ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>חדשים>
  אלוהי התשוקות הבוערות | צביקה ניר
  אלוהי התשוקות הבוערות  / צביקה ניר
  הגוף, השפה והזמן הם שלושת גיבורי אלוהי התשוקות הבוערות, ספר שיריו השני של הסופר והמשורר צביקה ניר, והזמן הוא אולי הגיבור המשמעותי ביותר הזמן שפוצע את הגוף, מטיל עליו מצור, מפורר ומכלה אותו; הזמן שמבחין בין תשוקת פתאום לאהבה מבגירה ומתמידה; הזמן שטוען מילים ופסוקים ברובדי משמעות עד שהם הופכים לרקמת שירה חיה ומדממת.
  חשיבות הזמן ניכרת בראש וראשונה בעברית המיוחדת של צביקה ניר: זוהי שפה דחוסה במיוחד, חושנית, מלאת הדים, שיש בה ביטוי לכל שכבות השפה — משפת התנ"ך עד לשפת הספרות העברית החדשה לכל גוניה. ועושרה של השפה הוא רק סימן למעמקי הזיכרון שהשירים נותנים לו ביטוי — זיכרון ביוגרפי ותרבותי כאחד, החותר עד לתשתיות הכאב.
  שוב ושוב ניכר בשירתו של ניר המתח בין הגוף הסוער, המתיסר, המתעופף על כנפי התשוקה, לבין צו התבונה התובע איפוק ופיכחון. עוצמות יוצאות דופן של פגיעות ורגישות מתנגשות ללא הרף בכמיהה גדולה לסדר ולמשמעות, בלי שתושג הכרעה בין הצדדים. ודווקא משום שאין הכרעה — השירים נכתבים.
  אלי הירש
  *
   צביקה ניר - סופר ומשורר. בין ספריו: ספר שירי ילדים, המכנסים של אבא, הוצאת כנרת (1993); הרומנים: היד שהוציאה אותי להורג, הוצאת ספרא/הוצאת הקיבוץ המאוחד (2012); זמן הלב, הוצאת הקיבוץ המאוחד (2013); אמת, הוצאת הקיבוץ המאוחד (2016), אוֹטְהוֹן, הוצאת הקיבוץ המאוחד ( 2017 ).  מכהן כיושב ראש אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.

   

  שם ספר:  אלוהי התשוקות הבוערות
  כותרת משנה:  שירים
  שם הספר בלועזית:  God of Burning Desires
  מחבר/ת:  צביקה ניר
  שם המחבר/ת בלועזית:  Zvika Nir
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  עורך/ת:  אלי הירש
  מספר עמודים:  127
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-6728
  מועד הוצאה לאור:  2019

  מחיר :  50 
  מחיר באתר:  25 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור