ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 
 
 
לראות, לזכור, לכתוב
יצירה מהטובות שנכתבו בעברית, ובה נחשף המשורר במלוא כנותו ותבונתו המפוכחת
שמעון בוזגלו, ישראל היום, על אל המקום האחר, ספר שיריו האחרון של חיים גורי  
 
התרחשויות הזויות בשוליים החרישיים
המשוררת אילנה יפה מציגה עולם פנטסטי מעניין ומופרע
ביקורת על "אירוע לילי" - שיר מתוך פיונית על לוח ריק, שלקח אותנו למחוזות האבסורד של השירה העברית  
 
בהתחלה פחדתי מהעיניים שלו. אבל אז הבנתי שאני כותב על נפילתו
הספר היעלמותו של יוזף מנגלה מבקש לנתץ את המיתוס על שנותיו האחרונות של אחד הפושעים הנאצים המבוקשים בעולם. מחברו, אוליביה גז, מסביר בביקור בארץ מדוע חשוב למרות הכל להתייחס אליו כאל בן אנוש 
 
 

איכויות שונות של יחסים עם אלוהים

שירי כיסופים של המשוררת אל אביה ואל אלוהיה מציגים דוגמה מופלאה לדיאלוג אינטימי שיסודו בשפה דתית. פרדוקסלית, השימוש בתבנית התפילה העתיקה מאפשר את חופש הביטוי החדש
חנה פנחסי על 'מפחדך בשרי' - ספר השירים החדש של בכל סרלואי

 
 
 
 
 
איך אני יכול להסביר לך מה ההרגשה להיות שחור 
רות אלמוג על הסיפורת האפרו־ אמריקאית:  ג'יימס בולדווין והולכים לפגוש את האיש "קובץ סיפורים מרשים" וגייל ג'ונס | קוריגדורה - "ספר מטלטל. קריאת חובה"
הרשימה כאן
 
 
שירת קודש מקורית להפליא
אלי הירש על מפחדך בשרי - ספרה של בכל סרלואי. הרשימה כאן>
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
להמלצות נוספות >>


דף הבית>
משלוח כתבי יד
Share

 

בשל משבר הקורונה והאטת הפעילות במשק, נבצר מההוצאה לקבל כתבי יד חדשים לקריאה עד להודעה חדשה. בנוסף, תהליך המיון של כתבי היד שנקלטו זה מכבר הוקפא עד לחזרת ההוצאה לפעילות מלאה.

 

הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים שמחה לקבל כתבי יד לשם בחינת הוצאתם לאור.

הוצאת הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים רכשו להן מעמד מרכזי ומוביל בתחומי השירה והסיפורת, בצד פעילות מגוּונת ונוכחות בולטת בתחומי ספרות הילדים, ספרי העיון ועוד. המשוררים הבכירים ביותר בשירה העברית קשורים בהוצאת הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים, וכן חלק ניכר ממיטב הסופרים הישראלים ומבכירי הספרות העולמית. בית ההוצאה פעל ופועל בתחומים אלה מיום שנוסד וקבע לעצמו מקום של כבוד בארון הספרים העבריים.

אם ברצונכם להגיש כתב יד להוצאתנו, אנא קראו בעיון את ההנחיות המפורטות להלן. הגשה שתחרוג מן ההנחיות הללו תיפסל וכתב היד לא יועבר לקריאת המערכת.     


הנחיות לשליחת כתב יד

  • אנו מקבלים לקריאה כתבי יד בתחומים הבאים: סיפורת (קובץ סיפורים קצרים, נובלה או רומן), שירה, עיון או ספרות ילדים. אין לשלוח כתבי יד חלקיים או כאלה שאינם כתובים בעברית.

  • ציינו בעמוד השער של כתב היד את הפרטים הבאים של המחבר/ת: שם מלא, כתובת (כולל מיקוד), דוא"ל ומספר טלפון.

  • צרפו תיאור קצר של כתב היד (לא יותר מ-300 מילים). בנוסף, כתבו בקצרה על היצירות הספרותיות שהכי השפיעו על כתיבתכם. כתב יד שלא יצורפו אליו המסמכים הללו, לא ייקרא.   

  • הקפידו למספר את עמודי הקובץ ולעצב את הטקסט באופן שנוח לקריאה (מומלץ לבחור בגופן David, גודל 12 ורווח 1.5).

  • ניתן לצרף תיאור ביוגרפי של המחבר/ת (לא חובה). מחברות ומחברים שיצירותיהם כבר ראו אור בבמות השונות רשאים לצרף חומר רלוונטי על אודות יצירתם.

  • שלחו את כתב היד כקובץ אלקטרוני ליפעת שחם: yifat@kibutz-poalim.co.il. יש לשלוח קובץ אחד מרוכז בפורמטPDF  (אין לשלוח את המסמכים בקבצים נפרדים). ציינו בשורת הנושא של המייל את כותרת כתב היד, שם המחבר/ת ובסוגריים את הסוגה, לדוגמה: "עיין ערך אהבה" מאת דויד גרוסמן (סיפורת).

אם לא ניתן לשלוח את כתב היד דרך הדוא"ל, אפשר לשלוח אותו כעותק מודפס לכתובת בית ההוצאה: הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002.

  • אין צורך לצרף איורים לכתבי היד המוגשים בתחום ספרות הילדים, אלא אם הם הכרחיים להתרשמות מכתב היד.

  • כתב היד יועבר לקריאת המערכת רק לאחר קליטת התשלום של דמי הטיפול. 


תשלום דמי הטיפול

עלות דמי הטיפול בכתב היד היא 100 ₪. זאת להוציא כתב יד באורך 10 עמודים שעלות דמי הטיפול בו היא 50 ₪.  אם כתב היד יתקבל לפרסום בהוצאתנו, יושבו דמי הטיפול למחבר/ת.

אנא שלמו את דמי הטיפול באמצעות עסקת אשראי דרך אתר האינטרנט המאובטח של ההוצאה. על מנת לעשות זאת, לחצו על הסכום הנדרש בתחתית הסבר זה, בהמשך על "הוסף לעגלה" ולאחר מכן על "גש/י לקופה". בעמוד הקופה הקפידו לסמן בסעיף "שיטת משלוח מבוקשת" את האפשרות "איסוף עצמי מבני ברק", כדי שלא תחויבו על תוספת דמי משלוח. 

במקרה שלא ניתן לבצע את התשלום באמצעות כרטיס אשראי, יש לשלוח את דמי הטיפול בהמחאה או במזומן לכתובת בית ההוצאה. המחאות יש למען לפקודת הקיבוץ המאוחד בע"מ. 

קבלה תישלח לכתובת המייל של שולח/ת כתב היד. 

 

תהליך קבלת ההחלטות

כתבי היד שמתקבלים בבית ההוצאה נרשמים במערכת ומועברים לקריאת אחת העורכות במחלקה הרלוונטית. לאחר הקריאה נידון כתב היד בפגישת עורכי המחלקה ואלה שמזוהים כבעלי פוטנציאל מועברים לקריאה של עורכים נוספים. תהליך הקריאה וקבלת ההחלטה עשוי לארוך בין חודש לשלושה חודשים (תלוי בכמות המשתנה של כתבי היד שנשלחים באותה תקופה). התשובה נשלחת למחבר/ת דרך הדואר האלקטרוני ולצערנו אין באפשרותנו לכלול בה נימוקים

במקרה שבו כתב יד מתקבל להוצאה, נחתם חוזה בין הצדדים שסעיפיו נקבעים בהתחשב בשיקולים שונים. ההוצאה לא דנה בפרטי החוזה לפני שהוחלט על הוצאה לאור של כתב היד. במקרה של דחייה, אין לפנות להוצאה על מנת לברר את סיבת הדחייה או לערער על ההחלטה. הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים אינה מוציאה לאור ספרים בהזמנה וכל כתבי היד נדרשים לעבור את התהליך שפורט לעיל.


לבירורים יש לפנות ליפעת שחם: yifat@kibutz-poalim.co.il. מענה יישלח תוך ארבעה ימים לכל היותר. 

ניתן ליצור קשר טלפוני רק במקרים דחופים: 03-5785810, שלוחה 121; בימים א' ו-ה' בלבד, בין השעות 9:30-14:00.משלוח כתבי יד לספריה החדשה:
תוכנית העבודה של הספריה החדשה מלאה לשנים הקרובות, ואין באפשרותה לקבל כתבי-יד חדשים.

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור