ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  דף הבית>חדשים>
  האזינו מבראשית	 / ראובן מרקו
  האזינו מבראשית  / ראובן מרקו
  לפנינו מתנה מן המובחר, פרי עטו ואהבתו של ראובן מרקו, איש מעשה ורוח, חומר וחזון, איש קהילה ותנועה, ציוני נלהב ורפורמי מסור. בדרשות המקובצות לפנינו, מגלה מרקו גישה מפוקחת של נביא שבתוך עמו הוא יושב, ומתייחס לתפקיד של התנועה הרפורמית במדינת ישראל והצורך להתנחל בלבבות האנשים. דבריו של מרקו נאמרים בשפה רכה אך אין לטעות בנחישות חזונו ובבהירותו. כמי שפעל ופועל בתנועה הרפורמית כל ימיו, מרקו מציב את תפקידה של תנועתו ביצירת מרקם חיים בריא במדינת ישראל, תוך דרישה לשוויון דתי ואמוני וחיים של צדק, קריאה לעבודה קשה ודחיית סיפוקים על מנת למצות את החלב ודבש. בדרשותיו הוא אינו מסתפק בדיבור תיאורטי אלא דואג לפרוט את חזונו לסדרה של מעשים החפים מכל פופוליזם והמשקפים ראייה נכוחה ובריאה. 
  הרבה פרופ' דליה מרקס

  חשוב בעידן שלנו לזכור שהתורה, שערי האמונה והפרשנות לא נמסרו באופן בלעדי לעדת הרבנים, זו התובעת לרוב בעלות עליהם. גדולי היהדות, רבים מאלה שנגעו בקדושה והביאו את היהדות אל פסגות לא התהדרו בתארי רבנות וגאונות שמחולקים בקלילות מפחידה בימנו. הם לא ביקשו להיות צדיק או מרן, חכם או אדמו"ר, הם באו מן החיים, מן הרחוב היהודי ומכל שכבות האוכלוסייה. הם ידעו לפרוץ פתחים בחומה הנוקשה של הממסד, כאלה היו הלל הזקן ורבי עקיבא ועוד רבים אחרים. התנועה הרפורמית היא ממשיכת דרכם של פורצי החומות, של המעלים בקדושה, של המחפשים יהדות חיה מתוך מציאות חיים מורכבת של הדור. אך טבעי שאחד מבכירי חבריה שאינו רב, אלא איש הנטוע בהוויה הישראלית יעלה מחשבות ופרשנות. ספרו של ראובן מרקו מציע מבט עשיר ואמיץ על האתגר של חיים יהודיים במדינת ישראל הכולל שלל אתגרים גדול בבואנו לחדש את הקשר שנותק בין יהדות למדינה. 
  הרב מאיר אזרי

  מראשית דרכה הציבה היהדות המודרנית את המקרא כעמוד התווך של התרבות היהודית. מלכתחילה הייתה זו אמירה מהפכנית ומתריסה אל מול התפיסה המסורתית, שהציבה במרכזה את ‘התורה שבעל פה' והשתיתה עצמה על התלמוד ועל ספרות ההלכה. אל מול הקביעה ש'חכם עדיף מנביא', הציבו במרכז זרמי היהדות המודרנית — הציונות, הרפורמה, ההשכלה, הספרות העברית החדשה — דווקא את ‘חזונם של נביאי ישראל'. ספרו של ראובן מרקו מעניק למסורת מתחדשת זו נדבך חדש, מאתגר ומרתק. בראש ובראשונה הוא קורא נאמן ורגיש, הניגש ביראת קודש אל הטקסט המכונן את חיינו. מעבר לכך, הוא מביא אל קריאתו זו את מיומנותו המעמיקה כאיש כלכלה וחברה, כמי שחש בדייקנות בהולם־הלב של הדינמיקה המנהיגותית, של הובלת החברה. אך יותר מכול הוא מתייצב בדרשות אלה כאיש ציבור המנהיג ביד בוטחת ואוהבת, המופקד על שלום החברה הישראלית והעם היהודי. קריאת הדרשות שבספר זה מציעה לא אחת זוויות ראייה מפתיעות ורעננות על הפרשה, והתבוננות כנה ונוקבת במציאות היהודית והישראלית בת זמננו. יותר מכל היא מלמדת ומעידה, מה גדול כוחה של תורה לפעול בקרבנו, לחדש את חיינו, לקדש את הזמן, להפרות את עמידתנו נוכח אלוהים ועם אחיותינו ואחינו בני האדם.
  הרב פרופ' יהוידע עמיר

  שם ספר:  האזינו מבראשית
  כותרת משנה:  בין התורה לשכל הישר: שבעים ושלוש תובנות למאה ה-21
  שם הספר בלועזית:  Ha'Azinu Me'Bereshit
  כותרת משנה בלועזית:  listen from the beginning
  מחבר/ת:  ראובן מרקו
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  ספריית היהדות הרפורמית
  עורך/ת:  אפרת רותם
  ציור/צילום העטיפה:  אושר אורן
  מספר עמודים:  268
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-6823
  מועד הוצאה לאור:  אוקטובר 2019

  מחיר :  88 
  מחיר באתר:  42 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור