ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  אלי פורש כנפיים  / אלבלך נגה

  נדב הוא ילד סנדוויץ. יש לו גם אחות גדולה וגם אחות קטנה - תאומה שנולדה כמה רגעים אחריו- אבל מבחינתו היא אחותו הקטנה. נדב מאוד אוהב ציפורים ויש לו מחברת ציפורים מיוחדת שהגננת בגן עזרה לו להכין. אבל עכשיו נדב בכיתה א' ובבית הספר בכלל לא לומדים על ציפורים והוא מתגעגע לגן.

  יום אחד בהפסקה מוצאים הילדים נחליאלי פצוע. הנחליאלי קם ונופל, ולא מצליח לעמוד. נדב אוסף את הנחליאלי. הוא רוצה לעזור לו, אבל לא יודע איך, עד שמגיע דניאל ומציע עזרה.


  הסיפור של נדב הוא סיפור של התמודדות עם מקום חדש, תביעות חדשות ומסגרת חדשה. הוא גם סיפור של פרידה מהגן, מהגננת שהבינה לליבו ומההרגלים הישנים, אבל בבסיסו זה סיפור של התמודדות, חברויות חדשות ואהבה ישנה ונמשכת לציפורים.

   נגה אלבלך, אמא לשלושה -  בת ובן ובת תאומים – מספרת באהבה, בכנות ובאמינות סיפור זורם ומרגש הלקוח מחיי משפחה. המצבים המוכרים המתוארים בו משתלבים זה בזה לעלילה חיה ומושכת לקריאה, המזמנת לילד הצעיר, העושה צעדים ראשונים בקריאה, אפשרות להזדהות עם הבעיות והשמחות של גיבורי הסיפור. נדב וחבריו מצילים את הנחליאלי הפצוע, נותנים לו את השם אלי ומגיעים בסוף הסיפור לרגע המרגש בו אלי הנחליאלי מחלים, פורש כנפיים ועף.

   זהו ספרה הראשון לילדים של נגה אלבלך,  עורכת, מתרגמת וסופרת צעירה. נובלה פרי עטה צפויה לראות אור השנה במסגרת אנתולוגיה מיוחדת בהוצאת 'אחוזת בית'.  על סיפוריה הקצרים שהתפרסמו בספר 'מי מפחד מוירג'יניות' כתב פרופ' ניסים קלדרון:

  "יש משהו עוצר נשימה בסיפורים של נגה אלבלך שיגרמו לאוהבי הספרות לתלות בה תקווה ולעקוב אחריה." 3.12.09 ynet

  רות גווילי בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, מאיירת מזה שנים עטיפות לספרים. האיורים שלה,  המאופיינים בסגנון אישי מיוחד, חם ואנושי,  התפרסמו בעבר ומתפרסמים בהווה בעיתונות בארץ ובעולם.  האיורים שציירה רות גווילי במיוחד לספר זה משלימים את הסיפור ומוסיפים לאווירה השורה עליו.

  "סיפור נהדר שמלווה באיורים מקסימים" (גלילאו צעיר, מאי 2010)

   "ספר רגיש ויפה הכתוב בעברית לא מתיילדת ולא מתפשרת."
  ציפי גון גרוס, "ספרים רבותי ספרים", גל"צ.

  "מתיאורים של גוילי, כמו של אלבלך, נעדרת המתקתקות המאולצת המקושרת לעתים לספרי ילדים. השתיים מצליחות לשרטט, כל אחת בשפתה, את יחסו האמביוולנטי של נדב למסגרת שעליו להסתגל אליה."
  דוד רפ, "הארץ".

  "סיפור קטן המצליח לגעת ברגישות ובבהירות בנושא חשוב, ולהגיש אותו לקוראים צעירים בלא ויתור על מידע מספק ועל אוצר מילים מדויק. בדמויות המאוירות של רות גוילי ניכרת החמלה, הסקרנות ועדינות המגע בציפור הפצועה."
  נירה לוין, "דףדף".

  קישורים

  כשהמילים פורשות כנפיים
  שיחה עם נגה אלבלך
  לא קל להיות ילד סנדוויץ'
  ילד סנדוויץ' שמתמודד עם הלימודים בכיתה א' ונחליאלי שנפצע לומדים להמריא  מחדש 
  ומה חושבים ילדים שקראו את הספר?
  עוד על נגה אלבלך

   

   

   

   

  שם ספר:  אלי פורש כנפיים
  מחבר/ת:  אלבלך נגה
  מאייר:  רות גוילי
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  310005103
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  64 
  מחיר באתר:  45 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור