ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  מה שחושבים שירה
   
   
   
   
   
  יופיו בהחלט ידוע
   
   
   
  זו לא הדאגה שלי
  שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
  בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
   
  אמריקה כפי שהיא 
   
   
   
   
  דליה הנביאה
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>חדשים>
  כמעט מפורסמת | מיכל בכר
  כמעט מפורסמת  / מיכל בכר

  ועכשיו הסרט!

  "אף פעם לא תיארתי לעצמי שהחיים שלי יכולים להשתנות עד כדי כך, בגלל תוכנית טלוויזיה. כאילו יום אחד הייתי שיר מ-ז'2, שיש לה רק עשרים חברים בפייסבוק וחברה אחת במציאות, ולמחרת הייתי שיר כרמי, אחותו של תומר כרמי, שכולם מכירים מהטלוויזיה..."

  לשיר כרמי בת ה-13 יש חברה אחת טובה, ציונים בשמַים ופרפרים בבטן בכל פעם שהיא רואה את עומרי גבע מ-ז' 1. אבל היא חושבת ש'חוכמה' אינה תכונה שעשויה למשוך מישהו ובטח לא עוזרת לה להיות מקובלת. לעומת זאת, אחיה תומר בן ה-16, מקבל במבחנים בקושי 80. אבל יש לו מראה של דוגמן, המון חברים וכישרון מוסיקלי, שבזכותו התקבל זה עתה לתוכנית הטלוויזיה הפופולרית, "אתה הכוכב הבא".

  האם חייה של שיר עומדים להשתנות, עכשיו כשכולם מכירים אותה בתור אחותו של תומר המפורסם? כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת כדי להתקבל לחבורת הבנות השולטות בכיתה? ומה היא תגלה על חברוּת אמת ועל אהבה ראשונה? 
                                           

  מיכל בכר, שזה ספרה הראשון בפרוזה, מתארת בנאמנות את עולמם של בני הנוער היום, על שפתם, מערכות היחסים שלהם והשפעת תוכניות הריאליטי והפייסבוק על חייהם. המחברת מספרת ברגישות על עולמה של ילדה מחוננת, שאינה יכולה שלא להצטיין בלימודים, אך רוצה להיות גם מקובלת ואהובה בחברה.
  מיכל בכר סיימה בהצטיינות את החוג לספרות ותקשורת באוניברסיטת תל אביב. עובדת כעורכת, כלקטורית וכדוברת בהוצאת הקיבוץ המאוחד. ערכה את הספר "החיים השניים הקצרים של ברי טאנר", מסדרת רבי המכר "דמדומים" ואת סדרת "בני האלמוות" המצליחה לנוער.  

  ספר השירים שלה "מחסומים ואשליות" ראה אור כשהייתה בת 17. כתבה עם שירי מימון ודור דניאל את השיר "חלק ממך" שהגיע למקום הראשון בגלגלצ.    

  כילדה מחוננת עברה בעצמה חוויות דומות לאלו שעוברת שיר, גיבורת הסיפור - שאינה מעריכה מספיק את כישוריה ורוצה יותר מהכול להשתייך, להיות מקובלת, ולפעמים להרשות לעצמה גם לא להצליח.

  יפעת דיין – מאיירת ומעצבת ספרי ילדים ונוער, בעלת "סטודיו גם וגם" לעיצוב גרפי ואיור. לוותה את הספר בשלל רעיונות גרפיים, היוצרים קשר מידי בין הקורא לספר. סטודיו גם וגם הוקם ע "י יפעת ומורן דיין, זוג מעצבים בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצ "ו חיפה. הסטודיו מתמחה בעיצוב לפרינט על שלל גווניו , לתחומי הספרות, התרבות והפרסום.  

   שבוע הספר שלי
  מיכל בטור אישי לכבוד שבוע הספר
   משפחה פוסט-מודרנית: מה עובר על בני המשפחה של כוכבי ריאליטי?
  בזמן שמשתתפי תוכניות מציאות הופכים למפורסמים, לעתים גם בני משפחותיהם נחשפים לאור הזרקורים. בספרה החדש "כמעט מפורסמת‭,"‬ מנסה מיכל בכר לתאר כיצד הם מתמודדים עם החדירה לפרטיות ולבדוק למה כישרון בימתי נחשק יותר מכישרונות א
  חרים
  חכמה זה לא מספיק מגניב
  מיכל בכר בתוכניתה של איריס קול
   חפשו אותנו בפייסבוק
   צפו בטריילר של הספר ביו-טיוב
  טעימה מהספר 
  "לא רק ילדים חולמים להיות סלבס"
  בספרה הראשון של מיכל בכר, "כמעט מפורסמת", היא מציגה את תרבות הריאליטי ואת השפעתה על צעירים, ומשתמשת גם בשפה הגרפית של קוראי גיל-העשרה. "רציתי להציג את הכוח שיש לפייסבוק על בני הנוער". ראיון
     שם ספר:  כמעט מפורסמת
  שם הספר בלועזית:  Almost Famous
  מחבר/ת:  מיכל בכר
  מאייר:  יפעת דיין
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  יונה טפר
  מספר עמודים:  166
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5497
  מועד הוצאה לאור:  2012 / תשע"ב

  מחיר :  88.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור