ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  קווים לדמותו של המוח הישראלי
  גמיש אך מבורדק, חכם אך רגשי - ואיינשטיין דווקא היה גאה בו. פרופ' גד יאיר מפענח בספרו החדש את המוח והחשיבה הישראליים, ומסביר למה מדעניות ישראליות נחשבות בעולם ל"סופר וומן" ולמה האקדמיה שלנו היא בסך הכול "פייק אקדמיה"
  רן בן-נון עם צאת הספר המוח הסורר- הזמנה לפגישה עם המדע הישראלי' של גד יאיר.  
   
   רציתי להשמיע את קולם של הסובלים מאלימות
  בלצאנו על הסיפור שמאחורי ספרו ועל איטליה בימי הקורונה. ראיון עם
   מארקו בלצאנו שספרו לא אזוז מכאן ראה אור לפני מספר שבועות
   
   
   
  יצירת מופת מכשפת, שמהדהדת את סבלן של נשים העוברות התעללות באשר הן
  תמר רותם על  קוֹרִיגדוֹרָה מאת גֵייל ג'ונס 
   
  שירה צלולה ומדוייקת כל כך
  שירה המבוססת על איפוק, אנדרסטייטמנט, איזונים פנימיים עדינים, מידה נכונה וצניעות.
   
  אלי הירש על
  שאשה אינה אלוהים, ספר השירים של רוחמה וייס
   
  למדתי מהעץ לכתוב שירה
  על הלכתי שנים לצידך 
   
  מתי יונח לך ארצי, ארצי העשנה — שנתיים אחרי מות חיים גורי, ספר חדש
  שנתיים אחרי מותו של חיים גורי השלימו אשתו ושלוש בנותיו את הוצאת ספר שיריו האחרון, אל המקום האחר, והן מספרות על לבטי העריכה ועל החיים עם האדם המורכב שידע בעל פה אינספור שירים ושכתב על עצמו: "אני מלחמת אזרחים"

  כתבה של גילי איזיקוביץ
   
   
  התרחשויות הזויות בשוליים החרישיים
  המשוררת אילנה יפה מציגה עולם פנטסטי מעניין ומופרע
  ביקורת על "אירוע לילי" - שיר מתוך פיונית על לוח ריק, שלקח אותנו למחוזות האבסורד של השירה העברית  
   
   
   
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  הנה זה בא  / רבינוביץ דני

  "השאלה העומדת על הפרק כיום", כותב פרופ' דני רבינוביץ, "איננה עוד אם כדור הארץ מתחמם, אלא כיצד אנו מתכוננים לעידן החם -  והיבש והסוער והמציף -  הבא עלינו לרעה".
  בלשון בהירה, בסיוע מחקר אקדמי מעמיק, תיעוד עיתונאי מקיף, וניתוח מקורי וחריף, פורש רבינוביץ סיפור מבהיל של משבר אקלים בעיצומו, על מרכיביו החברתיים, הכלכליים והפוליטיים. כיצד ירוויחו מדינות הצפון מההתחממות, וכיצד יקרסו מדינות הדרום; איך מעכבים תאגידי האנרגיה את הפתרון, ואיך, מנגד, לוחצים תאגידי הביטוח על ההנהגה העולמית ותובעים התייחסות רצינית לאסון שהולך ומתגשם, ועומד לשנות סדרי עולם; איך יסתגלו עשירי העולם למצב אקלימי פוסט-נורמלי – בסיוע חידושים בטכנולוגיה, ברפואה, בהנדסה -  ואיך יגוועו ענייו. בתווך, שופך רבינוביץ אור על חלקה של ישראל במשבר ובהתמודדות עמו, ועוזר לנו להבין כיצד ייראו חיינו בעתיד הלא רחוק: בין שנמשיך בדפוסים של התעלמות, בזבוז והרס, שיביאו לקריסת כל המערכות התומכות בחיינו, ובין שנבחר לאמץ דפוסים אחראיים של תחבורה, שימוש במים, ייצור וצריכה, כדי לשמור על משאבי כדור הארץ ולהגן על האטמוספרה לפני שיהיה מאוחר.  
  "האם ההתמודדות עם האתגר הזה, שהוא מורכב ומאיים מכל מבחן אחר שעמו התמודדה האנושות, תתנהל כמהלך בינלאומי מתואם? האם היא תיעשה באופן סולידרי, או שמא רק יילכו ויעמיקו הפערים בין מי שסיכויי ההישרדות שלהם גבוהים לבין אלה שעומדים לשלם את מלוא המחיר? האם האנושות צועדת לסיבוב נוסף, מבעית מכל קודמיו, של הישרדות מול הכחדה, שבו אוכלוסיות פגיעות יהיו קורבן להתחזקות החזקים? או, כפי שרבים מקווים, עדיין אפשר בפיכחון, בעזרת מנהיגות אמיצה ואחריות אזרחית שפויה, לעבור את המכשול בהצלחה?"

  המלצות ראשונות:
  "משבר האקלים הוא דרמה פוליטית מסעירה שיש בה מאבקי כוח, אינטרסים, מרוויחים ומפסידים. דני רבינוביץ מנתח  בבהירות ובעוצמה את המערכת הסבוכה הזאת, ומראה כיצד תשפיע על חיי היומיום של כל אחד מאיתנו. זהו ספר חובה לכל מי שרוצה להבין את עולמנו במאה העשרים ואחת".
  ד"ר דב חנין, חבר כנסת

  "בכתיבה אמיצה ובדרכו הייחודית והסדורה, מצליח פרופ' דני רבינוביץ להוביל את קוראיו מהעיסוק בנושאים המדעיים הרחוקים של המשבר, לעבר ליבון מעמיק של היבטיו החברתיים, הכלכליים והפוליטיים -  בעולם בכלל ובישראל בפרט. בכוחו של 'הנה זה בא' להניע ישראלים להתמודד עם האתגר שהמשבר מציב, ולהחליף את ההכחשה והיאוש באחריות ובתקווה".
  עו"ד ציפי איסר איציק, מנכ"ל אדם טבע ודין
   
  "פרופ' דני רבינוביץ משלב את כישוריו היחודיים כמומחה אקדמי בינלאומי, עיתונאי ומנהיג סביבתי ומצליח ליצור ספר נגיש, מלומד ומרתק על אודות משבר האקלים והשלכותיו. זו קריאה חיונית לכל מי שמודאג ממצב כדור הארץ, וקריאת חובה למי שאינו דואג מספיק".
  פרופ' אלון טל, המכונים לחקר המדבר, אונ' בן-גוריון

   פרופ' דני רבינוביץ, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת קיימברידג’, מלמד בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וחבר הנהלת בי"ס פורטר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב. ספרים פרי עטו יצאו בהוצאת אוניברסיטת קיימברידג' ובהוצאת אוניברסיטת קליפורניה, ומאמריו הופיעו בז'ורנאלים מדעיים מובילים בתחומם בעולם. כיהן כפרופ' אורח באוניברסיטאות פרינסטון, ניו-יורק, טורונטו ובאוניברסיטה של מרכז אירופה בבודפשט. מכהן כסגן יו"ר גרינפיס בריטניה. עד לאחרונה היה יו"ר "חיים וסביבה" – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל. כותב בקביעות בעמוד הדעות של "הארץ". מרבה להופיע בנושאי סביבה וחברה בתקשורת האלקטרונית.

  קישורים:

   משבר האקלים - בין ייאוש להכחשה
   אפוקליפסה לפניכם
   על עיצוב העטיפה
  הוֹמוֹ קוֹמְבּוּסְטַאנְס
  לבלוג המשובח של דני רבינוביץ'

  שם ספר:  הנה זה בא
  כותרת משנה:  כיצד נשרוד את שינויי האקלים
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  310005071
  מועד הוצאה לאור:  2009

  מחיר :  82 
  מחיר באתר:  57 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור