ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  ביוגרפיה רגשית. סיפור אהבה  / אילנה באום

  מכתב מסתורי שמגיע ביום בו החליטה הִלה גפן לשים קץ לחייה – משנה את החלטתה.
  בעקבות סדרת שיחות  עם פרופסור זיסקינד, תרפיסט ופסיכיאטר, היא יוצאת למסע שיקום חייה. סימני שאלה וספקות מתעוררים בה לגבי כל מה שבעבר לא היה מוטל  בספק: אהבה, זוגיות, משפחה, בית ומולדת.

  במהלך השיחות  נחשף עולמה הפנימי הסוער של הלה. מות אהובה  המכונה בפיה  נוֹמ, הותיר אותה בתחושת חוסר טעם בחיים. ברקע מתבררות מערכות היחסים הבעייתיות במשפחתה,  בה רב הנסתר על הגלוי. את  ארבעת  האנשים במשפחת גפן  מחבר רק שם המשפחה. לכל אחד מהם סוד אותו  הוא  נוצר בליבו. המפגש הטיפולי מביא את הלה להבנת המחיר ששילמו הוריה, במיוחד אמה, כאשר עלו לישראל מפולין, ועזבו מאחריהם תרבות ומעמד חברתי גבוה, וכמהגרים נאלצו להתחיל כאן הכול מחדש.  היא מבינה שדווקא הם מגש הכסף. תובנות אלו ושאלות רבות שנותרות ללא מענה, מציבות בעיניה סימן שאלה גם לגבי מקצועה כסוציולוגית. היא אומרת לזיסקינד  "ותאר לעצמך כמה מכאיב לדעת שאני שיתפתי פעולה עם המחיקון הזה. נכון שבלי לדעת, כי בבית שלנו דִיבּרה השתיקה, כי בבית שלנו הפנימו טוב טוב את המסרים הגלויים והסמויים שמתייחסים לעבר שלהם. אבל אני גם חייבת להודות על האמת, לא ידעתי גם כי לא רציתי לדעת".

  כחלק ממסעה, הִלה נוסעת להודו לפגישה עם  לורי אחותה, לאחר  פרידה ממושכת של כעשר שנים.  הלה  היא צברית ואילו לורי נולדה בפולין,  ושם נעוץ גם  סוד הקשור בה.
  לורי היתה ילדה לדוגמה: תלמידה מצטיינת, קצינה בצה"ל ונערת שער - אבל במקום להמשיך במסלול ההצלחה, היא שוברת את הכלים 'ובורחת' להודו.
  ברגשות מעורבים של חשש ותקווה גדולה מגיעה הלה למפגש הטעון בין השתיים.  מפגש זה מעיר מחדש רגשי חום  ואהבה,  ובמקביל מעורר שאלות כגון מהו בית, קנאת אחים, הכוחות הסמויים שפועלים במשפחה והסודות. תמיד הסודות. השלמת החלקים החסרים בסיפור המשפחתי חושפת  שאלות נוספות ושסעים חדשים, אך המפגש עם לורי  בתוך הצבעוניות רבת הגוונים  של הודו,  מכריח את הלה להתבונן פנימה והחוצה, להשתנות,  להתפייס עם עצמה ועם גורלה, ולשוב ארצה לא כשורדת אלא כמי ששוב מפעמים בה כוחות חדשים של חיים.

  אילנה באום, ילידת פולין, אמא לשלושה ואלמנתו של שלמה באום, מי שהיה סגנו של אריק שרון ביחידת הקומדו הראשונה בצה"ל, יחידה   101.

  "סיפור אהבה הוא ספר ישראלי מאוד, ועם זאת אוניברסלי, המשרטט ברגישות, בעומק, בדינמיות ובצבעוניות, מעגל חיים של אשה המבקשת לה בית וגאולה".
  רוח צוות, ספטמבר 2010


  "כתיבתה היפה של באום, על גיבורה מורכבת ומעניינת,המבקשת לה בית וגאולה,מצליח להביא להמלצה חמה על ספר זה".
  העיר- משהו חדש בעיר, אוק' 2010

  שם ספר:  ביוגרפיה רגשית. סיפור אהבה
  מחבר/ת:  אילנה באום
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-4985
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  88 
  מחיר באתר:  62 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור