ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
  בדידותה של הגיבורה סינגולרית לחלוטין
  בספרה השני מתארת אורית וולפיילר בחוכמה ובאומץ את התמודדותה של בת יחידה באמצע החיים, ששבה לגור עם הוריה המזדקנים. שפתה של הסופרת יוצרת עולם הרמטי המאפשר להרגיש את המחנק שבשהות המשותפת.
  נטע הלפרין על את המוות אני רוצה לראות בעיניים | אורית וולפיילר
   
   נובלה רגישה ומדוייקת שמצטיינת בשפה ובגיבורים ייחודיים
  חבצלת פרבר, ב"מקור ראשון" , על חלק כמו מים | טלי שמיר ורצברגר
   

  זרם חילופין של חום-קור
  "קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ...הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

   
  מלהטטת במילים
   
     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
  סוד המגילות האבודות
  ראיון עם יורם סבו, שהקדיש את חייו לחקר הפרשה
  עם צאת ספרו
  סוחר המגילות  
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות
  "...במבחר הנוכחי.. היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה"
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני	 / מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני  / מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  ריכארד קאופמן (1958-1887) היה המתכנן הראשי של פרויקט ההתיישבות הציונית מתחילת שנות ה־ 20 ועד סוף המנדט הבריטי בארץ־ישראל, חלוץ תכנונם של ערים, שכונות, קיבוצים ומושבים ברוח ערי הגנים, ומראשוני האדריכלים המודרניים בארץ־ישראל.

  עבודתו של קאופמן הייתה מעבדת ניסויים של רעיונות ותיאוריות אירופאים. 644 הפרויקטים שלו עבור בנייה כפרית, תכנון עירוני ותכנון בניינים ציבוריים ופרטיים, שכמעט חצי מהם נבנו בפועל, הם חלק בלתי נפרד מן ההיסטוריה של המפעל הציוני. בית ראש הממשלה ובית אוסישקין בירושלים, מושב נהלל, יישובי עמק יזרעאל ועמק חפר, שכונות הדר הכרמל, הכרמל, בת־גלים, נווה שאנן ואחוזה בחיפה, שכונות רחביה, בית הכרם, בית וגן ותלפיות בירושלים והערים רמת־גן, עפולה והרצלייה הם אך מעט מעבודותיו שהגדירו ושעדיין מגדירות את נופה של ארץ־ישראל.

  למרות היקף עבודתו והשפעתו של קאופמן על התכנון בארץ, מעולם לא פורסם חיבור מקיף בעברית על פועלו, ועבודתו עדיין לא זכתה להכרה הראויה. ספר זה בא לתקן במעט עוול זה. הספר הוא המשך לכנס שנערך בטכניון ב־2008 , במלאת חמישים שנה לפטירתו של קאופמן, ומתפרסמים בו מאמרים שנכתבו על ידי חוקרים מהארץ ומחוץ לארץ וכן, תמונות ושרטוטים רבים, שחלקם רואה כאן אור לראשונה. מטרת הספר היא לחשוף חוקרים, מתכננים, ואת הקהל הרחב לעבודתו של קאופמן ולחשיבותו כאחד מחשובי האדריכלים והמתכננים המודרניים.

  העורכים: 
  ד"ר מרינה אפשטיין־פלוש היא אדריכלית ומרצה בכירה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, חיפה, ובחוג ללימודי שימור במכללה האקדמית גליל מערבי, בעלת תואר מסטר ודוקטורט באדריכלות מהטכניון, ראש המרכז לחקר מורשת הארכיטקטורה בטכניון לשעבר. ארגנה מספר כנסים בינלאומיים וזכתה בפרסים אקדמיים ומקצועיים ישראלים ובינלאומיים, התמחותה בהיסטוריה ובתיאוריה של האדריכלות והעיצוב העירוני. חברה פעילה בדוקומומו - צרפת וישראל, ב־ mAAN - ארגון לארכיטקטורה אסייתית מודרנית, טוקיו, וב־EAHN , אגודת היסטוריונים של הארכיטקטורה האירופאית.

  פרופסור מיכה לוין, היסטוריון אמנות ואדריכלות מודרנית ובת זמננו, ראש ראשות המחקר בפקולטה לעיצוב, ראש, מייסד המחלקה לאמנות רב תחומית 2013-2008 , שנקר הנדסה, עיצוב, אמנות; בוגר האוניברסיטה העברית; מוסמך אוניברסיטת פרינסטון, ובעל דוקטורט מאוניברסיטת לונדון; לשעבר, יועץ לראשי עיריות ירושלים ותל אביב בענייני אמנות, אוצר ראשי ומנהל של מוזיאון תל אביב לאמנות; אצר תערוכות בארץ ובחו"ל; לימד באוניברסיטה העברית, בבצלאל ובטכניון.

  דר' צפריר פיינהולץ הוא אדריכל בוגר בצלאל, בעל תואר דוקטור מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, מרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה ומלמד בטכניון ובמכללת אורט כפר־סבא. מחקריו זכו בפרסים רבים, ישראליים ובינלאומיים. מחקרו "לה קורבוזייה והתנועה הציונית" זיכה אותו במלגת מכון לה קורבוזייה בפריס, ובפרס מכון ז'בוטינסקי. שימש כנציג ישראלי בקבוצת המחקר "אדריכלות אירופאית מעבר לאירופה" והיה אוצר שותף לתערוכה "הדר הנעדרת: אדריכלות מודרנית בהדר הכרמל", במוזיאון העיר חיפה.
   

   

  שם ספר:  ריכארד קאופמן והפרויקט הציוני
  שם הספר בלועזית:  Richard Kauffmann and the Zionist Project
  מחבר/ת:  מרינה אפשטיין-פלוש, מיכאל לוין
  שם המחבר/ת בלועזית:  Marina Epstein-Pliouchtch & Michael Levin
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  ע' משנה: צפריר פיינהולץ
  עיצוב עטיפה:  ערן טל
  ציור/צילום העטיפה:  ר. קאופמן, בית העם נהלל 1929, פרספקטיבה
  מספר עמודים:  223
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5241
  מועד הוצאה לאור:  יוני 2016

  מחיר :  98 
  מחיר באתר:  69 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור