ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  יוצאת מהמשחק | פנינה אריאל
  יוצאת מהמשחק  / פנינה אריאל
  בום! - ההבנה מכה בי בבת אחת. 
  אני מסתכלת על הפרגוד שלא נע ולא זע, וביד רועדת מסיטה אותו הצידה.
  משה נשאר שוכב שם באותה תנוחה, בלי לזוז. שלולית ה"כאילו דם" שלצד ראשו אולי אפילו גדלה.
  משהו השתבש. זה לא "כאילו דם" - זה דם אמיתי.
  ברגע האחרון אני מצליחה לבלום את הצרחה שמאיימת לבקוע מהפה שלי.
  הלב שלי משתולל בתוך בית החזה וכולי רועדת.
  האם השומר, שמעמיד פני מת במשחק, מת באמת?

  כשרותם מתחילה לעבוד ב'משחקי בילוש' בהם המשתתפים באירועי הבר — בת מצווה פותרים תעלומות מההיסטוריה, היא חושבת שהבעיה שלה תהיה רק להפעיל את מערכת ההגברה במקום אחיה הצעיר ארז - סוג של פסק זמן מהמתחים והמריבות שבבית. 
  אבל תעלומות מהחיים מתערבבות בתעלומות שבמשחק, ועל הדרך מסבכות את ארז . מסתבר שאין דבר כזה פסק זמן ממתחים ומריבות בבית, ורותם לא יכולה 'לצאת מהמשחק' כשאחיה הצעיר הולך ושוקע עמוק בצרות.

  פנינה אריאל טווה סיפור בלשים מרתק המתרחש ביישוב בשומרון, ופורשת לפני הקורא מערכת משפחתית פנימית מורכבת ומסוכסכת, העומדת בסתירה ליחסים שבני המשפחה משדרים כלפי חוץ.
  פנינה אריאל מתגוררת עם משפחתה ביישוב הדתי דולב. מרקם החיים ביישובה, כמו גם עבודתה עם בני נוער בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי משמשים כר נרחב לספריה. יוצאת מהמשחק הוא ספרה הרביעי לנוער. קדמו לו: מטבעות הכפר הנסתר; שים פס רחב; ולא בא בחשבון.

  על דלת הכניסה לביתה של רותם, נערה כבת 16, החיה ביישוב דתי ולומדת באולפנה, מתנוסס השלט 'כאן גרה בכיף משפחת גונן!' אבל השלט המסומר אל הדלת כבר מזמן אינו מספר את האמת והוא משמש רק מסווה לאווירה הקשה השולטת בבית, שריד לתחושת האושר המשפחתי שרותם משמרת בתוכה מהתקופה בה הייתה קטנה. אביה של רותם, אחד מבוני היישוב, המובטל מעבודה, הוא איש, גדול, נאה וסמכותי המנהל את משפחתו ביד רמה כמלך, מדכא את אשתו וילדיו ומצפה שיאמרו הן לכל גחמה שלו, יאמצו ללא ערעור את קוד ההתנהגות שלו וימלאו את ציפיותיו מהם.
  רותם, המעריצה את אביה, כועסת ומבקרת את אמהּ על התנהגותה. היא דואגת מאוד לאחיה הצעיר, המבין טוב ממנה את מערכת היחסים בבית, ובעקבות הקשיים בוחר לבלות את זמנו עם חבורת בנים גדולים ממנו, שנחשבים ביישוב ליוצאי דופן - כאלה שכבר יצאו לתרבות רעה.
  דרך סיפור בלשים מאירה הסופרת את קשיי המשפחה מבפנים. רותם וארז אחיה עובדים בשעות הפנאי אצל טלילה  - מארגנת אירועי בר-מצווה של משחקי בילוש, בהם החוגגים מוזמנים להשתתף במשחק תפקידים ובפתרון בעיות בלשיות-היסטוריות מימי בית שני ותקופת הורדוס. במסווה של אווירת המשחקים הקלילה והמתח הבלשי, מספרת הסופרת על המתרחש במשפחת גונן וביישוב עצמו. דרך הכתיבה היא חושפת, מעבר למראה האידיאי, את מערכת היחסים העכורה במשפחה, בעיות של נוער המחפש את דרכו ונקלע לסמים, תעלומת גניבות ביישוב ולחץ החיים בחברה אידיאולוגית המציבה לבני הנוער ערכים של התנהגות ברורה וקבועה, המעלה לא פעם את הצורך במסווה פנים כדי לעמוד ביעדים הברורים של מותר ואסור, נכון ולא נכון.
  במהלך הסיפור לומדת רותם, שהסיפור מסופר דרך עיניה, לראות את המציאות כפי שהיא, ואף מוצאת בתוכה את הכוח להטיח את האמת שלה בפני אביה. היא מתעקשת לעזור לאחיה הצעיר להיחלץ מהמערבולת הרגשית בה הוא נמצא ולהתרחק מהנערים המשפיעים עליו לרעה. בגלל המתח  והלחץ בבית היא יורדת בלימודיה, אך זוכה להבין ולקבל את אמהּ, שגם היא עוברת דרך ארוכה, מתפתחת ואוזרת כוח לעמוד על דעתה מול האב והבעל הסמכותי והפוגע.
  סיפור ההתבגרות כאוב הכתוב באמינות, באומץ וברגישות.
   
  שם ספר:  יוצאת מהמשחק
  שם הספר בלועזית:  Breaking Point
  מחבר/ת:  פנינה אריאל
  שם המחבר/ת בלועזית:  Pnina Ariel
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  יונה טפר
  עיצוב עטיפה:  תמר בר דיין
  ציור/צילום העטיפה:  רבקה נרקיס
  מספר עמודים:  222
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5876
  מועד הוצאה לאור:  מאי 2014

  מחיר :  62.00 
  מחיר באתר:  56.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור