ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  יופיו בהחלט ידוע
   
   
   
  זו לא הדאגה שלי
  שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
  בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
   
  אמריקה כפי שהיא 
   
   
   
  ללדת את עצמנו מחדש
   
   
  דליה הנביאה
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  לא היה ולא נברא  / דן בונה

  רב מכר!
  המהדורה הראשונה נחטפה מהמדפים ואזלה בחודש ימים,
  נותרו עותקים המהדורה השניה.
  הספר "לא היה ולא נברא" מטיח ללא מורא את הטענה: אין אלוהים.  אנשים שמאמינים באלוהים, טועים. אין דבר כזה. אולי טוב היה אם כן היה דבר כזה, אבל העובדות, ההיסטוריה והמדע כולם מצביעים על כך שאלוהים זה דבר שאינו קיים.  ברוך שפינוזה כבר טען את זה במאה ה 17, וישנם לא מעט אתיאיסטים יהודים ולא יהודים הטוענים זאת כיום.  הספר מציג את המסכת האתיאסטית במשנה סדורה: מכנס הרבה טענות, הסברים, מחירי האמונה השגויה, כשלי-היגיון, הוכחות וראיות – שסובבות כולן סביב אי-הקיום של אלוהים.  קריאה בספר, מכשל לכשל, מראיה לא מבוססת למשנה, מזעזעת את אמות הסיפים וחושפת את מערומי הטיעון הדתי.  הספר מפיל חלל את אלוהי כל הדתות ומותיר אותנו עמוק בהוויה החילונית.

  כשלושה וחצי מיליארד בני אדם בעולם מאמינים בקיומו של אלוהים, בדרך זו או אחרת.  הייתכן שכולם טועים ?  ספר זה מטיח ללא מורא את השאלה, האם אלוהים באמת קיים ?  והאם כל האנרגיה האדירה המושקעת על ידי מיליארדי המאמינים בנוכחותו בחייהם אינה אלא המצאה אנושית שסחפה את האנושות אל שקר ענק, חובק עולם ומלואו ?

  בספר זה, שהוא משנה אתיאיסטית סדורה, שואף המחבר לשלול את קיום אלוהים באמצעות מסכת הוכחות וכשלי היגיון. הוא גם מעלה את השאלה, מהו המחיר שהחברה האנושית משלמת בגין השקר אותו היא מתעקשת לשמר, ומנגד מתמודד עם האמת האתיאיסטיח.  הספר חותם בפרק שענינו הוא השחרור מאלוהים, וחיים של חילוניות רוחנית. 

  את פרק ההקדמה: "הפחד מוליד את האלים"  כתב פרופ' מיכאל הרסגור ז"ל ואלו הם דברי הדפוס האחרונים שהשאיר אחריו, המתפרסמים לאחר מותו. 

  דן בונה הוא בעל תואר דוקטור באנתרופולוגיה חברתית מאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית.  מחקריו האנתרופולוגיים עסקו בהתיישבות הבידואים בנגב, בעולים מאתיופיה שהגיעו ב "מבצע משה", ובפיתוח כלכלי וחברתי באפריקה.  שימש כמרצה באוניברסיטת תל אביב ובשלוחות הישראליות של מכללות באנגליה ובארצות הברית.

  "אמירה נועזת ואמיצה, המופנית למאמינים באלוהים, ומכוונת אל מושא אמונתם. עם זאת - היא מכוונת גם אל החופשיים מאותה אמונה, על-מנת לחזק את רוחם".
  דן מלר
  חמש שאלות לדן בונה
  הארץ - ספרים
   
  אתאיסטים ישראלים
  דף הקבוצה בפייסבוק
   
  תוכן העניינים  

   

  שם ספר:  לא היה ולא נברא
  מחבר/ת:  דן בונה
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  תומר קרמן
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-4821
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  89.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור