ספרית פועלים |  הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור

 
 
 
שירו המופשט של הכוח
 
 דברים נתונים ואין פתחי יציאה
נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
איה אליה על נבדה של מיטל זהר
 
ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
 
 

מתאים לך ככה שאת צוחקת
יונה ט
פר
שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן.

להמשך>

 
לשמוע את השומעות
חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
לילך לחמן על
 עד שוב אשמע אותך
 
 
 
מעולם לא הייתי מוגנת
מספרה של שירה סתיו עולה תחושת מחנק, כאילו העולם הולך וסוגר עליה. שיריה מתארים מאבק עיקש ומכמיר לב לפרוץ את המגבלות.
יותם ראובני, הארץ, על שריר הלב, ספר השירה השני של שירה סתיו.
 
 מן העיתונות>>>

 המלצות קודמות >>>
 
להמלצות נוספות >>


רשימת כתבות>
מר גֻּזְמַאי הבַּדַאי
Share

נשאלנו למה שינינו את שמות הפרקים בספר מר גזמאי הבדאי בהוצאתו המחודשת עם איוריו של ירמי פינקוס. לדוגמא: במהדורה הקודמת הסיפור נקרא "גזמאי בצנצנת" ואילו בהוצאה החדשה הסיפור נקרא: "מר גזמאי מאבד מטבע" 


עונה גדעון טיקוצקי, עורך- ומומחה ללאה גולדברג:

בשעתה, כאשר לאה גולדברג פרסמה את "רצועות" הקומיקס "מר גזמאי הבדאי" ב'דבר לילדים' (בשנים 1946-1945), לא ניתנו שמות לכל אחת מהן. (כפי שניתן לראות בסריקה מתוך 'דבר לילדים', הממחישה זאת).

 


בשנת 1977, כאשר הספר נערך לראשונה בספרית פועלים, הוחלט לתת שמות ל"פרקיו". היה זה שבע שנים לאחר שלאה גולדברג הלכה לעולמה, וכבכל מעשה כינוס של יצירה לאחר מות מחברהּ, גם כאן ניטלה כאן חירות אמנותית בסיסית, שנועדה בסופו של דבר לשרת את היצירה. עורכת הספר, לאה חובב ז"ל, כתבה כך בסופו, בין השאר: "השמות הם משלי, לפי שבעיתון הייתה כותרתם אחת: 'מר גוזמאי הבדאי'. נהגתי כאן כדרך שנהגה לאה גולדברג עצמה בבואה לכנס את שירי 'הביבר העליז'".


כעת, כאשר ירמי פינקוס שב וחידש את היצירה, ראינו לנכון לעדכן את השמות - שממילא לא ניתנו בידי לאה גולדברג עצמה, ולכן אין הכרח שיהיו קבועים.
 
אני מודה לך אפוא על תשומת לבך ומקווה שתהני גם מאחיו-תאומו של ספר זה, אורי כדורי, אף הוא במהדורה מחודשת (ואולי את כבר נהנית) 

בניית אתריםבניית אתרים 

הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור