ואת השפעתה על צעירים, ומשתמשת גם בשפה הגרפית של קוראי גיל-העשרה. "רציתי להציג את הכוח שיש לפייסבוק על בני הנוער". ראיון
     שם ספר:  כמעט מפורסמת
  שם הספר בלועזית:  Almost Famous
  מחבר/ת:  מיכל בכר
  מאייר:  יפעת דיין
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  יונה טפר
  מספר עמודים:  166
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5497
  מועד הוצאה לאור:  2012 / תשע"ב

  מחיר :  88.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור