ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  קוסמופוליטיות: תיאוריה ביקורתית למאה ה-21  / אולריך בק

  בארבעה מאמרים סוחפים ופרובוקטיביים פורש אולריך בק, אחד הסוציולוגים הבולטים באירופה היום, את מחשבותיו פורצות הדרך על המציאות הקוסמופוליטית בה מצויה האנושות בימינו. השאלה המרכזית בה מאתגר אותנו אולריך בק היא: "מהם הביטויים החברתיים והפוליטיים הקונקרטיים של הקוסמופוליטיות?"
  קוסמופוליטיות היא אידיאל וממשות, היא אוניברסלית וגלובלית, ומנגד היא לאומית, אתנית ורב-תרבותית. על פי בק, לאומיות בתובנתה הישנה אינה קיימת עוד. ככל שמנסים להיצמד אליה, היא בבחינת הכחשה של מציאות חיים קיימת. לאומיות מסוכנת כיום, משום שהיא פועלת כאידיאולוגיה המסתירה מאיתנו את תוצאותיה הרות האסון של ההתעלמות מאי-השיוויון החברתי שחוצה גבולות ומחפה על ההכחשה של הרס הסביבה הטבעית שלנו. מרי אזרחי, מתחים מתפרצים וסיכונים סביבתיים בערים הגדולות ובמרחב העולמי - כל אלה הם תוצאה של אי הכרה בקוסמופוליטיות והיצמדות ללאומיות מרוטה הנאחזת במציאות שאינה קיימת.

  אולריך בק הוא סוציולוג פוליטי שכתיבתו הבהירה והחדה פותחת בפנינו אופק מדעי ונורמטיבי חדש. הוא עוזר לנו לחשוב לא רק כיצד ראוי שייראה העולם הגלובלי שלנו, אלא כיצד ניתן לזהות בו כבר עתה את מה שאחרים טוענים שהיא אוטופיה לא מציאותית.

  בהקדמה מקיפה ומאירת עיניים ישי בלנק מן הפקוטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב מעמיד את טענותיו של בק בהקשרן, מסביר את הגיונות ההגהות הקוסמופוליטיות ומעלה שאלות לגבי כמה ממרכיביה.

  שם ספר:  קוסמופוליטיות: תיאוריה ביקורתית למאה ה-21
  מחבר/ת:  אולריך בק
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  סדרה:  קו אדום כהה
  עורך/ת:  גיורא רוזן
  מתרגם/ים:  מגרמנית: איה ברויר
  מספר עמודים:  171
  מקור / תרגום:  תרגום
  דאנאקוד:  31-5265
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  86 
  מחיר באתר:  60 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור