ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  זרם חילופין של חום-קור

  "קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ספר אחרי ספר עסוק גרוסמן בלחלץ את הנפש האנושית מציפורני ההיסטוריה. אני חושב שהוא טועה. אבל המחשבה הביקורתית הזאת הופיעה אצלי רק אחרי הקריאה, לא במהלכה. הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

   
  מלהטטת במילים
   
     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה. טוב יעשה משרד החינוך אם ישלב אותו בתוכנית הלימודים ויקרב את התלמידים, באמצעות סיפורת במיטבה, אל הפרק האומלל הזה בהיסטוריה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
   
  סוד המגילות האבודות
  ראיון עם יורם סבו, שהקדיש את חייו לחקר הפרשה
  עם צאת ספרו
  סוחר המגילות  
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  ספר המגרה לשוב ולקרוא בשירתה  
  לדברי רן יגיל הספר "לא רק מציג דגם מקורי כיצד לכתוב מסה בלי להידרדר לפרשנות יתר", אלא "גם מעניק כמה מפתחות ליצירתה המורכבת והחידתית של המשוררת", "אחת המשוררות המעניינות ביותר הפועלות כיום". על ארבעה עשר אטיודים על שירת מאיה בז'רנו 
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות

  בניגוד לדליה רביקוביץ, ששירתה אומצה כלשון השירה הישראלית, יצירתה של נורית זרחי, שטירפדה כל אפשרות לשיוך, נתפשה כחריגה. אולם במבחר הנוכחי, שמבליט את המנעד הקולי שלה, את האתוס הנשי־אנושי ואת הצורות המורכבות שבהן היגרה שירתה מ"ערוגת העברית" וחזרה אליה, היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   דנית בר עושה כאן שירות חשוב ביותר לקוראים שהיו שם, או עדיין נמצאים במקום האיום ההוא: ילדים שמתייסרים כל חייהם מהניסיון "להבין מדוע אינם מצליחים לאהוב את הוריהם" ואינם מבינים כי הכול התחיל דווקא אצל ההורים, "הנגועים ביחס אמביוולנטי כלפיהם". במילים אחרות: הורים מרעילים. הורים לא אוהבים.
  עפרה עופר על ילדות של נסיכה
   
   ספר ביכורים איכותי בעידן צעקני
  בזכות יכולתו הלשונית המרהיבה של הסופר הבלתי מוכר, ויכולתו להעמיד ספרות גבוהה שעוסקת בדמויות מהבשוליים - ראוי להעניק לו תשומת לב מיוחדת
  ענת עינהר על
   נורות שרופות | יונתן הראל
   
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  יונה חצי לבנה  / זיידמן אילנה

  יונה חצי לבנה הוא סיפור על אהבה הכי פשוטה בעולם במקום הכי מורכב בעולם. סיפור על ידידות מופלאה הנרקמת בין יונה חצי אפורה וחצי לבנה לבין אשה זקנה המאכילה יונים, על רקע ירושלים האחת והיחידה.

  היונה לוקחת אותנו לטיול עוצר נשימה בין קדשי הנצרות, האיסלאם והיהדות בבירת העולם - ירושלים -  ומראה לנו בפשטות ובקסם את הדרך לחיבור בין מקומות ואנשים הנראים בלתי ניתנים לחיבור.

  אילנה (לוי) זיידמן הסופרת ומאיה שלייפר המאיירת, בוגרות בצלאל, האקדמיה לאמנות ולעיצוב בירושלים, מביאות לקורא הצעיר סיפור אנשוי, מרגש וחם, המתאר את יופיה וייחודה של ירושלים, ומפיחות תקווה שיונה חצי-לבנה תביא לעיר הציורית הזאת, בסופו של דבר, שלום שלם.

  אילו ספרים אתם מקריאים לילדים ולנכדים שלכם?

  "הספר ׳יונה חצי לבנה׳  הוא להיט בביתנו. סיפור ירושלמי על יונה שעפה לשים פתק בכותל של אשה זקנה, ותוך כרי המשימה היא מרחפת מעל ירושלים. סיפור חזק שמאפשר ללמד מושגים כמו"מסגד״ ו״מוסלמים״, לדון בשאלות למי שייכת ירושלים ויחסי יהודים וערבים. הסיפור עורר בבנותי רצון לבקר בירושלים, ומשמח אותי מאוד לחבר אותן לעיר הולדתי.

  אשכול נבו. 
  להיות הורים, יוני 2010

  קישורים
   גיבורות קצת אחרת
  עינה ארדל באתר "הפנקס"
   ממעוף הציפור ומשולי השוליים
   מבט אנושי, ייחודי ויפהפה על קבלת האחר
   מצליח לגעת במורכבות של ירושלים ואף לרגש
   עכבר העיר, אפריל 2010


  שם ספר:  יונה חצי לבנה
  מחבר/ת:  זיידמן אילנה
  מאייר:  מאיה שלייפר
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  310004751
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  62.00 
  מחיר באתר:  43.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור