ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   
  מה שחושבים שירה
   
  יופיו בהחלט ידוע
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  לא היה ולא נברא  / דן בונה

  רב מכר!
  המהדורה הראשונה נחטפה מהמדפים ואזלה בחודש ימים,
  נותרו עותקים המהדורה השניה.
  הספר "לא היה ולא נברא" מטיח ללא מורא את הטענה: אין אלוהים.  אנשים שמאמינים באלוהים, טועים. אין דבר כזה. אולי טוב היה אם כן היה דבר כזה, אבל העובדות, ההיסטוריה והמדע כולם מצביעים על כך שאלוהים זה דבר שאינו קיים.  ברוך שפינוזה כבר טען את זה במאה ה 17, וישנם לא מעט אתיאיסטים יהודים ולא יהודים הטוענים זאת כיום.  הספר מציג את המסכת האתיאסטית במשנה סדורה: מכנס הרבה טענות, הסברים, מחירי האמונה השגויה, כשלי-היגיון, הוכחות וראיות – שסובבות כולן סביב אי-הקיום של אלוהים.  קריאה בספר, מכשל לכשל, מראיה לא מבוססת למשנה, מזעזעת את אמות הסיפים וחושפת את מערומי הטיעון הדתי.  הספר מפיל חלל את אלוהי כל הדתות ומותיר אותנו עמוק בהוויה החילונית.

  כשלושה וחצי מיליארד בני אדם בעולם מאמינים בקיומו של אלוהים, בדרך זו או אחרת.  הייתכן שכולם טועים ?  ספר זה מטיח ללא מורא את השאלה, האם אלוהים באמת קיים ?  והאם כל האנרגיה האדירה המושקעת על ידי מיליארדי המאמינים בנוכחותו בחייהם אינה אלא המצאה אנושית שסחפה את האנושות אל שקר ענק, חובק עולם ומלואו ?

  בספר זה, שהוא משנה אתיאיסטית סדורה, שואף המחבר לשלול את קיום אלוהים באמצעות מסכת הוכחות וכשלי היגיון. הוא גם מעלה את השאלה, מהו המחיר שהחברה האנושית משלמת בגין השקר אותו היא מתעקשת לשמר, ומנגד מתמודד עם האמת האתיאיסטיח.  הספר חותם בפרק שענינו הוא השחרור מאלוהים, וחיים של חילוניות רוחנית. 

  את פרק ההקדמה: "הפחד מוליד את האלים"  כתב פרופ' מיכאל הרסגור ז"ל ואלו הם דברי הדפוס האחרונים שהשאיר אחריו, המתפרסמים לאחר מותו. 

  דן בונה הוא בעל תואר דוקטור באנתרופולוגיה חברתית מאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית.  מחקריו האנתרופולוגיים עסקו בהתיישבות הבידואים בנגב, בעולים מאתיופיה שהגיעו ב "מבצע משה", ובפיתוח כלכלי וחברתי באפריקה.  שימש כמרצה באוניברסיטת תל אביב ובשלוחות הישראליות של מכללות באנגליה ובארצות הברית.

  "אמירה נועזת ואמיצה, המופנית למאמינים באלוהים, ומכוונת אל מושא אמונתם. עם זאת - היא מכוונת גם אל החופשיים מאותה אמונה, על-מנת לחזק את רוחם".
  דן מלר
  חמש שאלות לדן בונה
  הארץ - ספרים
   
  אתאיסטים ישראלים
  דף הקבוצה בפייסבוק
   
  תוכן העניינים  

   

  שם ספר:  לא היה ולא נברא
  מחבר/ת:  דן בונה
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  תומר קרמן
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-4821
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  89.00 
  מחיר באתר:  62.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור