ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  רגע על פני האדמה  / מירי גלעד

  שיריה של מירי גלעד נובטים מתוך מראה יומיומי כביכול – ילד בן שש רוכן על ילקוטו; ענף המסמן בתנועתו כי ציפור עזבה אותו זה עתה; תנועת ידה של אמה, המאכילה את אביה השוכב על ערש דווי. רגעים כאלה, אשר מטבעם חומקים, כמעט סמויים, מצטנעים בצל אירועי חיים גדולים ורגש סוער, הם החימר ממנו מכיירת המשוררת את שיריה.
  החוויות המשמעותיות, המלודרמות של חיים כבני אנוש, מתוארות מתוך התבוננות בקטן, בדק ובעדין – בנופי טבע ובבני אדם. עם זאת, אין כאן התיפייפות או בריחה אל אספקטים שוליים של החוויה; אלא נגיעה אותנטית במכאיב, במאיים ובמסעיר.
  כותב ד"ר דוד גורביץ':
  "זהו ניסיון נועז ליצור תורת סימנים, סמיוטיקה של כאב, שבה בשלותו העולה על גדותיו של הטבע, נוגעת במחוזות של יופי וכליה"

  שירי רגע על פני האדמה, קובץ שני למשוררת מירי גלעד, הינם שירי התבוננות מפתיעים באיכותם ובתובנות העמוקות הנחשפות בהם. השירים יוצרים רקמה דיאלוגית עשירה ורבת תהפוכות של חיי אדם ומראות עולם.


  "מירי גלעד היא משוררת טבעית: השירה היא לה דרך ייחודית להביט בחייה ולראות את 'תנועות הקיום'. בספרה אין התפנקויות ליריות או התיפייפות. דברי השיר נחרצים ונכוחים. מתוך יכולת התבוננות עצמאית  עזת ביטוי, היא מביטה  בסביבותיה ובקורות אותה בראייה שירית בוגרת, ההופכת את שיריה המיוחדים לייחודים: 'חיות רחקו מעוצמת האהבה', היא אומרת, או: 'עדיין אתה רץ עם חישוק הילדות/ כנוהג במרכבת אלים', או: 'אותיות כתב ידו על בד מרופט/ זה כל קיומו עבורי ביום הזה'
  , ואף: 'ידיו הקטנות / מסדרות חפצים של ראשית חייו'.

  אלה אינם קטעי התפייטות אלא העמדה של חוויה שירית מוחלטת ומקיפה, שאינה מסתפקת בהעברה של רגעים חטופים אלא ממצה את החוויה, והופכת אותה לאמירה שירית מלאה.  באורח נדיר בשירה העברית של ימינו, מעמידה המשוררת קטעי חיים המקנים לנו, הקוראים, יכולת ראייה חדשה ומקורית אודות חיים שלמים על מכלול מורכבותם. אולי, כפי שהיא כותבת: 'המקום שהגעתי אליו סמוי מעיני', אבל הוא גלוי ומובהק לעינינו."                        אורי ברנשטיין

   

  "הניסיון להשתייך ליער", הוא מן המהויות המרכזיות בשיריה של מירי גלעד - היער מושך אותה באמת והיא נכנסת לתוכו, תרתי משמע, גם כדימוי וגם כיער ממשי, מצוידת בעין הודעת לקרב ולהגדיל  את המראות: חיה, צמח, אגם ונוף, מתוך יראה וכבוד למופלא ולחידתי.                              מאיה בז'ראנו


  מירי גלעד, ילידת קיבוץ ניר- עם; מתגוררת באורנית. בעלת תואר דוקטור בספרות משווה;  מרצה בנושאי תרבות רב – תחומיים.

  ספרה הקודם שעה אחת ביום בהוצאת הקיבוץ המאוחד, זכה בפרס ספרי ביכורים מטעם משרד החינוך והתרבות והמועצה הציבורית לתרבות ואמנות.


  "אם הייתי צריך לתאר את שיריה של מירי במילה אחת, אשר תכלול בתוכה את המהות המורכבת והשופעת של השירים השונים, בוודאי הייתי בוחר במילה: "אומץ". אומץ נדיר לתאר באובייקטיביות כמעט מוחלטת את הטבע ואת האדם מבלי לפחד מדעות שונות או חוויות שאולי לא יובנו. אומץ להגיד את אשר הרוב מעדיפים להשאיר מוסתר על מערכות ־חסים, על עוצמתו של הנסתר,ועל המהות הריקה לפעמים של הישנו.
  אילו היו נותנים לי שתי מילים, הייתי בוודאי רושם: "אומץ להתבוננות". שהרי קשה למצוא עיניים נקיות בתוך חברה מלאת תככים ואשליות, במציאות שבה אפילו הטבע נראה מלאכותי. ואני מצאתי בשיריה של מירי התבוננות אמיצה ותיאורים חיים של טבע  דומם,וחיי, שנתנו לי טעם חדש של האמת החבויה מאחורי סבך השקרים והאשליות של החברה האנושית במאה ה-21." 
                                                                      לירן שמריז, מאזניים, יולי 2011

   

  יונתן ברג וטעימה מהספר 
  אוסף תגובות וביקורות על הספר
   ביקור בית עם מירי גלעד
  צניעות הקיום
  שיריה של גלעד נוגעים בקסמו של הטבע השב ומהדהד את חייה שלה. כך היא מבקשת לחבר בין הנשמה היתרה לבין רוח האין-סוף המהלכת על פני הארץ
  תמרה אבנר על הספר
   
   
   טעימה מהספר

    

   

  שם ספר:  רגע על פני האדמה
  מחבר/ת:  מירי גלעד
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  לאה שניר
  מספר עמודים:  94
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5119
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  68.00 
  מחיר באתר:  48.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור