ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום"
  . על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
  בליץ על הנפש
  איתן גלס על צריך לעשות את זה יותר מאת אודי שרבני, ספר מטלטל ומטריד שגורם לקורא לעצור ולחשוב
   
   
  טריפטיך לספר של פתיחת הלב
   
   
  מה לך נשמונת | אגי משעול
  עטרה אופק מתלהבת
  "את הספר הזה אני אקרא מהתחלה ועד הסוף, כמו ספר סיפורים". כי השירה של אגי משעול היא שירה מקָרֶבֶת. שפתה פשוטה וישירה, למרות העברית היפהפייה שלה, בלי פילטרים של גינדור או תחכום-יתר, ואין לך תחושה שהמשוררת "החליטה לכתוב שיר" ולהראות לעולם כמה היא חכמה ועמוקה ומוכשרת – אלא שהמלים פרצו ממנה, שלא היתה לה ברירה. וישר את מרגישה שזאת נפש-אחות, מתוקה כל כך, חסרת גיל וגבולות ומלאה באהבה..
   
  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>הנמכרים ביותר>
  ללא מוצא בנוורלט
  ללא מוצא בנורוולט  / ג'ק גנטוס
  תכניותיו של ג'ק גנטוס (כשמו של הסופר), בן האחת-עשרה, לקראת חופשת קיץ נהדרת, מתרסקות לפתע כשהוריו מרתקים אותו "לכל החיים" כעונש על מעשה חסר אחריות שהיה עלול להסתיים באסון. אך הריתוק הופך להרפתקה מרתקת. אמו של ג'ק "משאילה" אותו לשכנתם הקשישה והנמרצת כדי שיעזור לה במטלה יוצאת דופן – הדפסת הֶספדים שמשולבים בהם סיפורים על האנשים שהלכו לעולמם, מייסדיה של עיירת מגוריו התמהונית. כשהספד גורר הספד מוצא את עצמו ג'ק ניצב מול תעלומה: מי רוצח את קשישי העיירה, או שמא הם מתים מוות טבעי? במהלך הניסיון לפתור את החידה הוא חווה הרפתקאות הכוללות שעווה מותכת, ניתוח תוצרת בית באפו המדמם בכל פעם שהוא נבהל או מופתע, זקן על תלת-אופן, מגפת ריקודים, טיסה במטוס פרטי קטן, קולות מהעבר ו"מלאכי גיהינום".
  ללא מוצא בנורוולט הוא סיפור משעשע, מפולפל ורב התהפוכות, שילוב של מציאות ודמיון, היסטוריה ובדייה. "מצחיק עד כדי כאב" כפי שהגדיר אותו אחד השופטים שהעניקו לספר את  מדליית הניוברי. 
  הסופר מצחיק את הקורא במקומות המפתיעים ביותר ומפליא בתיאור החיים במקום מיוחד במינו, שבו העבר הוא ההווה, ההווה מלא תהיות והעתיד תלוי באוויר.


  ללא מוצא בנורוולט  מבוסס באופן רופף על הביוגרפיה של הסופר, שהיה בצעירותו טיפוס צבעוני ופרוע. העיירה רוזוולט הייתה מקום אמיתי, ניסיון חברתי שלא עלה יפה של אלינור רוזוולט, רעייתו של פרנקלין דלאנו רוזוולט, הנשיא ה-32 של ארה"ב. 

  ג'ק גנטוס נולד בפנסילבניה ב-1951, וגדל בדרום פלורידה. זרעי הכתיבה נבטו בו כשהציץ בילדותו ליומן של אחותו והחליט שהוא יכול לכתוב טוב יותר. הוא ביקש מאמו יומן והחל לתעד בו אירועים ששמע עליהם בבית הספר, במיוחד כשצותת  לשיחות מורים בעת ההפסקות. כל אלה שימשו אותו אחר כך בכתיבתו. 
  גנטוס החל את הקריירה שלו כסופר מקצועי כשלמד בקולג'. הוא חיבר ספרים לצעירים ולמבוגרים וזכה בפרסים רבים. בצד הכתיבה, שימש כמרצה לכתיבה יוצרת באוניברסיטאות.    
  חי כיום בבוסטון, נשוי ואב לבת. 


  משבחי הביקורת

  אין עוד הרבה מסַפרי סיפורים כמו ג'ק גנטוס, והסיפור הזה אינו דומה לשום סיפור אחר. הוא משעשע. הוא מעורר מחשבה. הוא מוזר. אבל אין טעם לנסות לתאר אותו. קחו את הספר ליד וקראו.

  קיץ בלתי שגרתי שיש בו מוות, דם ואש... קומדיה גותית מתריסה עם תת-גוונים מופלאים.

  ספר מבריק, המשלב היסטוריה, תעלומה וצחוק. 

  שם ספר:  ללא מוצא בנורוולט
  שם הספר בלועזית:  Dead End in Norvelt
  מחבר/ת:  ג'ק גנטוס
  שם המחבר/ת בלועזית:  Jack Gantos
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  נעמי בן-גור
  מתרגם/ים:  עידית שורר
  עיצוב עטיפה:  רוחמה ש.
  מקור / תרגום:  תרגום
  דאנאקוד:  31-5738
  מועד הוצאה לאור:  2014 / תשע"ד

  מחיר :  82.00 
  מחיר באתר:  57.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור