ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  יופיו בהחלט ידוע
   
   
   
  זו לא הדאגה שלי
  שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
  בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
   
  אמריקה כפי שהיא 
   
   
   
  ללדת את עצמנו מחדש
   
   
  דליה הנביאה
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>הנמכרים ביותר>
  ללא מוצא בנוורלט
  ללא מוצא בנורוולט  / ג'ק גנטוס
  תכניותיו של ג'ק גנטוס (כשמו של הסופר), בן האחת-עשרה, לקראת חופשת קיץ נהדרת, מתרסקות לפתע כשהוריו מרתקים אותו "לכל החיים" כעונש על מעשה חסר אחריות שהיה עלול להסתיים באסון. אך הריתוק הופך להרפתקה מרתקת. אמו של ג'ק "משאילה" אותו לשכנתם הקשישה והנמרצת כדי שיעזור לה במטלה יוצאת דופן – הדפסת הֶספדים שמשולבים בהם סיפורים על האנשים שהלכו לעולמם, מייסדיה של עיירת מגוריו התמהונית. כשהספד גורר הספד מוצא את עצמו ג'ק ניצב מול תעלומה: מי רוצח את קשישי העיירה, או שמא הם מתים מוות טבעי? במהלך הניסיון לפתור את החידה הוא חווה הרפתקאות הכוללות שעווה מותכת, ניתוח תוצרת בית באפו המדמם בכל פעם שהוא נבהל או מופתע, זקן על תלת-אופן, מגפת ריקודים, טיסה במטוס פרטי קטן, קולות מהעבר ו"מלאכי גיהינום".
  ללא מוצא בנורוולט הוא סיפור משעשע, מפולפל ורב התהפוכות, שילוב של מציאות ודמיון, היסטוריה ובדייה. "מצחיק עד כדי כאב" כפי שהגדיר אותו אחד השופטים שהעניקו לספר את  מדליית הניוברי. 
  הסופר מצחיק את הקורא במקומות המפתיעים ביותר ומפליא בתיאור החיים במקום מיוחד במינו, שבו העבר הוא ההווה, ההווה מלא תהיות והעתיד תלוי באוויר.


  ללא מוצא בנורוולט  מבוסס באופן רופף על הביוגרפיה של הסופר, שהיה בצעירותו טיפוס צבעוני ופרוע. העיירה רוזוולט הייתה מקום אמיתי, ניסיון חברתי שלא עלה יפה של אלינור רוזוולט, רעייתו של פרנקלין דלאנו רוזוולט, הנשיא ה-32 של ארה"ב. 

  ג'ק גנטוס נולד בפנסילבניה ב-1951, וגדל בדרום פלורידה. זרעי הכתיבה נבטו בו כשהציץ בילדותו ליומן של אחותו והחליט שהוא יכול לכתוב טוב יותר. הוא ביקש מאמו יומן והחל לתעד בו אירועים ששמע עליהם בבית הספר, במיוחד כשצותת  לשיחות מורים בעת ההפסקות. כל אלה שימשו אותו אחר כך בכתיבתו. 
  גנטוס החל את הקריירה שלו כסופר מקצועי כשלמד בקולג'. הוא חיבר ספרים לצעירים ולמבוגרים וזכה בפרסים רבים. בצד הכתיבה, שימש כמרצה לכתיבה יוצרת באוניברסיטאות.    
  חי כיום בבוסטון, נשוי ואב לבת. 


  משבחי הביקורת

  אין עוד הרבה מסַפרי סיפורים כמו ג'ק גנטוס, והסיפור הזה אינו דומה לשום סיפור אחר. הוא משעשע. הוא מעורר מחשבה. הוא מוזר. אבל אין טעם לנסות לתאר אותו. קחו את הספר ליד וקראו.

  קיץ בלתי שגרתי שיש בו מוות, דם ואש... קומדיה גותית מתריסה עם תת-גוונים מופלאים.

  ספר מבריק, המשלב היסטוריה, תעלומה וצחוק. 

  שם ספר:  ללא מוצא בנורוולט
  שם הספר בלועזית:  Dead End in Norvelt
  מחבר/ת:  ג'ק גנטוס
  שם המחבר/ת בלועזית:  Jack Gantos
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  נעמי בן-גור
  מתרגם/ים:  עידית שורר
  עיצוב עטיפה:  רוחמה ש.
  מקור / תרגום:  תרגום
  דאנאקוד:  31-5738
  מועד הוצאה לאור:  2014 / תשע"ד

  מחיר :  82.00 
  מחיר באתר:  57.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור