ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 התרסה עתירת יופי, שנינה ורגישות נגד עולם המתפרק מיופיו ומערכיו
בכל סרלואי על נפש אחת אחריך, ספרו  של דורי מנור
 

 יאיר אסולין מנסה לפצח את סוד הישראליות

"כי זה כל הספר הזה - פה ושם בארץ ישראל גרסת 2020. זהו מסע אל תוך הפצעים השותתים של ישראל, וכאלה אינם חסרים".
"זהו אכן סיפורה המדויק של ההישרדות הישראלית 2020, ואסולין הוא מטובי מספריה".
אברהם בורג על במקום  יאוש | יאיר אסולין
 
 
תום שפירא, הארץ, על הקסטה השחורה
 
אסירים, שיכורים ונערות הפקר בספר הזמר החדש 
ספרם החדש של תמר ז"ל ועמוס רודנר הוא המשכו הישיר של הספר "זמר'ל", ובו שירי יהדות מ'תחתית החבית'
יעקב בר-און עם צאת הספר
 ממזמר'ל 
 
 
 אולי עוד תצמח מהקורונה תנועת חסידות חדשה
בין לימוד תורה בתנועת המקויה היפנית לעיסוק בשבת דרך זן־בודהיזם, המשורר הרב אלחנן ניר מחפש עניין באזורים "הרחוקים, ללא נקודות ההשקה"
 • לרגל צאת ספר שיריו גוף שנתת בי , הוא מספר על הקיום החדש שהולידה המגיפה ועל חילופי הדורות בציונות הדתית 
 
קווים לדמותו של המוח הישראלי
גמיש אך מבורדק, חכם אך רגשי - ואיינשטיין דווקא היה גאה בו. פרופ' גד יאיר מפענח בספרו החדש את המוח והחשיבה הישראליים, ומסביר למה מדעניות ישראליות נחשבות בעולם ל"סופר וומן" ולמה האקדמיה שלנו היא בסך הכול "פייק אקדמיה"
רן בן-נון עם צאת הספר המוח הסורר- הזמנה לפגישה עם המדע הישראלי' של גד יאיר.  
 
 רציתי להשמיע את קולם של הסובלים מאלימות
בלצאנו על הסיפור שמאחורי ספרו ועל איטליה בימי הקורונה. ראיון עם
 מארקו בלצאנו שספרו לא אזוז מכאן ראה אור לפני מספר שבועות
 
 
 
יצירת מופת מכשפת, שמהדהדת את סבלן של נשים העוברות התעללות באשר הן
תמר רותם על  קוֹרִיגדוֹרָה מאת גֵייל ג'ונס 
 
שירה צלולה ומדוייקת כל כך
שירה המבוססת על איפוק, אנדרסטייטמנט, איזונים פנימיים עדינים, מידה נכונה וצניעות.
 
אלי הירש על
שאשה אינה אלוהים, ספר השירים של רוחמה וייס
 
מתי יונח לך ארצי, ארצי העשנה — שנתיים אחרי מות חיים גורי, ספר חדש
שנתיים אחרי מותו של חיים גורי השלימו אשתו ושלוש בנותיו את הוצאת ספר שיריו האחרון, אל המקום האחר, והן מספרות על לבטי העריכה ועל החיים עם האדם המורכב שידע בעל פה אינספור שירים ושכתב על עצמו: "אני מלחמת אזרחים"

כתבה של גילי איזיקוביץ
 

 
להמלצות נוספות >>


Share
סתיו / אלי סמית סתיו 2016 . אליזבת בת 32 . דניאל, החבר הכי טוב שלה, בן 101. בריטניה שסועה אחרי משאל הברקזיט. 

כשאליזבת ודניאל הכירו היא היתה בת שמונה והוא כמעט בן שמונים. זה לא הפריע להם לדבר שעות על גבי שעות ולהפוך לחברים לכל החיים. עכשיו דניאל שקוע בשינה, ואליזבת נוסעת פעם בשבוע מבית אמה ונדי כדי לבקר במעון הסיעודי שבו הוא מאושפז ולקרוא באוזניו ספרים. היא נזכרת בשיחות שהיו להם בילדותה: על חיים ואמנות, דמיון ומציאות, אמת ושקר. היא נזכרת בציורים של פאולין בוטי, אמנית־פופ מרדנית ומחוננת שפעלה ומתה בשנות השישים. דניאל סיפר לה על הציורים האלה. גם דניאל, בחלומותיו, נזכר בבוטי ובאהבתו אליה. הוא נזכר גם באחותו, האנה, נערה מבריקה שלא הצליחה להימלט מגרמניה במועד כמו אחיה.
בכתיבה שנונה, משחקית, מנצנצת בדיאלוגים מלאי ברק, אלי סמית משרטטת רשת של קשרי השראה, חברות ומשפחה בין דניאל, אליזבת, ושאר הדמויות בסיפור. כל אחת מהדמויות האלה מתמרדת בהתרסה ובהומור נגד מציאות חברתית ופוליטית שמנסה לדחוס אותה לתבנית של מוסכמות ודיכוי. 

אלי סמית, ילידת 1962 , היא סופרת סקוטית מוערכת. ספרה סתיו שהיה מועמד לפרס המאן בוקר הוא הראשון ברביעיית עונות השנה שלה.

 

               

(*קטע אקטואלי על הברקזיט)

בכל רחבי הארץ היו אומללות והילולות.

בכל רחבי הארץ מה שקרה הצליף כה וכה מאליו כאילו כבל חשמלי פעיל ניתק מעמוד חשמל בשעת סערה והצליף כה וכה באוויר מעל לעצים, לגגות, לתנועת המכוניות.

בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שזה הדבר הלא נכון. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שזה הדבר הנכון. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שנחלו תבוסה ניצחת. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שנחלו ניצחון מוחץ. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שהם עשו את הדבר הנכון ואנשים אחרים עשו את הדבר הלא נכון. בכל רחבי הארץ אנשים חיפשו בגוגל: מה זה EU? בכל רחבי הארץ אנשים חיפשו בגוגל: מעבר לסקוטלנד. בכל רחבי הארץ אנשים חיפשו בגוגל: הגשת בקשה לדרכון אירי. בכל רחבי הארץ אנשים קראו זה לזה טינופת. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שהם בסכנה. בכל רחבי הארץ אנשים צחקו ללא שליטה. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שעכשיו מותר להם. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו אובדן והלם. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שהם צודקים. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו בחילה. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו את משא ההיסטוריה על כתפם, את טפיחת ההיסטוריה על שכמם. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שההיסטוריה חסרת משמעות. בכל רחבי הארץ אנשים הרגישו שהם חסרי חשיבות. בכל רחבי הארץ אנשים תלו בזה את תקוותם. בכל רחבי הארץ אנשים הניפו דגלים בגשם. בכל רחבי הארץ אנשים ריססו גרפיטי של צלבי קרס. בכל רחבי הארץ אנשים איימו על אנשים אחרים. בכל רחבי הארץ אנשים אמרו לאנשים אחרים לקום ולעזוב. בכל רחבי הארץ התקשורת יצאה מדעתה. בכל רחבי הארץ פוליטיקאים שיקרו. בכל רחבי הארץ פוליטיקאים קרסו. בכל רחבי הארץ פוליטיקאים התפוגגו ונעלמו. בכל רחבי הארץ הבטחות התפוגגו ונעלמו. בכל רחבי הארץ כסף התפוגג ונעלם. בכל רחבי הארץ הרשתות החברתיות עשו את העבודה. בכל רחבי הארץ זה נהיה מגעיל. בכל רחבי הארץ אף אחד לא דיבר על זה. בכל רחבי הארץ אף אחד לא דיבר על שום דבר אחר. בכל רחבי הארץ הנאצות הגזעניות נעשו תופעה רווחת. בכל רחבי הארץ אנשים אמרו שזה לא שהם לא אוהבים מהגרים. בכל רחבי הארץ אנשים אמרו שזה עניין של שליטה. בכל רחבי הארץ הכול השתנה בן-לילה. בכל רחבי הארץ אלה שיש להם ואלה שאין להם נותרו כפי שהיו. בכל רחבי הארץ השיעור הזעיר הרגיל של העם הרוויח את כספו על חשבון השיעור העצום הרגיל של העם. בכל רחבי הארץ כסף כסף כסף כסף. בכל רחבי הארץ אין כסף אין כסף אין כסף אין כסף.

בכל רחבי הארץ, הארץ נקרעה לגזרים. בכל רחבי הארץ, הארצות התפרדו והתרחקו.

בכל רחבי הארץ, הארץ היתה מפולגת, פה גדר, שם חומה, פה קו ששורטט, שם קו שנחצה,

פה קו שלא חוצים,

שם קו שמוטב לא לחצות,

פה קו בריאות,

שם קו דמיון,

פה קו שאתם אפילו לא יודעים שהוא קיים,

שם קו שלא תוכלו לעמוד במחירו,

קו אש חדש לגמרי,

קו חזית,

קו הגמר,

פה/שם.

 
                   

 


בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור