ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 
 
 
שירו המופשט של הכוח
 
 דברים נתונים ואין פתחי יציאה
נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
איה אליה על נבדה של מיטל זהר
 
ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
 
 

מתאים לך ככה שאת צוחקת
יונה ט
פר
שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן.

להמשך>

 
לשמוע את השומעות
חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
לילך לחמן על
 עד שוב אשמע אותך
 
 
 
מעולם לא הייתי מוגנת
מספרה של שירה סתיו עולה תחושת מחנק, כאילו העולם הולך וסוגר עליה. שיריה מתארים מאבק עיקש ומכמיר לב לפרוץ את המגבלות.
יותם ראובני, הארץ, על שריר הלב, ספר השירה השני של שירה סתיו.
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
להמלצות נוספות >>


דף הבית>
משלוח כתבי יד
Share

הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים שמחה לקבל כתבי יד לשם בחינת הוצאתם לאור.

הוצאת הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים רכשו להן מעמד מרכזי ומוביל בתחומי השירה והסיפורת, בצד פעילות מגוּונת ונוכחות בולטת בתחומי ספרות הילדים, ספרי העיון ועוד. המשוררים הבכירים ביותר בשירה העברית קשורים בהוצאת הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים, וכן חלק ניכר ממיטב הסופרים הישראלים ומבכירי הספרות העולמית. בית ההוצאה פעל ופועל בתחומים אלה מיום שנוסד וקבע לעצמו מקום של כבוד בארון הספרים העבריים.

אם ברצונכם להגיש כתב יד להוצאתנו, אנא קראו בעיון את ההנחיות המפורטות להלן. הגשה שתחרוג מן ההנחיות הללו תיפסל וכתב היד לא יועבר לקריאת המערכת.     


הנחיות לשליחת כתב יד

  • אנו מקבלים לקריאה כתבי יד בתחומים הבאים: סיפורת (קובץ סיפורים קצרים, נובלה או רומן), שירה, עיון או ספרות ילדים. אין לשלוח כתבי יד חלקיים או כאלה שאינם כתובים בעברית.

  • ציינו בעמוד השער של כתב היד את הפרטים הבאים של המחבר/ת: שם מלא, כתובת (כולל מיקוד), דוא"ל ומספר טלפון.

  • צרפו תיאור קצר של כתב היד (לא יותר מ-300 מילים). בנוסף, כתבו בקצרה על היצירות הספרותיות שהכי השפיעו על כתיבתכם. כתב יד שלא יצורפו אליו המסמכים הללו, לא ייקרא.   

  • הקפידו למספר את עמודי הקובץ ולעצב את הטקסט באופן שנוח לקריאה (מומלץ לבחור בגופן David, גודל 12 ורווח 1.5).

  • ניתן לצרף תיאור ביוגרפי של המחבר/ת (לא חובה). מחברות ומחברים שיצירותיהם כבר ראו אור בבמות השונות רשאים לצרף חומר רלוונטי על אודות יצירתם.

  • שלחו את כתב היד כקובץ אלקטרוני ליפעת שחם: yifat@kibutz-poalim.co.il. יש לשלוח קובץ אחד מרוכז בפורמטPDF  (אין לשלוח את המסמכים בקבצים נפרדים). ציינו בשורת הנושא של המייל את כותרת כתב היד, שם המחבר/ת ובסוגריים את הסוגה, לדוגמה: "עיין ערך אהבה" מאת דויד גרוסמן (סיפורת).

אם לא ניתן לשלוח את כתב היד דרך הדוא"ל, אפשר לשלוח אותו כעותק מודפס לכתובת בית ההוצאה: הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002.

  • אין צורך לצרף איורים לכתבי היד המוגשים בתחום ספרות הילדים, אלא אם הם הכרחיים להתרשמות מכתב היד.

  • כתב היד יועבר לקריאת המערכת רק לאחר קליטת התשלום של דמי הטיפול. 


תשלום דמי הטיפול

עלות דמי הטיפול בכתב היד היא 100 ₪. זאת להוציא כתב יד שאורכו 10 עמודים לכל היותר ועלות דמי הטיפול בו היא 50 ₪.  אם כתב היד יתקבל לפרסום בהוצאתנו, יושבו דמי הטיפול למחבר/ת.

אנא שלמו את דמי הטיפול באמצעות עסקת אשראי דרך אתר האינטרנט המאובטח של ההוצאה על מנת לעשות זאת, לחצו על "הוסף לעגלה" בתחתית העמוד. 

במקרה שלא ניתן לבצע את התשלום באמצעות כרטיס אשראי, יש לשלוח את דמי הטיפול בהמחאה או במזומן לכתובת בית ההוצאה. המחאות יש למען לפקודת הקיבוץ המאוחד בע"מ. קבלה תישלח בחזרה לכתובת השולח/ת (אין באפשרותנו לשלוח קבלה דרך הדוא"ל). 


לתשלום באשראי לחצו: 
50 ש"ח | 100 ש"ח 


תהליך קבלת ההחלטות

כתבי היד שמתקבלים בבית ההוצאה נרשמים במערכת ומועברים לקריאת אחת העורכות במחלקה הרלוונטית. לאחר הקריאה נידון כתב היד בפגישת עורכי המחלקה ואלה שמזוהים כבעלי פוטנציאל מועברים לקריאה של עורכים נוספים. תהליך הקריאה וקבלת ההחלטה עשוי לארוך בין חודש לשלושה חודשים (תלוי בכמות המשתנה של כתבי היד שנשלחים באותה תקופה). התשובה נשלחת למחבר/ת דרך הדואר האלקטרוני ולצערנו אין באפשרותנו לכלול בה נימוקים

במקרה שבו כתב יד מתקבל להוצאה, נחתם חוזה בין הצדדים שסעיפיו נקבעים בהתחשב בשיקולים שונים. ההוצאה לא דנה בפרטי החוזה לפני שהוחלט על הוצאה לאור של כתב היד. במקרה של דחייה, אין לפנות להוצאה על מנת לברר את סיבת הדחייה או לערער על ההחלטה. הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים אינה מוציאה לאור ספרים בהזמנה וכל כתבי היד נדרשים לעבור את התהליך שפורט לעיל.


לבירורים יש לפנות ליפעת שחם: yifat@kibutz-poalim.co.il. מענה יישלח תוך ארבעה ימים לכל היותר. 

ניתן ליצור קשר טלפוני רק במקרים דחופים: 03-5785810, שלוחה 121; בימים א' ו-ה' בלבד, בין השעות 9:30-14:00.משלוח כתבי יד לספריה החדשה:
תוכנית העבודה של הספריה החדשה מלאה לשנים הקרובות, ואין באפשרותה לקבל כתבי-יד חדשים.

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור